Skocz do zawartości

Jaką technologią budować?


Recommended Posts

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi - gdyby była to wszyscy by z niej korzystali .

Ja do domku bym proponował ściany fundamentowe - bloczki betonowe
ściany nadziemne czerwona ceramika (ja mam MAX-a)
stropy wylewane żelbetowe - masz potem swobodę w ustawianiu śdiane działowych i 0 kłopotów (przy gęstożebrowych - już nie przestawisz ścianek działowych - chyba że je zrobisz z płyt G-K)
dach drewniany krokwiowo - jętkowy (nie ma słupków)
pokrycie dachówka ceramiczna

jakość materiałów zależy od wymagań i zasobności portwela.
Link do komentarza
Przede wszystkim budowany dom musi być energooszczędny, a taki dom musi mieć ściany warstwowe. W zasadzie obojętne z czego będą (w domach energooszcędnych montuje się wentylację mechaniczną z rekuperatorem) i tak najważniejsze jest ocieplenie i izolacja. I tutaj wg mnie najlepiej sprawdzą się bloczki z betonu komórkowego łączone na pióro i wpust i poziome spoiny klejone. Ściana z takich bloczków jest po prostu bardzo równa. Uszczelniamy ją zaprawą klejową służącą do przyklejania ocieplenia, a ocieplenie kleimy nie na placki ale pokrywamy całą powierzchnię płyt styropianowych lub z wełny mineralnej. Uważam, że jest to najtańszy sposób wznoszenia ścian w domach energooszczędnych. icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Możliwości faktycznie jest sporo, jeżeli nie preferujesz jakiegoś konkretnego materiału to zostań przy tym co jest w projekcie, zwłaszcza gdy jest to projekt powtarzalny zmina technologii może przyspożyć problemów przy budowie. Ja buduję scianę 3W całość z cegły pełnej ( 52000 szt. icon_lol.gif ), w projekcie miałem 2W.
Link do komentarza
ktoś już raz napisał (moim zdaniem słusznie) - nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie; wszystkie technologie mają jakieś zalety i wady; przede wszystkim zaczął bym od oczekiwań, np. jakiego współczynnika przenikania oczekujesz od komplentej ściany i ile w projekcie jest miejsca na tę ścianę, czy wiesz kto będzie tę ścianę wykonywał i jakie jest jego doświadczenie w różnych technologiach lub czy nie będzie problemu ze znalezieniem wykonawcy do technologii którą przyjmiesz; niektóre technologie (szczególnie chyba te "ciepłe") zakłądają wysoką "kulturę" budowlaną, a z doświadczenia wiem, że z tym ciągle jest nie tak jak zakładają producenci i oczekują prywatni inwestorzy; jeżeli będziesz znał swoje oczekiwania to ostatecznie projektant powinien tobie coś doradzić, aby zmiana była jak najprostsza;
ja mam ścianę dwuwarstwową z betonu komórkowego, ale gdybym dzisiaj miał wybierać to wybrał bym ścianę trójwarstwową tylko po to, żeby elewacja była z cegły klinkierowej, taki dom z czasem wygląda szlachetniej, a jako mur nośny pewnie ciągle beton komórkowy;
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
dom z prefabrykatów jest niestety znacznie droższy
w miejscu łączenia dużych elementów prefabrykowanych zawsze powstają mikropęknięcia
na pewno jest to szybka metoda budowy domów, ale budowa to nie wyścigi ...
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...