Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Zmiany w stawkach VAT na przyszły rok powodują wzmożony ruch w salonach KOMFORT - czy słusznie?

Jeden punkt procentowy w wysokości stawki VAT nie jest niby znaczną podwyżką, jednak trzeba wziąć pod uwagę szerszy aspekt - podwyżki nie będą dotyczyć jedynie produktów ale i powiązanych usług.
Jak duża będzie ta podwyżka finalnie - może się okazać że i kilkanaście procent, a to dla budżetów osób remontujących czy budujących dom może być już bardzo dużo.
Jak temu przeciwdziałać lub się zabezpieczać - najlepiej byłoby produkty zakupić już teraz lub jeśli dostawca oferuje taka usługę umowę kupna zawrzeć jeszcze w grudniu a płatność i odbiór zaplanować w odpowiednim momencie.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 3 tygodnie temu...
Cytat

Jak temu przeciwdziałać lub się zabezpieczać - najlepiej byłoby produkty zakupić już teraz lub jeśli dostawca oferuje taka usługę umowę kupna zawrzeć jeszcze w grudniu a płatność i odbiór zaplanować w odpowiednim momencie.
He, he, to by można powiedzieć o wszystkich produktach. Moja siostra, która sprzedaje elektronikę, ma codziennie kolejkę ludzi do obsłużenia i jutro też przewiduje tłumy, które będą chciały uniknąć podwyżek. Osobiście nie wiem czy ma sens bicie się o parę złotych, jeśli ma się to wiązać z pośpiesznymi, nieprzemyślanymi decyzjami. Meble, sprzęty, materiały budowlane - wszystko to zostanie w mieszkaniu przez co najmniej parę lat, wiec co z tego że oszczędzimy np. 100zł, jeśli będziemy musieli znosić źle dobrane kafelki?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze tak było i zawsze tak będzie, że widmo podwyżki przyciąga nabywców, a sprzedawcy w umiejętny sposób, ten pęd owczy podsycają.

Czy w nadchodzącym roku będzie drożej – zapewne tak. O ile i od kiedy – a tego nikt nie wie, ba markety zapowiadają, że na razie podwyżek nie wprowadzają.

Ale tak jak zwykle, za jakiś miesiąc, lub dwa – a na pewno przed Świętami - sprzedawcy będą proponowali „promocyjne” „okazje” po cenach z tego roku – iż nów się będzie kręcić.

Karuzela się kręci, a towary „dyżurne” znajdą sobie szczęśliwych nabywców.

Normalka.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Jak są różnice temperatur. A tam wszystko raczej w jednakowej.  Co najwyżej jakiś szron może wystąpić w pewnych okolicznościach przyrody, ale to na zewnątrz, nie od środka. No ale zgoda, w pewnych okolicznościach i to może wystąpić, np. jest ciepło i padał deszcz, ten beton nagrzany a potem w nocy przychodzi mróz no i parujący nagrzany słupek może coś tam kondensować na powierzchni tego modułu od wewnątrz. Wykrapla się woda i zamarzając rozwala moduł.  Tak naprawdę rózne scenariusze wydarzeń można sobie wyobrazić, które jednak nie mają szans zaistnienia gdyby beton był silnie związany z modułem.  A każde nawet minimalne rozwarstwienie będzie powodować zagrożenie pękaniem w połączeniu ze sprzyjającymi okolocznościami przyrody.  
  • Szacunek za takie załatwienie sprawy, pomimo braku takiego obowiązku!
  • Proszę o jakieś fotki ukazujące, jak agresywne było to usuwanie? 
  • Kropla miodu? O tym nie słyszałem, ale musi być słodko, przynajmniej takie wrażenia pozostały... Słodziej by było, gdyby skrzydło do ościeżnicy przylegało jak należy po całym obwodzie a nie na 1/4! Kto i w jakim celu zaproponował wymianę uszczelek skoro "nie wiało" wcześniej jak mniemam? W pakiecie? Po okuciu sądzę, że okna mają ponad 20 lat, jednak w takich oknach to zwykle uszczelki zachowują najdłużej swoje właściwości- jeżeli nie było oczywiście włamania czy innego ich uszkodzenia... Szybciej wymagają malowania. Wymiana uszczelek to podstawowe zalecenie wszelkiej maści serwisantów- patałachów, których możliwości regulacyjne kończą się na śrubie 4 mm dolnego zawiasu a wszelkie pozostałe  metody są im całkowicie obce... Może wystarczyło wyregulować i nasmarować okucie zamiast tej wymiany, jeżeli montaż byl prawidłowy? W necie jest kilka filmów ukazujących sprawdzenie okien i ewentualny serwis, więc nie chcę specjalnie reklamować kogokolwiek, a system oraz materiał- pvc, drewno- nia mają istotnego znaczenia. Proszę nie zgadzać się na żadne przylepki kolejnych uszczelek, które spowodują, że klamkę trudno będzie przekręcić, a wiało będzie dalej. Tym bardziej- za kolejną dopłatą. Ręka czy ucho mają różną wrażliwość, ale przewiewy tak "na szybko" można stwierdzic anemometrem, jednak- skoro serwisant je wyczuwa- tak poważny sprzęt nie będzie raczej konieczny.
  • A na szybie widział jak wilgoć kondensacyjna zamienia się w wodę?
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...