Skocz do zawartości

kolektory słoneczne


Tomaszek

Recommended Posts

Cytat

- Witku, obecnie wszystkie kolektory typu heat-pipe produkowane są na wschodzie, jeżeli chcesz zdementować tą wypowiedź wskaż fabrykę na świecie w innym miejscu, która produkuje tego typu kolektory gdziekolwiek indziej. Nawet wiodące marki sciągają kolektory ze wschodu i firmują swoim znakiem towarowym dane zestawy już w kraju. Stąd też wymagania niektórych jednostek - aby dotować kolektory potrzebny jest min certyfikat solar keymark, który mówi również o tym, iż kolektor powinien mieć minimum 20 letnią żywotność, ponadto fabryka daje nam 10 lat gwarancji, także do tego czasu wszelkie naprawy są po stronie producenta. Istotnym jest fakt, iż solar keymark jest wystawiany na markę kolektorów także jeżeli sądzicie że majac wystawiony certyfikat na zachodnią firmę macie zachodnie kolektory jesteście w błędzie. Natomiast jezeli chodzi o przyszły rok - jedna z fabryk buduje się w Europie i już mamy z nią kontrakt przedwstępny, także jako pierwsi w kraju będziemy mieć heat-pipe produkowane w pełni w UE.
Oczywiście jeżeli chodzi o całośc zestawu SunProgres Polska (Kolektor, zasobnik, grupa pompowa wraz ze sterownikiem) to montowany jest w Polsce ze wschodu importowane są tylko rurki - ale jak juz wspomniałem nie ma innych fabryk na świecie produkujacych tego typu rury.


Witam.
Długo mnie tu nie było a widzę, że dyskusja przybrała dość interesujący obrót.
Szanowny kolego SunProgresPolska
To co piszesz o heat pipe to szczera prawda, tylko chińczycy oparli produkcję kolektorów o tę zasadę, i tylko oni to tak produkują. Powiem więcej tylko oni doprowadzili produkcję rur próżniowych do mistrzostwa, ale należy rozróżnić kolektor słoneczny (budowa zasada działania, wykonanie) od jednego z elementów jakim jest rura próżniowa.
A jak myślisz dla czego oni tak to produkują? Myśmy z nimi rozmawiali na ten temat.
Piszesz, że prawie wszystkie kolektory próżniowe na naszym rynku są heat pipe, tak to prawda ale dla tego, że tanio je można kupić i z niezłym zyskiem sprzedać a zadowolenie klienta to już marginalny problem. I tu opisany przykład: http://www.bachus.com.pl/wicia/index.php?site=publikacja7
Produkując kolektory używam rur miedzianych sprowadzanych z Austrii ale trudno powiedzieć, że kolektor jest austryjacki bo to tylko jeden z elementów.
Rozwijając dalej, do swojej produkcji używam rur chińskich i to jest tylko jeden element, cała reszta jest Polska a i kolektor ma całkiem inną budowę i zasadę dzialania.
Co do rur produkowanych w ue: jest faktycznie tylko jedna firma to NARVA ale oni heat pipe nie produkują, i He..x je stosuje.
Co do Solar Keymark: To niestety mydlenie oczu na które każdy, powtarzam każdy nie mający z kolektorami dłużej do czynienia się nabierze. To, że 20 lat to może i prawda ale to co najważniejsze a więc osiągi kolektora to już nawet w tym znaku nie mają żadnego znaczenia. Aby wiele razy się nie powtarzać szerzej to opisałem:
http://www.bachus.com.pl/wicia/index.php?site=publikacja6
Natomiast może nie to co powyżej jest najważniejsze a sama zasada działania heat pipe, czy uważasz, że taka zasada działania w naszych warunkach klimatycznych jest najbardziej wydajna? Opisane jest to tu: http://www.bachus.com.pl/wicia/index.php?site=publikacja1
Piszesz na swojej stronie: "Kolejną zaletą próżniowych kolektorów słonecznych jest ich zdolność do skupiania rozproszonego promieniowania słonecznego, co oznacza, że kolektory te wychwytują każde, najmniejsze nawet ilości dostępnej energii słonecznej, by zamienić ją w darmową energię cieplną. ". Czy to się tyczy wszystkich kolektorów próżniowych niezależnie od sposobu budowy i działania, czy kolektorów heat pipe?. Więcej na ten temat jest tu:
http://www.bachus.com.pl/wicia/index.php?site=publikacja5
Niechęć do konkurencji: tego to ja się nie boję co zostało ujęte w publikacji 7
I jeszcze jedno : Heat Pipe to technologia bardzo dobrze znana w Europie. I "szklane bańki" jak to nazwałeś nawet jeśli są zachodnich producentów to jak dobrze wiesz nawet te firmy mają swoich podwykonawców na wschodzie.
Mylisz pojęcia: heat pipe to zasada działania oparta na przemianie fazowej a nie jak to fizycznie wykonane, na takiej czy innej rurce.
I jeszcze jedno wspaniałe porównanie z nie co innej dziedziny. Otóż przeglądając dzisiaj jedno z fachowych czasopism natrafiłem na porównanie różnych szlifirek kątowych. Porównywano szlifierki wielu firm pod względem wytrzymałości, walorw technicznych, ceny. Cena zależała w dużym stopniu właśnie od tych walorów technicznych i wchała się od 400 do 1100zł za sztukę (najdroższa to FLEX najtańsza to CELMA). A jak myślisz kolego SunProgresPolska dla czego w tym porównaniu nie było tak popularnych szlifierek chińskich z marketów za 50 zł? ( w zakupie u chińczyka 15zł)
Tak równiż możemy porównywać zabawki, wiertarki, i cały szereg innych wyrobów. I konia z rzędem temu kto wytłumaczy mi, że z kolektorami nie jest podobnie.
Morał z tego może i przydługiego tekstu jest taki, że kupując kolektor chinski heat pipe to tak jakby kupić wiertarkę z marketu za 27 zł
Ale to tylko moje prywatne zdanie.
pozdrawiam.
Witold Edytowano przez bachus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

chyba konkurencji do Was a nie do konkurencji! Może tak czas wziąć słownik?.. Ale do rzeczy...

Pomijam kwestie pochodzenia rur bo owszem viessmann i inne firmy również mają robione je w europie.. Otóż drogi Panie w europie również jest produkcja... Zaraz wmówisz nam Pan, że samochody też robią w chinach i tu dowożą.... Chyba, że jeździsz Pan jakimś Ssangyoungiem czy coś...

Możemy tak zaśmiecać forum ale ta dyskusja nie ma żadnego sensu. Podaj adres fabryki w Europie a zakończysz dyskusję. Nie podasz bo nie ma. Rurki idą ze wschodu i taka jest prawda.



Jakby miał Pan trochę wiedzy to wiedziałby, że istnieją zestawy wsch-zach które są przewymiarowane i dają te same uzyski i nie robi się chałtury... Pozatym skoro są ekrany to po coś są..., żeby nie przeszkadzał Wam huk aut i nie rozpraszac kierowców przed rondem więc Wasza wystawka i tak G daje dla klientów bo najnormalniej w świecie odstrasza tych co maja jakiekolwiek pojęcie na ten temat...

Chodzi o to żeby mogli zobaczyć instalację z ulicy. To prawda że można zamontować zestaw wsch-zach bo stosujemy takie rozwiązania ale ta krytyka wg mnie nie ma najmniejszego sensu. Po prostu widać kolektory.

- powinniscie znac przepisy i zasady i to Wy mówić mu gdzie ma prawo założyć a nie klient Wam.. on może co najwyżej wybrać z kilku propozycji...

Klient nam proponuje gdzie chciałby mieć zestaw a jeśli nie pokrywa to się z tym gdzie rzeczywiście ma to sens szukamy alternatywy i sugerujemy inne miejsce, znów zaczepka na siłę z Twojej strony



Jaja se Pan robisz z ludzi... Popatrz na datę postów.. Post pojawił się jak wasza strona ekoprogram miała inny wygląd i do pobrania dwa pliki doc z czterema ofertami w/w.. Swoją drogą nawet teraz na 2ch stronach macie inne ceny tych samych zestawów więc o czym to świadczy?

Ceny się różnią i będą różnić, jak już pisałem Sunprogres to marka a więc na stronie sunprogres.pl znajdziesz cennik samych zestawów bez szacunkowej ceny montażu. Na stronie firmy Eko Program czyli solarprogram.pl masz podane uśrednione ceny zestawów wraz z montażem i armaturą podłączeniową - O TYM TO ŚWIADCZNY ŻE CENY ZESTAWÓW WRAZ Z MONTAŻEM ZAZWYCZAJ SĄ WYŻSZE PONIEWAŻ OBEJMUJĄ pracę ludzi . Wygląd graficzny strony będzie się zmieniał gdyż spółka cały czas się rozwija i wprowadzamy nowe produkty. To normalne.



brednie... Większość firm w PL ma je bezpośrednio z fabryki i nie ma 100 innych nazw mylących klietów... J/w napisałem każda z Waszych 2ch stron podaje inne ceny więc o czym my mówimy? Proszę to zweryfikować a potem pisać brednie...

Większość firm w PL dostaje towar od pośredników i sprzedaje ze swoją marżą. My ściągamy podzespoły i zestawy montujemy na miejscu w kraju a więc jesteśmy producentem, dzięki temu możemy posługiwać się własną marką.
Polecam wczytać się w "ustawę o bezpieczeństwie produktów"
Znów zarzuty bez podstaw.




Napisałem wcześniej, że mieliście kampanie 50% dla mieszancow gminy nim weszlo 45% nfosigw wiec prosze czytac..

Owszem post a zwlaszcza miniatura sa reklama...


Wchodząc na rynek każdy proponuje jakieś promocje.


Ja jestem tylko Waszym (chwała Bogu) niedoszłym klientem i nie mam żadnej swojej firmy (więc nie węszcie spisku i chęci zniszczenia Was przez konkurencję, choć poziom wiedzy jaki tu przedstawiacie nie wskazuje, że możecie dla kogokolwiek nią być).. Ale widzę wypowiadają się tu o Was również inne firmy więc coś w moim poście musi być albo również innym nie spodobała się ta Wasza perfidna reklama tutaj...

Istotniejszym jest fakt, iż szukasz dziury w całym bez konkretnej argumentacji

Link do komentarza
Moim zdaniem, instalacja kolektorów ma sens tylko jeśli mamy bardzo duże zużycie CWU, i drogą energię do jej podgrzania, - choć biorąc pod uwagę tylko aspekt ekonomiczny, to wydaje się, że także w tym przypadku, rozwiązanie z powietrzną pompą ciepła jest korzystniejsze.
Ceny takich PCi zaczynają się od około 3.500zł.
Nie potrzebują zbiorników wyrównawczych, mogą (dodatkowo) służyć jako schładzarki powietrza w np. spiżarni, mogą wspomagać wentylację „grawitacyjną” w lecie, itd.

Przykładowe ceny:
http://www.mk.net.pl/sklep/index.php?idmen...5&page=show
http://www.eko-instal.pl/category/pompy-ci...wody-uzytkowej-
Link do komentarza
Przy dużym, systematycznym zużyciu CWU i drogim „napędzie kotła”, każda oszczędność ma sens.

W pochmurne dni kolektory też mogą przynieść (spore) oszczędności – zwłaszcza przy umiejętnym „spięciu” różnych systemów grzewczych – np. przepływowe elektroniczne podgrzewacze wody + kolektory.
Link do komentarza
Dokładnie.

Osobiście uważam, że większość tych instalacji jest robiona z wadliwym „przesłaniem” – mają niby zapewniać (w określonych, ale kapryśnych warunkach) 100% podgrzanie CWU.

Moim zdaniem to błąd. Systemy tego typu powinny mieć za zadanie wstępne podgrzanie CWU.

Za baniakiem z „solarną” CWU powinien być „właściwy podgrzewacz” CWU, z termoregulatorem umożliwiającym, w miarę potrzeb, grzanie (dogrzanie) lub nie CWU.

Stosowanie dodatkowych wężownic lub grzałek w zasobnikach solarnych, jest moim zdaniem, błędem, bo ogranicza możliwości uzysku „solarnego” przez większość dni w ciągu roku.

Zastosowanie „solarów” jako wstępnego ogrzewania CWU, pozwala na „uzysk” praktycznie w okresie całego roku.


Nie mniej jednak uważam, że w przypadku budynków jednorodzinnych, powietrzna PCi do CWU, jest lepszym i tańszym rozwiązaniem.
Link do komentarza
Cytat

Dokładnie.

Osobiście uważam, że większość tych instalacji jest robiona z wadliwym „przesłaniem” – mają niby zapewniać (w określonych, ale kapryśnych warunkach) 100% podgrzanie CWU.

Moim zdaniem to błąd. Systemy tego typu powinny mieć za zadanie wstępne podgrzanie CWU.

Za baniakiem z „solarną” CWU powinien być „właściwy podgrzewacz” CWU, z termoregulatorem umożliwiającym, w miarę potrzeb, grzanie (dogrzanie) lub nie CWU.

Stosowanie dodatkowych wężownic lub grzałek w zasobnikach solarnych, jest moim zdaniem, błędem, bo ogranicza możliwości uzysku „solarnego” przez większość dni w ciągu roku.

Zastosowanie „solarów” jako wstępnego ogrzewania CWU, pozwala na „uzysk” praktycznie w okresie całego roku.


Witam. Święte słowa! Tak właśnie powinny być wykonywane instalacje solarne.
Niestety wielu producentów (czytaj importerów) nie ma zielonego pojęcia jak takie instalacje pracują i jakie jest ich przesłanie wstawiając na siłę zbiorniki biwalentne. Walczymy z tym od wielu lat niestety to walka z wiatrakami.
Nie czepiajcie się o reklamę ale wiele lat temu pisałem na ten temat tu: http://www.bachus.com.pl/wicia/index.php?site=publikacja2
pozdrawiam

Witold
Link do komentarza
Cytat

Nie mniej jednak uważam, że w przypadku budynków jednorodzinnych, powietrzna PCi do CWU, jest lepszym i tańszym rozwiązaniem.


Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości . Szkoda tylko że nie dotują PCi a jedynie solary , choć to w zasadzie to samo źródło ciepła pochodzące od słońca .
Cytat

Stosowanie dodatkowych wężownic lub grzałek w zasobnikach solarnych, jest moim zdaniem, błędem, bo ogranicza możliwości uzysku „solarnego” przez większość dni w ciągu roku


Też tak myślę , ale głównie dlatego że grzanie i magazynowanie nie solarem obarczone jest stratami , o czym wielokrotnie wspominał klasyk . Solarem też ,ale to źródło jakby za darmochę więc można poszaleć .
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Długo mnie tu nie było a widzę, że dyskusja przybrała dość interesujący obrót.
Szanowny kolego SunProgresPolska
To co piszesz o heat pipe to szczera prawda, tylko chińczycy oparli produkcję kolektorów o tę zasadę, i tylko oni to tak produkują. Powiem więcej tylko oni doprowadzili produkcję rur próżniowych do mistrzostwa, ale należy rozróżnić kolektor słoneczny (budowa zasada działania, wykonanie) od jednego z elementów jakim jest rura próżniowa.
A jak myślisz dla czego oni tak to produkują? Myśmy z nimi rozmawiali na ten temat.
Piszesz, że prawie wszystkie kolektory próżniowe na naszym rynku są heat pipe, tak to prawda ale dla tego, że tanio je można kupić i z niezłym zyskiem sprzedać a zadowolenie klienta to już marginalny problem. I tu opisany przykład: http://www.bachus.com.pl/wicia/index.php?site=publikacja7
Produkując kolektory używam rur miedzianych sprowadzanych z Austrii ale trudno powiedzieć, że kolektor jest austryjacki bo to tylko jeden z elementów.
Rozwijając dalej, do swojej produkcji używam rur chińskich i to jest tylko jeden element, cała reszta jest Polska a i kolektor ma całkiem inną budowę i zasadę dzialania.
Co do rur produkowanych w ue: jest faktycznie tylko jedna firma to NARVA ale oni heat pipe nie produkują, i He..x je stosuje.
Co do Solar Keymark: To niestety mydlenie oczu na które każdy, powtarzam każdy nie mający z kolektorami dłużej do czynienia się nabierze. To, że 20 lat to może i prawda ale to co najważniejsze a więc osiągi kolektora to już nawet w tym znaku nie mają żadnego znaczenia. Aby wiele razy się nie powtarzać szerzej to opisałem:
http://www.bachus.com.pl/wicia/index.php?site=publikacja6
Natomiast może nie to co powyżej jest najważniejsze a sama zasada działania heat pipe, czy uważasz, że taka zasada działania w naszych warunkach klimatycznych jest najbardziej wydajna? Opisane jest to tu: http://www.bachus.com.pl/wicia/index.php?site=publikacja1
Piszesz na swojej stronie: "Kolejną zaletą próżniowych kolektorów słonecznych jest ich zdolność do skupiania rozproszonego promieniowania słonecznego, co oznacza, że kolektory te wychwytują każde, najmniejsze nawet ilości dostępnej energii słonecznej, by zamienić ją w darmową energię cieplną. ". Czy to się tyczy wszystkich kolektorów próżniowych niezależnie od sposobu budowy i działania, czy kolektorów heat pipe?. Więcej na ten temat jest tu:
http://www.bachus.com.pl/wicia/index.php?site=publikacja5
Niechęć do konkurencji: tego to ja się nie boję co zostało ujęte w publikacji 7
I jeszcze jedno : Heat Pipe to technologia bardzo dobrze znana w Europie. I "szklane bańki" jak to nazwałeś nawet jeśli są zachodnich producentów to jak dobrze wiesz nawet te firmy mają swoich podwykonawców na wschodzie.
Mylisz pojęcia: heat pipe to zasada działania oparta na przemianie fazowej a nie jak to fizycznie wykonane, na takiej czy innej rurce.
I jeszcze jedno wspaniałe porównanie z nie co innej dziedziny. Otóż przeglądając dzisiaj jedno z fachowych czasopism natrafiłem na porównanie różnych szlifirek kątowych. Porównywano szlifierki wielu firm pod względem wytrzymałości, walorw technicznych, ceny. Cena zależała w dużym stopniu właśnie od tych walorów technicznych i wchała się od 400 do 1100zł za sztukę (najdroższa to FLEX najtańsza to CELMA). A jak myślisz kolego SunProgresPolska dla czego w tym porównaniu nie było tak popularnych szlifierek chińskich z marketów za 50 zł? ( w zakupie u chińczyka 15zł)
Tak równiż możemy porównywać zabawki, wiertarki, i cały szereg innych wyrobów. I konia z rzędem temu kto wytłumaczy mi, że z kolektorami nie jest podobnie.
Morał z tego może i przydługiego tekstu jest taki, że kupując kolektor chinski heat pipe to tak jakby kupić wiertarkę z marketu za 27 zł
Ale to tylko moje prywatne zdanie.
pozdrawiam.
Witold



Zgadzam się z Tobą, ale jeżeli ktoś na tą wiertarkę daje Ci 10 lat gwarancji i przy każdej awarii wymienia na nową to masz bezpieczeństwo. Przykład - kupiłem ostatnio telewizor polskiej firmy w jednej z sieci handlowych. Jest na podzespołach dużej znanej marki (nawet pilot się nie różni) Zapłaciłem 30% taniej a dali mi gwarancję o 3 lata dłuższą niż konkurencja - wybór był oczywisty.

Z kolektorami jest identycznie, ale jeżeli gwarancję daje Ci S.C. gdzie właściciel ponosi pełną odpowiedzialność za produkt masz spokojniejszą głowę.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Oj – albo nie bardzo wiesz co piszesz, albo to tylko własna „zasłona dymna”.
1. Zupełnie innej wagi jest wymiana telewizora (wiertarki), a zupełnie czym innym kolektora – pomijając związane z tym koszty i uciążliwości.

2. „Długie” gwarancje są tak obwarowane różnymi wymogami, że są bardzo bezpieczne dla gwaranta.

3. Nie ma znaczenia kto udziela gwarancji – roszczenia na drodze sądowej są takie same bez względu na status firmy, a ściągalność ewentualnych „wygranych” też jest dokładnie taka sama.



Jeśli nie zgadzasz się z moja wypowiedzią dotyczącą gwarancji – podaj swoje warunki gwarancyjne, to je przeanalizujemy pod tym kątem.


Ps. Zupełnie nie zgadzam się z opinią, że wszystko co chińskie jest byle jakie. Mogę podać wiele przykładów produktów wykonanych w firmach zlokalizowanych na terenie UE, które są gorsze od takich samych wyprodukowanych w Chinach – dotyczy to zwłaszcza podzespołów elektronicznych.
Tam jest tania siła robocza, ale linie technologiczne są takie same jak w UE, a większość procesów technologicznych jest tak czy siak w pełni zautomatyzowana.

Cytat

ale jeżeli gwarancję daje Ci S.C. gdzie właściciel ponosi pełną odpowiedzialność za produkt masz spokojniejszą głowę.



Dobre, naprawdę dobre – zapomniałeś tylko dodać, że właściciel nie ma majątku – wszystko przepisane na rodzinę. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Z kolektorami jest identycznie, ale jeżeli gwarancję daje Ci S.C. gdzie właściciel ponosi pełną odpowiedzialność za produkt masz spokojniejszą głowę.



a co ma piernik do wiatraka? sc to wlasciciel odpowiada calym majatkiem za wszelkiego rodzaju długi a nie gwarancje na produkt...

Cytat

Klient nam proponuje gdzie chciałby mieć zestaw a jeśli nie pokrywa to się z tym gdzie rzeczywiście ma to sens szukamy alternatywy i sugerujemy inne miejsce, znów zaczepka na siłę z Twojej strony



Nie czepiam się lecz napisałem Ci jak należy podchodzić do klienta;-)

Cytat

Wygląd graficzny strony będzie się zmieniał gdyż spółka cały czas się rozwija i wprowadzamy nowe produkty. To normalne.



Nie mówię o zmianie wyglądu. Mówię, że na poprzedniej wersji strony mieliście inne zestawy (4 zestawy) i z nich kolega wziął ceny i napisał tu w poście. Teraz zmieniliście stronę a z nią zestawy i ceny.


Cytat

Większość firm w PL dostaje towar od pośredników i sprzedaje ze swoją marżą. My ściągamy podzespoły i zestawy montujemy na miejscu w kraju a więc jesteśmy producentem, dzięki temu możemy posługiwać się własną marką.
Polecam wczytać się w "ustawę o bezpieczeństwie produktów" Znów zarzuty bez podstaw.



Większośc firm w Polsce sprzedaje hewalexa, sunexa, viessmanna itp.. które kupują BEZPOŚREDNIO od producentów... Więc nie ma tu żadnych pośredników...

Ściąganie podzespołów i montowanie ich na miejscu to IMPORT!! Producent to firma, która produkuje tutaj elementy, ma swoją najlepiej opatentowaną technologię.. Wy jesteście zwykłym importerem...

Cytat

Wchodząc na rynek każdy proponuje jakieś promocje.



To gratulacje skoro okłamywanie klientów to Wasz sposób na promocję.. Daleko nie zajedziecie a sam się tutaj do tego przyznałeś...

Cytat

Istotniejszym jest fakt, iż szukasz dziury w całym bez konkretnej argumentacji



Idąc w ślady bachusa.. Dziury szukam jak mi garnek przecieka ale powietrze z opony schodzi...
A teraz zwalczam Waszą perfidną reklamą na tym forum.. Którą zrobili dwaj prawdopodobnie podstawieni ludzi.. Może Wasi pracownicy? Edytowano przez ket (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Większość firm w PL dostaje towar od pośredników i sprzedaje ze swoją marżą. My ściągamy podzespoły i zestawy montujemy na miejscu w kraju a więc jesteśmy producentem, dzięki temu możemy posługiwać się własną marką.
Polecam wczytać się w "ustawę o bezpieczeństwie produktów" Znów zarzuty bez podstaw.


Witam.
Idąc takim tokiem rozumowania to tak skonstruowana wypowiedź chyba nie jest prawdziwa.
Otóż w kontenerze przychodzi kolektor w częściach (belki zbiorcze, rury, rama, itp) i te części dostaje instalator montując je dopiero na dachu. To on dopiero z tych części tworzy gotowy produkt a więc tym tokiem rozumowania to instalator jest producentem kolektora. W tej sytuacji instalator jest gwarantem wobec klienta i równie dobrze mógłby nalepić własne logo na wyrobie. Chyba, że instalator jest podwykonawcą firmy imporującej to w tej sytuacji nie jest on gwarantem.
I jeszcze jedna wypowiedź z innegi forum:
Napisał instalator997
Panie Witoldzie, pozwoli Pan że zadam pytanie. Jaka jest wg. Pana różnica między importerem a producentem zlecającym produkcję poza granicami Polski (np. w Chinach)?
Witam.
Nie wiem jak w innych dziedzinach ale w kolektorach słonecznych jest tak, że producent jeżeli zleci produkcję to wie wszystko o wyrobie zlecanym, bo to on wymyslil go i pilnuje toku produkcji nie zależnie gdzie się ona odbywa. Producenta na temat jego wyrobu czy grupy wyrobów (nawet konkurencji) nie zagnie go Pan tak łatwo.
Natomiast importer szczegółnie w początkowej fazie sprzedaży jest kompletnym laikiem co niestety szczególnie widać po chińszczyźnie. Importer dopiero uczy się co można a co nie, jak będie lepiej zastosować sprowadzony kolektor.
Producent nim wypuści wyrób do sprzedaży wyprubuje go na różne sposoby zaś importer wychodzi z założenia, że już wiadomo wszystko i nie ma czym się przejmować.
Z takimi przykladami mam na co dzień do czynienia jako producent.
pozdrawiam.
Witold

Cytat

Ps. Zupełnie nie zgadzam się z opinią, że wszystko co chińskie jest byle jakie. Mogę podać wiele przykładów produktów wykonanych w firmach zlokalizowanych na terenie UE, które są gorsze od takich samych wyprodukowanych w Chinach – dotyczy to zwłaszcza podzespołów elektronicznych.


Ja również z tym w pełni się zgadzam. Ale dla czego o tym nie napisać (kraj pochodzenia) na swojej stronie internetowej.
A nie ten fakt wobec klienta skrzętnie ukrywać. Można by przecież wręcz uwypuklić większe zalety kolektorów Chińskich od tych produkowanych w Polsce jeżeli takowe są. Ale aby tak to zrobić trzeba się na kolektorach znać.

pozdrawiam.
Witold Edytowano przez bachus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Ależ nagonka
Nie sztuka skrytykować konkurencję, sztuką jest być konkurencyjnym.
Firma Eko-program po prostu ma bardzo dobry kontakt z klientami, w realizacjach uwzględnia ich oczekiwania, ma dobrą opinię wśród ich klientów przez co działa też na zasadzie rekomendacji oraz podejmuje bardzo wiele starań (a co za tym idzie kosztów) by podnosić świadomość ludzi w różnych częściach Polski na temat systemów solarnych.

P.S. Jakoś nikt z panów najeżdżających na ekoprogram jeszcze nie podał namiarów na fabrykę kolektorów w Europie icon_smile.gif.

Swoją drogą rozmawiałem kiedyś z człowiekiem, który negował istnienie krzesła, na którym siedziałem icon_smile.gif, cóż, wszystko wolno

Cytat

I jeszcze jedna wypowiedź z innegi forum:
Napisał instalator997
Panie Witoldzie, pozwoli Pan że zadam pytanie. Jaka jest wg. Pana różnica między importerem a producentem zlecającym produkcję poza granicami Polski (np. w Chinach)?
Witam.
Nie wiem jak w innych dziedzinach ale w kolektorach słonecznych jest tak, że producent jeżeli zleci produkcję to wie wszystko o wyrobie zlecanym, bo to on wymyslil go i pilnuje toku produkcji nie zależnie gdzie się ona odbywa. Producenta na temat jego wyrobu czy grupy wyrobów (nawet konkurencji) nie zagnie go Pan tak łatwo.
Natomiast importer szczegółnie w początkowej fazie sprzedaży jest kompletnym laikiem co niestety szczególnie widać po chińszczyźnie. Importer dopiero uczy się co można a co nie, jak będie lepiej zastosować sprowadzony kolektor.
Producent nim wypuści wyrób do sprzedaży wyprubuje go na różne sposoby zaś importer wychodzi z założenia, że już wiadomo wszystko i nie ma czym się przejmować.
Z takimi przykladami mam na co dzień do czynienia jako producent.
pozdrawiam.
Witold



Panie Witoldzie, czy dobrze mi się wydaje, czy Pan cytuje samego siebie?

I żeby było jasne. NIE REKLAMUJĘ FIRMY EKO-PROGRAM, mało tego, zasadniczo pracuję w firmie sprzedającej kolektory innej marki, więc w sumie też jestem ich konkurencją icon_smile.gif.
To co się tutaj plecie o nich nie może pozostać bez odpowiedzi.

a może Pan KET pracuje dla Bachusa? Bo zarejestrował się na tym forum chyba tylko po to, żeby poudzielać się w tym temacie? Edytowano przez mikee (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Ponieważ użyłeś liczby mnogiej, poczułem się wywołany do tablicy.
Wskaż mi jeden przykład, wskazujący na nagonkę z mojej strony w stosunku do wspomnianej firmy.
Faktem jest, że nie zgadzam się z pewnymi sformułowaniami, które tu padły, a które w moim odczuciu, były typowym marketingiem, niewiele mającym wspólnego z rzeczywistością – ale dotyczy to obu piszących tu „firm” (w mniejszym lub większym zakresie).

Napisałeś:
Cytat

Firma Eko-program po prostu ma bardzo dobry kontakt z klientami, w realizacjach uwzględnia ich oczekiwania, ma dobrą opinię wśród ich klientów przez co działa też na zasadzie rekomendacji oraz podejmuje bardzo wiele starań (a co za tym idzie kosztów) by podnosić świadomość ludzi w różnych częściach Polski na temat systemów solarnych.



Ciekawe, bo nie bardzo wiem na jakiej podstawie to napisałeś. Ani z ich strony, ani z wpisów tutaj, moim zdaniem, to nie wynika.
Ale skoro już podniosłeś temat i twierdzisz, że mają zasługi w krzewieniu ……., to taki przykład z ich strony:

Cytat

Biorąc pod uwagę fakt, że przeciętna rodzina płaci za ogrzewanie wody średnio 200pln miesięcznie (dane z GUS)
to odpowiednio dobrana instalacja solarna powinna nam zagwarantować oszczędności około 1500pln rocznie.



Skomentujesz to?



Ps. Zwłaszcza fakt, że wmawiają potencjalnym klientom, ze ich instalacja solarna jest w stanie zabezpieczyć około 70% potrzeb w zakresie podgrzania CWU.
Link do komentarza
Cytat

Panie Witoldzie, czy dobrze mi się wydaje, czy Pan cytuje samego siebie?


Witam.
Starałem się uzmysłowić jaka jest różnica między importerem i producentem i mój cytat z innego forum gdzie w tym samym czasie zostało zadane podobne pytanie. Nie bardzo rozumiem pytania, ale: tekst napisany ukośnie - pierwsze trzy linijki to pytanie (kończące się na Chinach) o odpowiedź zaczynająca się od słowa "Witam". To od "witam" jest moją odpowiedzią. Tak to jest tekst zacytowany przezemnie.
Natomiast jeżeli chodzi o nagonkę, to proszę zwrócić uwagę, że każdy z nas starał się dość krytycznie podchodzić do swojego oponenta krytykując raczej osobne tematycznie nieścisłości. Jeżeli tych nieścisłości uzbierało się dość dużo to faktycznie można mieć wrażenie nagonki.
Natomiast całkiem nie rozumiem o co chodzi z tymi fabrykami, proszę wytłumaczyć jaśniej.

I jeszcze jedno:
Cytat

a może Pan KET pracuje dla Bachusa? Bo zarejestrował się na tym forum chyba tylko po to, żeby poudzielać się w tym temacie?


Odpowiem tak: A może Prezes ma kochankę? bo nie ma konta w banku.
Wkraczamy na bardzo śliski teren pomówień rodem z wypowiedzi Lepera.
Takiego stylu raczej to ja nie toleruję i radzę też koledze powstrzymać się od takich wycieczek osobistych.

pozdrawiam.
Witold Edytowano przez bachus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ponieważ użyłeś liczby mnogiej, poczułem się wywołany do tablicy.
Wskaż mi jeden przykład, wskazujący na nagonkę z mojej strony w stosunku do wspomnianej firmy.
Faktem jest, że nie zgadzam się z pewnymi sformułowaniami, które tu padły, a które w moim odczuciu, były typowym marketingiem, niewiele mającym wspólnego z rzeczywistością ? ale dotyczy to obu piszących tu ?firm? (w mniejszym lub większym zakresie).

Napisałeś:


Ciekawe, bo nie bardzo wiem na jakiej podstawie to napisałeś. Ani z ich strony, ani z wpisów tutaj, moim zdaniem, to nie wynika.
Ale skoro już podniosłeś temat i twierdzisz, że mają zasługi w krzewieniu ??., to taki przykład z ich strony:


Nie rozumiem, czepiacie się, że nie ma pozytywnych wpisów a w chwili kiedy prosimy naszych zadowolonych klientów
o jakąś wzmiankę na temat naszej firmy traktujecie to jak marketing. To chyba normalne że nie wszyscy zaraz po montażu wchodzą na forum i chwalą się naszym zestawem.



Skomentujesz to?



Ps. Zwłaszcza fakt, że wmawiają potencjalnym klientom, ze ich instalacja solarna jest w stanie zabezpieczyć około 70% potrzeb w zakresie podgrzania CWU.

Nie boje się tego stwierdzenia.


Jeżeli chodzi o inne pozytywne czy też negatywne wypowiedzi w tym temacie to wg mnie ta dyskusja nie ma największego sensu. Jeżeli chodzi o producenta - Proszę abyście poczytali "ustawę o bezpieczeństwie produktów"
W ustawie tej mowa jest, iż producentem jednostka, która na miejscu kompletuje sprzęt i markuje je znakiem towarowym lub nazwiskiem. Zaznaczam - gotowy zestaw solarny składany jest u nas.

Jeżeli chodzi o dyskusję kto jest kim i kogo reprezentuje to nie ma największego sensu, nikt nikogo tu nie przekona do swoich racji. Ja jako część firmy nie boję się konkurencji gdyż zadowolenie naszych klientów sięga 98% (u 2% wprowadzamy poprawki tak aby pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenie)

P.S. Ostatnią część wpisu możecie traktować jako marketing ale te informacje są potwierdzone opiniami naszych klientów naszych instalacjach. Poza tym posługuję się oficjalnym kontem więc mam do tego prawo.




Pozdrawiam




Aha, jeszcze jedno
Jeżeli chodzi o użytkownika mikee to cieszę się że zna naszą firmę i ma o niej pozytywną opinię. Nie jest to natomiast osobą, która w jakikolwiek sposób jest powiązana z naszą firmą w sensie zawodowym.

Natomiast Bachus jest dla mnie osobą zaangażowaną w branżę i mam do Pana szacunek jeżeli chodzi o wypowiedzi. Czytuję Pana publikację i szczerze gratuluje wygospodarowania czasu aby przeciętnym użytkownikom przybliżyć temat OZE.

Reszta zamiast szukać dziury w całym niech pokaże swoje rozwiązania dotyczące energii solarnej aby rozwinąć dyskusję w temacie.

Pozdrawiam Edytowano przez SunProgresPolska (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Chodziło mi o to „krzewienie” kaganka oświaty w zakresie „solarnym” – a przyznasz, że jest to zupełnie cos innego niż wpisy zadowolonych …..

Ciekawe, potwierdzasz, że Wasze instalacje solarne są w stanie zapewnić (zawsze – a to wynika z dalszych wyliczeń opłacalności …) 70% rocznego zapotrzebowania na energię potrzebną do ogrzania CWU ?

Jeśli tak, to moje wyobrażenie o rzetelności tej firmy, legło w gruzach. icon_cry.gif
Link do komentarza
Cytat

Chodziło mi o to „krzewienie” kaganka oświaty w zakresie „solarnym” – a przyznasz, że jest to zupełnie cos innego niż wpisy zadowolonych …..

Ciekawe, potwierdzasz, że Wasze instalacje solarne są w stanie zapewnić (zawsze – a to wynika z dalszych wyliczeń opłacalności …) 70% rocznego zapotrzebowania na energię potrzebną do ogrzania CWU ?

"Około" - nigdzie nie znajdziesz naszej deklaracji, że za każdym razem masz uzysk 70% - chociaż jest to realne biorąc pod uwagę że temperatura wody ciepłej nadającej się do użycia to 45-80 stopni.

Jeśli tak, to moje wyobrażenie o rzetelności tej firmy, legło w gruzach. icon_cry.gif

Zapraszam do biura


Link do komentarza
Cytat

"Około" - nigdzie nie znajdziesz naszej deklaracji, że za każdym razem masz uzysk 70% - chociaż jest to realne biorąc pod uwagę że temperatura wody ciepłej nadającej się do użycia to 45-80 stopni.
Zapraszam do biura


Przejedź się bajbaga może dadzą ci za darmo solary żebyś przestał drążyć temat . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

a może Pan KET pracuje dla Bachusa? Bo zarejestrował się na tym forum chyba tylko po to, żeby poudzielać się w tym temacie?



Jakby Pan czytał to forum a nie tylko pisał (jak już zostało podane wypraszane, a nie szczere referencje w postaci perfidnej reklamy) by widział Pan, że napisałem, że mieszkam w Porąbce i jestem omc klientem firmy Sunprogress..

To, że założyłem konto po to by walczyć z perfidną reklamą tutaj firmy, z której podejścia do mnie jako klienta nie byłem zadowolony (jednak więcej niż 2 %)... nie znaczy, że jestem na forum od wczoraj.. Siedzę i aktywnie czytam i śledzę to forum od dłuższego czasu. W przeciwieństwie do Ciebie mam ogromny szacunek dla Pana Bachusa za wiedzę i cierpliwość..

Do Pana z sunprogress skoro to konto oficjalne proszę podać nazwisko, abyśmy wiedzieli o kogo pytać w biurze skoro nas Pan zaprasza.

Cytat

Jeżeli chodzi o dyskusję kto jest kim i kogo reprezentuje to nie ma największego sensu, nikt nikogo tu nie przekona do swoich racji. Ja jako część firmy nie boję się konkurencji gdyż zadowolenie naszych klientów sięga 98% (u 2% wprowadzamy poprawki tak aby pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenie)



Czy jest mi Pan w stanie podać ile zestawów solarnych już sprzedaliście? Na pewno macie takie statystyki jako importer "producent". Swoją drogą wg takiego toku myślenia to mamy w kraju samych producentów... Jeśli chociaż jeden element całości produkujecie u siebie (choćby plastiki w postaci zamknięć i obudów) to jestem w stanie uznać Was za producenta. W innym przypadku jesteście importerem i monterem (w postaci usługi montażu instalacji oraz montażu elementów w całościowy system...). Czym wg Was się rożni połączenie rurek z plastikami uchwytami itp.. a połączenie kolektora ze zbiornikiem i resztą osprzętu? To i to jest montażem! Proszę dokładnie poczytać podaną ustawę. Edytowano przez ket (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Przejedź się bajbaga może dadzą ci za darmo solary żebyś przestał drążyć temat .

Typowa opryskliwość bez żadnej wartości merytorycznej


Czy jest mi Pan w stanie podać ile zestawów solarnych już sprzedaliście? Na pewno macie takie statystyki jako importer "producent".

Około 350 rocznie w sprzedaży pośredniej i bezpośredniej

Swoją drogą wg takiego toku myślenia to mamy w kraju samych producentów... Jeśli chociaż jeden element całości produkujecie u siebie (choćby plastiki w postaci zamknięć i obudów) to jestem w stanie uznać Was za producenta. W innym przypadku jesteście importerem i monterem (w postaci usługi montażu instalacji oraz montażu elementów w całościowy system...). Czym wg Was się rożni połączenie rurek z plastikami uchwytami itp.. a połączenie kolektora ze zbiornikiem i resztą osprzętu? To i to jest montażem! Proszę dokładnie poczytać podaną ustawę.

Konstrukcje wsporcze produkowane są bezpośrednio w firmie pod adresem biura (podałem "chociaż jeden" przykład), reszta sprzętu to podwykonawcy sygnowani naszą marką.

Na podstawie w/w ustawy urząd patentowy uznał nas za producenta i zatwierdził znak towarowy.


A co do tych 70% - uważają, że proste działania arytmetyczne są poza możliwościami potencjalnego inwestora. Skoro gwarantują amortyzację po 3 – 5 latach

Przytocz mi cytat w którym za każdym razem gwarantujemy 70% i zwrot w 3-5 lat

Do Pana z sunprogress skoro to konto oficjalne proszę podać nazwisko, abyśmy wiedzieli o kogo pytać w biurze skoro nas Pan zaprasza.

Nie podajesz swojego a prosisz o czyjeś - w biurze zawsze kogoś znajdziesz w godzinach pracy

Mogę odbijać tą piłeczkę w nieskończoność - na pewno pomoże nam to w pozycjonowaniu strony

pzdr
Link do komentarza
Cytat

Przytocz mi cytat w którym za każdym razem gwarantujemy 70% i zwrot w 3-5 lat



Proszę bardzo – z Waszej strony internetowej:
Przeciętna rodzina płaci rocznie za podgrzanie CWU 2.400zł wg (ponoć) danych z GUS (oczywiście nie podano źródła).
Odpowiednio dobrana instalacja solarna powinna nam zagwarantować oszczędności około 1500pln rocznie.
Koszt instalacji po dofinansowaniu 7.965zł + zapłacony podatek 1.093zł – co daje koszt instalacji 9.058zł.
Tak więc możemy się spodziewać stopy zwrotu kosztów kompletnej instalacji solarnej nawet w okresie 3-5 lat!

Ale czy na pewno ?
9.058zł / przez 5 lat daje kwotę 1.812zł – czyli, dodając energię zużytą na pompy obiegowe + występujące straty – daje to „zapewnienie” ponad 80% całorocznego pokrycia na energię potrzebną do ogrzania CWU.
A te 3 lata to już ewenement, bo:
9.058zł / przez 3 lata, daje kwotę 3.019zł – czyli w ciągu roku wasza instalacja solarna jest w stanie zapewnić 130% zapotrzebowania energetycznego w ciągu roku dla potrzeb podgrzania CWU.

Oczywiście, że nigdzie nie pada zapewnienie, że zawsze tak jest, ale podany przykład raczej potwierdza, że nie jest to możliwe.

Ten marketingowy chwyt, raczej nie przystoi firmie, która ma aspiracje do zadowolonych 98% inwestorów.

I jeszcze jedno. Nie jestem przeciwnikiem instalacji solarnych. Natomiast jestem przeciwnikiem marketingu niskich lotów.


A tak na marginesie, ten zapis ustawy „konsumenckiej” znasz ?

Cytat

Art. 4.
3. W przypadkach nieobjętych ust. 2, domniemywa się, że towar konsumpcyjny
jest zgodny z umową, jeżeli nadaje się do celu, do jakiego tego rodzaju towar
jest zwykle używany oraz gdy jego właściwości odpowiadają właściwościom
cechującym towar tego rodzaju. Takie samo domniemanie przyjmuje się, gdy
towar odpowiada oczekiwaniom dotyczącym towaru tego rodzaju, opartym na
składanych publicznie zapewnieniach sprzedawcy, producenta
lub jego przedstawiciela;
w szczególności uwzględnia się zapewnienia, wyrażone w oznakowaniu
towaru lub reklamie, odnoszące się do właściwości towaru, w tym także
terminu, w jakim towar ma je zachować.





Ps. Jeszcze jedna sprawa.
Zwracam uwagę na Wasz zapis – „odpowiednio dobrana instalacja solarna , powinna zapewnić”
Już samo to sformułowanie prowadzi do jasnego przesłania i wniosku, że jak jest odpowiednio dobrana, to będzie te 70%, a jak nie ma tych 70%, to znaczy, że instalacja źle została dobrana.
A skoro dobór i instalacja w tej samej firmie ………
Link do komentarza
Cytat

Proszę bardzo – z Waszej strony internetowej:
Przeciętna rodzina płaci rocznie za podgrzanie CWU 2.400zł wg (ponoć) danych z GUS (oczywiście nie podano źródła).

Dane Gus są publikowane dla wszystkich obywateli

Odpowiednio dobrana instalacja solarna powinna nam zagwarantować oszczędności około 1500pln rocznie.
Koszt instalacji po dofinansowaniu 7.965zł + zapłacony podatek 1.093zł – co daje koszt instalacji 9.058zł.
Tak więc możemy się spodziewać stopy zwrotu kosztów kompletnej instalacji solarnej nawet w okresie 3-5 lat!

Opierasz się na przykładowej wartości instalacji a nie na cenniku, znów sam sobie zaprzeczyłeś ponieważ nie ma tam słowa o zagwarantowaniu. Jeżeli chodzi spodziewane zwroty kosztów instalacji to 3 lata jest możliwe u klientów którzy ogrzewają wodę za pomocą bojlera elektrycznego i ich rachunki za grzanie wody sięgają nawet 400/mc. Prawdą jest, że oferta pisana jest tak aby zachęcić klienta do kontaktu ale nie wmówisz nam że informacje podane przez nas są kłamstwem. Zresztą, za każdym razem kiedy coś udowodnię na forum dostaję ripostę z kolejnym szukaniem dziury w całym. Jak widzisz nie ukrywamy przed klientem kosztów bankowych ani podatku dochodowego (a wiele firm potrafi) poza tym cena kompletnego zestawu jest na tyle uczciwa, że to chyba wszystkich najbardziej boli

Ale czy na pewno ?
9.058zł / przez 5 lat daje kwotę 1.812zł – czyli, dodając energię zużytą na pompy obiegowe + występujące straty – daje to „zapewnienie” ponad 80% całorocznego pokrycia na energię potrzebną do ogrzania CWU.



A te 3 lata to już ewenement, bo:
9.058zł / przez 3 lata, daje kwotę 3.019zł – czyli w ciągu roku wasza instalacja solarna jest w stanie zapewnić 130% zapotrzebowania energetycznego w ciągu roku dla potrzeb podgrzania CWU.

Nie rozpisywać każdego przypadku osobno na stronie. Napiszę w ten sposób. Mamy klientów, którym koszt całkowity zwraca się w 3 lata.


Oczywiście, że nigdzie nie pada zapewnienie, że zawsze tak jest, ale podany przykład raczej potwierdza, że nie jest to możliwe.

Dwa wpisy temu pisałeś że dajemy gwarancję


Ten marketingowy chwyt, raczej nie przystoi firmie, która ma aspiracje do zadowolonych 98% inwestorów.

I jeszcze jedno. Nie jestem przeciwnikiem instalacji solarnych. Natomiast jestem przeciwnikiem marketingu niskich lotów.



A tak na marginesie, ten zapis ustawy „konsumenckiej” znasz ?


Ps. Jeszcze jedna sprawa.
Zwracam uwagę na Wasz zapis – „odpowiednio dobrana instalacja solarna , powinna zapewnić”
Już samo to sformułowanie prowadzi do jasnego przesłania i wniosku, że jak jest odpowiednio dobrana, to będzie te 70%, a jak nie ma tych 70%, to znaczy, że instalacja źle została dobrana.
A skoro dobór i instalacja w tej samej firmie ………


Link do komentarza
Witam.
Przyglądając się sporom proponuję całkiem inne podejście do sprawy. Otóż ja kiedy zaczynałem zabawę z kolektorami próżniowymi, wykonując pierwszą instalację tak zwaną referencyjną założyłem na niej licznik ciepła. Licznik znajdował się na króćcach przyłączeniowych do zbiornika. Na podstawie odczytu tego licznika było wiadomo co może i w jakim stopniu grzeje zestaw. Posiadanie tego ciepłomierza prowadzi do wielu ciekawych spostrzeżeń, ba na jego podstawie można obalać wiele mitów, można również wyznaczyć średni uzysk z kolektora.
Natomiast te kontrowersyjne 70% bardzo szybko zostanie zweryfikowane w takiej instalacji z ciepłomierzem.
pozdrawiam.
Witold
Link do komentarza
Nigdzie i niczym nie manipulowałem – podałem dane z Waszej strony internetowej z tej samej zakładki i to chronologicznie. To, że jak sam przyznałeś, są nielogiczne i manipulują – to już Wasze autorstwo.

Gwarancja, że instalacja zapewnia 70% pokrycia zapotrzebowania na CWU w ciągu roku, wynika z Waszego wpisu „odpowiednio dobrana instalacja solarna powinna zapewnić” (te 70%), bo potencjalny inwestor zakłada, że instalacja zostanie odpowiednio dobrana – wszak jest na fachowej stronie internetowej.

A jeśli masz wątpliwości co do określenia „powinna” i jej znaczenie w „obrocie prawnym” oraz interpretacji przez sądy, to tylko malutki przykład „działania” tego określenia:
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Na Wasze szczęście (oraz innych producentów), nasz system prawny („specjalizacja” prawników w sprawach konsumenckich) nie jest podobny do stosowanego w USA, ale na nieszczęście (też Wasze) – coraz częściej konsumenci wymagają aby towar spełniał wymagania , określone publicznie przez producenta i coraz częściej są prawnicy, którzy takie sprawy wygrywają – choćby na podstawie zapisów w ustawie „konsumenckiej” (cytowanej wyżej).

FINITO – w tej kwestii.
Link do komentarza
Cytat

Czytałem wiele publikacji na ten temat, ale w zasadzie wszystkie określają maksymalną zdolność „uzysku” rocznego z 1m2 kolektora, na około 600kWh – bez uwzględnienia strat.


Witam.
Tylko konia z rzędem temu kto wie co to jest m2 powierzchni szczególnie przy kolektorach próżniowych w myśl publikowanych danych technicznych.
I jeszcze jedno: klienta zbytnio nie powinno interesować jaki jest uzysk na dachu a raczej w zbiorniku a to całkiem inna liczba. Ten uzysk z m2 wyznacza się w trzech różnych wariantach dla tych samych kolektorów i różnica czasami dochodzi do 200% w zależności od parametrów instalacji.

pozdrawiam.
Witold
Link do komentarza
proponuję panu "SunProgresPolska" o poćwiczenie cytowania wypowiedzi, bo jego wypowiedzi są przykro to mówić - mało czytelne.

Cytat

Witam.
Tylko konia z rzędem temu kto wie co to jest m2 powierzchni szczególnie przy kolektorach próżniowych w myśl publikowanych danych technicznych.
I jeszcze jedno: klienta zbytnio nie powinno interesować jaki jest uzysk na dachu a raczej w zbiorniku a to całkiem inna liczba. Ten uzysk z m2 wyznacza się w trzech różnych wariantach dla tych samych kolektorów i różnica czasami dochodzi do 200% w zależności od parametrów instalacji.

pozdrawiam.
Witold



mógłbyś przybliżyć temat?
jak się przekłada m2 na dachu na uzysk w zbiorniku?
Link do komentarza
Cytat

Tylko konia z rzędem temu kto wie co to jest m2 powierzchni szczególnie przy kolektorach próżniowych



W większości przypadków ten 1m2 to powierzchnia optyczna kolektora.

Jako ciekawostka – opis kolektora, mało znanej firmy na tym rynku:

Cytat

(powierzchnia brutto 2,0 m2) Wyposażenie: próżniowe rury szklane o średnicy 58 mm i długości 1800 mm ze szkła borokrzemowego, selektywna powłoka absorpcyjna (absorpcja powyżej 95%, emisja poniżej 5%), system miedzianych rur heat pipe, izolacja z wełny mineralnej, estetyczna obudowa ze stali inox, wbudowana gilza do czujnika temperatury, wizualny wskaźnik próżni z aktywnego metalu boru, efektywność energetyczna wyższa od 525 kWh/1m2 na rok, wysoka odporność mechaniczna (wytrzymałość na grad 25mm).
ilość rur: 12



Ciekawostka, bo do mnie, przemawia taka informacja bardziej, niż wyszukane slogany reklamowe.
Link do komentarza
Cytat

W większości przypadków ten 1m2 to powierzchnia optyczna kolektora.

Jako ciekawostka – opis kolektora, mało znanej firmy na tym rynku:



Ciekawostka, bo do mnie, przemawia taka informacja bardziej, niż wyszukane slogany reklamowe.




Zróbmy tak Panowie,

W listopadzie podpięty będzie nasz sterownik do sieci ETTH. Na bieżąco będzie można odczytać dane z 3 punktów pomiarowych. Jedno w biurze, dwa u klientów którzy wyrazili na to zgodę. Pewna firma pisze nam właśnie oprogramowanie do tych sterowników tak aby generowały całoroczne statystyki. Dane będą na bieżąco publikowane w internecie. Wtedy pociągniemy dalej dyskusję, ok?
Link do komentarza
Cytat

Jasne, Sterowniki mamy od TECH'a z Andrychowa. TECH wypuścił dla nas wersję sterowników pod marką Sunprogres.
Sterowniki będą miały wtyczkę internetową i na bieżąco będą wrzucały dane na serwer a stamtąd trafiały bezpośrednio na stronę internetową.


Witam.
A ja jestem ciekaw jak będzie się odbywał pomiar przepływu bo bez tego parametru cały pomiar (tylko temperatur) nic nie jest wart.
pozdrawiam.
Witold
Link do komentarza
Cytat

Około 350 rocznie w sprzedaży pośredniej i bezpośredniej



Śmiesz żartować... Jakoś nie widać tych opinii i Waszych zestawów...

Cytat

Nie podajesz swojego a prosisz o czyjeś - w biurze zawsze kogoś znajdziesz w godzinach pracy



Radosław Kowalczyk... teraz czekam na Twoją...

Cytat

Mogę odbijać tą piłeczkę w nieskończoność - na pewno pomoże nam to w pozycjonowaniu strony


Na pozycjonowaniu też się nie znasz.. tekstem się nie pozycjonuje..

Też interesuje mnie temat pomiaru przepływu.. Swoją droga warto zweryfikować informacje w Tech'u... Jak już to uruchomicie czekamy na informację...

Czekam na informacje na co Wam Urząd Patentowy przyznał patent? I pod jaką nazwą...

Cytat

Konstrukcje wsporcze produkowane są bezpośrednio w firmie pod adresem biura (podałem "chociaż jeden" przykład), reszta sprzętu to podwykonawcy sygnowani naszą marką.

Na podstawie w/w ustawy urząd patentowy uznał nas za producenta i zatwierdził znak towarowy.



Czyli jesteście producentem konstrukcji wsporczych i tyle a nie solarów...
Resztą gotową kupujecie od innych i robicie z tego "swój" zestaw... To jest składanie w całość (montaż) a nie produkcja.. Edytowano przez ket (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Śmiesz żartować... Jakoś nie widać tych opinii i Waszych zestawów...

Pytałeś - odpowiedziałem - Nie widać dużo opinii? Bo nie korzystamy z marketingu internetowego. Chodż przyznaję, orientowałem się w tym temacie - 30 pozytywnych wpisów na forach z "dobrych" kont to koszt około 300 pln brutto - średnia rynkowa cena. Obawiam się teraz że jeśli kiedykolwiek pozytywnych komentarzy będzie więcej na temat SunProgres odrazu zostanę oskarżony o kupno takich wpisów. Odpowiem od razu. Nie będziemy korzystać z takich usług, gdyż 30 % sprzedaży i instalacji u nowych klientów mamy z poleceń. Klienci są zadowoleni i jest to nam po prostu nie potrzebne

Radosław Kowalczyk... teraz czekam na Twoją...

Sławomir Łaś - Właściciel, bardzo mi miło


Na pozycjonowaniu też się nie znasz.. tekstem się nie pozycjonuje..

To zależy pod jakie wyszukiwarki - konto nazwane jest pełną nazwą marki

Też interesuje mnie temat pomiaru przepływu.. Swoją droga warto zweryfikować informacje w Tech'u... Jak już to uruchomicie czekamy na informację...

Cieszę się - do zimy powinniśmy się wyrobić

Czekam na informacje na co Wam Urząd Patentowy przyznał patent? I pod jaką nazwą...

Na znak towarowy - od razu prześlę skan dokumentu na forum.



Czyli jesteście producentem konstrukcji wsporczych i tyle a nie solarów...

Prosiłeś o chociaż jeden przykład

Resztą gotową kupujecie od innych i robicie z tego "swój" zestaw... To jest składanie w całość (montaż) a nie produkcja..

Dokładnie przeglądaliśmy tą kwestię i w bankach i w NFOŚiGW i w Urzędzie Patentowym rejestrując znak towarowy. Mamy podwykonawców, którym zlecamy produkcje podzespołów o określonych parametrach.

Przykład - mój znajomy prowadzi firmę w której tłoczy części do ciężarówek MAN. W fabryce MAN montuje się to wszystko w zestaw, który nazywamy autem

Edytowano przez SunProgresPolska (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Nie ma patentu na znak towarowy – jest to tylko zastrzeżenie, że nikt inny nie może takiej nazwy stosować.
Faktem natomiast jest, że każdy może być na podobnych zasadach producentem.
Ale dla naszych potrzeb (inwestora budowlanego), nie jest to istotne – istotne jest tylko to czy dany produkt posiada „dopuszczenie” do stosowania w budownictwie, a takie „dopuszczenie” powinien mieć producent wprowadzający dany produkt na rynek.
I pytanie – macie własne „dopuszczenie” do obrotu (jako producent) ?
Jakiś skan tokowego - można ?
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Tylko niech mnie ktoś przekona, ze solory mi sie opłacają, bo nijak mi to nie wychodzi:)
Liczę na wszelkie sposoby i nie mogę się doliczyc u mnie opłacalności inwestowania w solary.
C.O i cwu mam z gazu ziemnego. Na cwu dziennie zużywam ok 0,7m3 gazu. 0,7 * 365 dni w roku= 255,5 m3 gazu.
Metr gazu kosztuje w tej chwili po podwyżce ok 1,75pln za metr. Czyli 1,75 * 255,5 = 447,12 pln na rok.
Nawet jak solary zapewnią mi ogrzanie 70% rocznie wody na cwu to zaoszczędzę rocznie( 0,7 * 447,12 = 312,99pln)
313 pln na rok zaoszczędzone, normalnie rewelacja. Nie zagłębiając się w szczegóły cenowe i przyjmując ze solary wyszłyby mnie np 7000pln, to zwróci mi sie to za? 7000 / 313 = 22,36 lat. Do tego przeglądy i serwisowanie tego dołóżmy to daje 25-30 lat. Strasznie szybki zwrot inwestycji icon_smile.gif A kto mi powie czy one po tym okresie będa jeszcze działać i to z taką sprawnością? Pewnie musiałbym je zmienić na nowe:)
Jeśli to nie będzie kosztować 2000pln maks 3000pln to nikt, kto używa gazu ziemnego do ogrzewania domu i cwu,a musi i tak ponosić opłaty abonamentowe i przesyłowe i jest przy zdrowych zmysłach nie bedzie w to inwestował. Chyba, ze kasa leży mu na podwórku, bo w domu juz sie nie mieści i mu sie wysypuje.
Tyle w temacie. Pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Tylko niech mnie ktoś przekona, ze solory mi sie opłacają, bo nijak mi to nie wychodzi:)
Liczę na wszelkie sposoby i nie mogę się doliczyc u mnie opłacalności inwestowania w solary.
C.O i cwu mam z gazu ziemnego. Na cwu dziennie zużywam ok 0,7m3 gazu. 0,7 * 365 dni w roku= 255,5 m3 gazu.
Metr gazu kosztuje w tej chwili po podwyżce ok 1,75pln za metr. Czyli 1,75 * 255,5 = 447,12 pln na rok.
Nawet jak solary zapewnią mi ogrzanie 70% rocznie wody na cwu to zaoszczędzę rocznie( 0,7 * 447,12 = 312,99pln)
313 pln na rok zaoszczędzone, normalnie rewelacja. Nie zagłębiając się w szczegóły cenowe i przyjmując ze solary wyszłyby mnie np 7000pln, to zwróci mi sie to za? 7000 / 313 = 22,36 lat. Do tego przeglądy i serwisowanie tego dołóżmy to daje 25-30 lat. Strasznie szybki zwrot inwestycji icon_smile.gif A kto mi powie czy one po tym okresie będa jeszcze działać i to z taką sprawnością? Pewnie musiałbym je zmienić na nowe:)
Jeśli to nie będzie kosztować 2000pln maks 3000pln to nikt, kto używa gazu ziemnego do ogrzewania domu i cwu,a musi i tak ponosić opłaty abonamentowe i przesyłowe i jest przy zdrowych zmysłach nie bedzie w to inwestował. Chyba, ze kasa leży mu na podwórku, bo w domu juz sie nie mieści i mu sie wysypuje.
Tyle w temacie. Pozdrawiam.



Halo reklamodawcy, marketingowcy przekonajcie mnie proszę, że instalacja solarów mi sie opłaca icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
Cytat

Viessmann, nie produkuje na chińskich rurach, są robione w Irlandii, tam też robione są kolektory Thermomax,
Hewalex, tak długo nie wchodził na rynek z kolektorami rurowymi bo nie chcieli chińszczyzny, rury są z Niemiec,



Mała aktualizacja. Otóż Viessmann od 2009 roku ma rury wyłącznie z Chin (Dachang), czym się nie chwali, chociaż kiedyś na stronie niemieckiej były relacje z otwarcia fabryki, które można jeszcze odnaleźć, jak np. tu:
http://www.sunwindenergy.com/news/sw60

Obecnie np. nowy "lepszy" Vitosol 200-T jako heat pipe z Chin ma sprawność niższą od wersji z 2006 roku o średnio -10% (dane z certyfikatów Solar Keymark i samego producenta zresztą). Tylko, że wcześniej były rzeczywiście rury Thermomax z UK i przepływ bezpośredni. Na dzisiaj na rynku polskim są jedne kolektory z rurami europejskimi. Produkcja NARVA w Niemczech: http://www.nt-solartechnik.de/ - firma specjalizująca się w produkcji szkła do oświetleń.
Poza paroma mniejszymi odbiorcami w Polsce, największym jest Hewalex - jako typ KSR10, który posiada nietypowe na rynku dolne przyłącza, dla ochrony glikolu w stanie stagnacji. Widziałem je w Szwajcarii zresztą - biorą je tam, np. Caotec.
Rury Narva też ma mniejszy dostawca - Depsol w Polce, chyba w typowym układzie górnych przyłączy.

Reasumując - jak ktoś chce płacić za markę, kosztem sprawności, gwarancji, to obecny Viessmann ... spełni jego oczekiwania. KSR10 ma wyższą wydajność od Vitosol 200-T i znacznie niższą cenę (-50%!).
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...