Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
troll

montaż podłogówki a strefy wilgoci

Recommended Posts

witam,od jakiegoś czasu jestem użytkownikiem ogrzewania podłogowego,dom z lat 50 być może nie tak izolowany jak być powinno,w tamtym czasie budowało sie jak sie budowało,nie było tego typu materiałów izolacyjnych co teraz. Instalator stwierdził iż nie ma sensu układanie rurek blisko muru poniewaz po co grzać meble od spodu i tu sie bardzo pomylił. Sens jest kłaśc rurki jak najblizej muru-to dla tych którzy robią to we własnym zakresie poniewaz unikniemy stref wilgoci.Pod meblami nie ma takiego obiegu powietrza jak na powierzchni otwartej i to powietrze jest chłodniejsze co powoduje kondensacje wilgoci w mniejszym lub większym stopniu zwłaszcza w okresie zimowym. Po jakimś czasie może sie okazać iż meble będą do wymiany bo coś sie tam gdzieś skropli.Kładżmy więc rurki jak najbliżej muru a unikniemy nieprzewidzianych sytuacji i kosztów,lepiej stracić tych kilka kalorii dogrzewajac kąty i mieć spokojną głowę niż potem psuć sobie nerwy i szukać rozwiazań alternatywnych,wiadomo dodatkowe koszty.Powodzenia w instalacji i ciepełka życze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

witam,od jakiegoś czasu jestem użytkownikiem ogrzewania podłogowego,dom z lat 50 być może nie tak izolowany jak być powinno,w tamtym czasie budowało sie jak sie budowało,nie było tego typu materiałów izolacyjnych co teraz. Instalator stwierdził iż nie ma sensu układanie rurek blisko muru poniewaz po co grzać meble od spodu i tu sie bardzo pomylił. Sens jest kłaśc rurki jak najblizej muru-to dla tych którzy robią to we własnym zakresie poniewaz unikniemy stref wilgoci.Pod meblami nie ma takiego obiegu powietrza jak na powierzchni otwartej i to powietrze jest chłodniejsze co powoduje kondensacje wilgoci w mniejszym lub większym stopniu zwłaszcza w okresie zimowym. Po jakimś czasie może sie okazać iż meble będą do wymiany bo coś sie tam gdzieś skropli.Kładżmy więc rurki jak najbliżej muru a unikniemy nieprzewidzianych sytuacji i kosztów,lepiej stracić tych kilka kalorii dogrzewajac kąty i mieć spokojną głowę niż potem psuć sobie nerwy i szukać rozwiazań alternatywnych,wiadomo dodatkowe koszty.Powodzenia w instalacji i ciepełka życzeWszystko pięknie ładnie w teorii, tylko zakamarki, trudno dostępne miejsca, strefy pod meblami są miejscami które są zazwyczaj rzadziej sprzątane, a co za tym idzie powietrze ogrzane będzie roznosić po domu kurz tam zgromadzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy ogrzewaniu grzejnikowym cała podłoga ma równomierna temperaturę (dom ocieplony) i żadne strefy o niższej temperaturze nie występują.
To samo tyczy ogrzewania podłogowego, z tym, że podłoga ma wyższą temperaturę niż ta panująca w pomieszczeniu, a w przypadku ułożenia stref brzegowych o większym zagęszczeniu rurek, w strefach brzegowych może występować nawet wyższa temperatura.

Cytat

Wszystko pięknie ładnie w teorii, tylko zakamarki, trudno dostępne miejsca, strefy pod meblami są miejscami które są zazwyczaj rzadziej sprzątane, a co za tym idzie powietrze ogrzane będzie roznosić po domu kurz tam zgromadzony.


Ogrzewanie płaszczyznowe jako niskotemperaturowe powoduje bardzo małe prądy konwekcyjne i odrywanie drobin kurzu od powierzchni nie występuje.
Tak mówi zarówno teoria jak i praktyka icon_wink.gif Edytowano przez Jani_63 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Wszystko pięknie ładnie w teorii, tylko zakamarki, trudno dostępne miejsca, strefy pod meblami są miejscami które są zazwyczaj rzadziej sprzątane, a co za tym idzie powietrze ogrzane będzie roznosić po domu kurz tam zgromadzony.Wypowiedź "amata" w spawie ogrzewania podłogowego.
Takie stwierdzenie to nieznajomość tematu. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Przy ogrzewaniu grzejnikowym cała podłoga ma równomierna temperaturę (dom ocieplony) i żadne strefy o niższej temperaturze nie występują.
To samo tyczy ogrzewania podłogowego,Niestety nie bo przy ogrzewaniu grzejnikowym w miejscach gdzie stoją meble jest niższa temperatura (podłogi pod i ściany za szafą) . Grzejnik oddaje ciepło przez promieniowanie nie ogrzewa powietrza tylko powierzchnie ścian i mebli udział promieniowania to 50-70% a reszta ciepła dopiero rozchodzi się przez konwekcję . W ten sposób przekazuje ciepło większość grzejników. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...