Skocz do zawartości

integra128


Recommended Posts

Witam.
Pytanie 1.
Zamierzam kupić integre 128 lub 64 i podłączyć do niej moduł ETHM-1. W tym module jest wyjście RJ-45.
Czy po podłączeniu do Router 3G TP-LINK TL-MR3420 802.11n UMTS/HSPA http://www.dipol.com.pl/router_3g_tp-link_...-hspa_N2957.htm
i podanie Internetu poprzez Play Online na kartę (podłączając do USB)
będę mógł korzystać z wszystkich funkcji opisanych w instrukcji ETHM-1?
Programowanie centrali za pomocą DLOADX, nadzór systemu centrali za pomocą GUARDX,
obsługa systemu z poziomu przeglądarki WWW i telefonu komórkowego za pomocą aplikacji MobileKPD?
Czy telefon nokia6300 będzie działał z aplikacją MobileKPD?
W miejscu docelowym centrala nie ma lini telefonii stacjonarnej.
Pytanie 2.
Centrala integra 128-WRL spełnia pewne funkcje między innymi programowanie centrali za pomocą GPRS. Czy zwykła centrala integra 128 lub 64 po podłączeniu modułu GSM-4 będzie spełniał wszystkie funkcje co centrala integra 128-WRL? Mówię o komunikacji, wysyłaniu, odbieraniu przez sms oraz funkcję przekażnik telefoniczny.

Z góry dziękuję. Edytowano przez aker78 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Cytat

Ja się podepnę do tematu. Moje pytanie brzmi - czy centrale saleta są warte uwagi? Chodzi mi o niezawodność i cenę w stosunku do konkurentów. A raczej jedno i drugie ;P



Jako zadowolony instalator mogę stwierdzić że centrale Saleta są wypas. icon_biggrin.gif Jakościowo są bardzo niezawodne od wielu lat wiele ich ciągle stabilnie pracuje. Możliwości są niebywałe na centralach integra można robić bardzo ,,dziwne" systemy. Nawet jesli budynek jest kompleksowo zabezpieczony np. Zewnętrzne bariery podczerwieni , czujniki sterowania roletami , otwarcia okien i drzwi , czujniki ruchu , system PPOZ , Zalanie z odcięciem wody , wyciek gazu , kontrola dostępu w pomieszczeniach itd. wszystko pracuje bez żadnych konfliktów. Słowem polecam
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Pytanie 1.
Zamierzam kupić integre 128 lub 64 i podłączyć do niej moduł ETHM-1. W tym module jest wyjście RJ-45.
Czy po podłączeniu do Router 3G TP-LINK TL-MR3420 802.11n UMTS/HSPA http://www.dipol.com.pl/router_3g_tp-link_...-hspa_N2957.htm
i podanie Internetu poprzez Play Online na kartę (podłączając do USB)
będę mógł korzystać z wszystkich funkcji opisanych w instrukcji ETHM-1?
Programowanie centrali za pomocą DLOADX, nadzór systemu centrali za pomocą GUARDX,
obsługa systemu z poziomu przeglądarki WWW i telefonu komórkowego za pomocą aplikacji MobileKPD?
Czy telefon nokia6300 będzie działał z aplikacją MobileKPD?
W miejscu docelowym centrala nie ma lini telefonii stacjonarnej.
Pytanie 2.
Centrala integra 128-WRL spełnia pewne funkcje między innymi programowanie centrali za pomocą GPRS. Czy zwykła centrala integra 128 lub 64 po podłączeniu modułu GSM-4 będzie spełniał wszystkie funkcje co centrala integra 128-WRL? Mówię o komunikacji, wysyłaniu, odbieraniu przez sms oraz funkcję przekażnik telefoniczny.

Z góry dziękuję.



Z Integrami i ETHM-1 nie bedzie problemu. Natomiast Router jest ok Niby tani , ale działa stabilnie. Pley nie jest dobry.
istnieją sposoby aby na tym internecie uruchomić coś zdalnie jednak wymagają nie lada fachowca.Do jakichś Banków się może opłaci. Najlepiej wykupić w blueconect stałe ip . Oczywiście Pley jest tańszy i ma większe limity ale mimo wszystko polecam nie komplikować.
Jeśli dorzucimy moduł GSM-T4 mamy prawie tą sama funkcjonalność jak na ETHM-1 tylko jest inny rodzaj komunikacji.
W większości przypadków GSM-T4 w zupełności wystarcza możemy zrobić prawie wszystko i wystarczy Pley Fresz:)
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Pytanie 1.
Zamierzam kupić integre 128 lub 64 i podłączyć do niej moduł ETHM-1. W tym module jest wyjście RJ-45.
Czy po podłączeniu do Router 3G TP-LINK TL-MR3420 802.11n UMTS/HSPA http://www.dipol.com.pl/router_3g_tp-link_...-hspa_N2957.htm
i podanie Internetu poprzez Play Online na kartę (podłączając do USB)
będę mógł korzystać z wszystkich funkcji opisanych w instrukcji ETHM-1?
Programowanie centrali za pomocą DLOADX, nadzór systemu centrali za pomocą GUARDX,
obsługa systemu z poziomu przeglądarki WWW i telefonu komórkowego za pomocą aplikacji MobileKPD?
Czy telefon nokia6300 będzie działał z aplikacją MobileKPD?
W miejscu docelowym centrala nie ma lini telefonii stacjonarnej.
Pytanie 2.
Centrala integra 128-WRL spełnia pewne funkcje między innymi programowanie centrali za pomocą GPRS. Czy zwykła centrala integra 128 lub 64 po podłączeniu modułu GSM-4 będzie spełniał wszystkie funkcje co centrala integra 128-WRL? Mówię o komunikacji, wysyłaniu, odbieraniu przez sms oraz funkcję przekażnik telefoniczny.

Z góry dziękuję.


Witam serdecznie
Odp 1:
Z uwagi na konieczność dostępu poprzez zewnętrzny adresu IP, komunikacja z centralą alarmową (+moduł ETHM-1) będzie co najmniej utrudnia.
Dlaczego tak będzie? Ponieważ karty SIM dostarczane klientom wg mojej wiedzy nie posiadają przypisanego na "sztywno" adresu IP.
Co zrobiłbym najpierw? sprawdził u operatora danej sieci czy w ogóle taka możliwość przypisania na "sztywno" adresu istnieje. Jeśli taka możliwość będzie (w co wątpię) proponuję zorientować się jakimi kosztami zostanie ta usługa obciążona.
To tyle jeśli chodzi o sprawy "formalne"
Jeśli zaś chodzi o sprzęt to:
Po pierwsze specyfikowany w pytaniu ROUTER nie jest mi znany
Po drugie teoretycznie istnieje możliwość bezawaryjnej spółpracy obu urządzeń ROUTER-ETHM-1
Po trzecie istnieje taka możliwość żeby wymieniane w poście urządzenie zostało pod tym kontem przetestowane pod warunkiem jego dostarczenia do działu na okres nie krótszy niż dwa tygodnie po wcześniejszym umówieniu się na wykonanie takich testów z kierownikiem działu.

Odp 2:
Pełna funkcjonalność wymienionych w zapytaniu działań dostępna jest w INTEGRA 128 WRL

Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
  • 7 miesiące temu...
Witam!
Podlacze sie troche do tematu i zapytam.
Kupuje integre z modulami wejsc i wyjsc i chcilbym polaczyc ja ze sterowaniem piecem. Czy jest taka mozliwosc? Najwazniejsze dla mnie jest to zeby w momecie rozbrajania alarmu , alarm dawal sygnal sterownikowi pieca zeby przelaczyl sie w tryb "dzien" a w momecie uzbrajania przelaczal sie w tryb "noc"
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam!
Podlacze sie troche do tematu i zapytam.
Kupuje integre z modulami wejsc i wyjsc i chcilbym polaczyc ja ze sterowaniem piecem. Czy jest taka mozliwosc? Najwazniejsze dla mnie jest to zeby w momecie rozbrajania alarmu , alarm dawal sygnal sterownikowi pieca zeby przelaczyl sie w tryb "dzien" a w momecie uzbrajania przelaczal sie w tryb "noc"
Pozdrawiam



Taka możliwość istnieje POD WARUNKIEM, że sam piec posiada możliwość bezpotencjałowego sterowania jego funkcjami.
Proponuję skonsultować to z autoryzowanym serwisem zajmującym się profesjonalnie naprawami i przeglądami urządzeń grzewczych.
Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...