Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
annn

ogrzewanie

Recommended Posts

Witam i prosze o rade....mam podlączony piec urlich elektronik 17 i klopoty.Ten wynalazek nie trzyma temperatury
pompa sie wlacza przy 55 st..temperatura rosnie do 60st...i za chwile spada.Efekt jest taki ze kaloryfery sa gorace przez kilka minut ...i robią sie zimne.Ustawial pan z serwisu ale to nic nie dalo.Inny serwisant powiedzial ze calą elektronikę trzeba wypiać.A hydraulik stwierdzi ze wegiel jest za slaby.....

Cytat

... a może tylko dom jest nieizolowany?

Witam....ocieplilam steropianem 10, ale przepalam w tym domu raz w tygodniu.Piec jest zamontowany już dwa miesiace,i od poczatku tak dzialal.Możliwe ze jest dom wyziębiony?
pozdrawiam
Ewa

I dzieje się tak samo nawet po kilku godzinach palenia? Jeśli tak, to może piec ma za małą moc. Jaką ma moc? A jaki metraż ogrzewanego domu? Pozdrawiam

Witam...
tak jest po kilku godz....piec ma duzą moc jak na ten metraż....urlich 17, a ja mam domek ponad 70 m do ogrzania
pozdrawiam

Cytat

Witam....ocieplilam steropianem 10, ale przepalam w tym domu raz w tygodniu.Piec jest zamontowany już dwa miesiace,i od poczatku tak dzialal.Możliwe ze jest dom wyziębiony?
pozdrawiam
Ewa

Ocieplenie to nie izolacja!!!!
Izolacja to coś co przypomina termos ! Izolacja ,a oddzielać to co grzejemy od tego czego ogrzewanie nie ma sensu. Jaki sens jest grzać mury, fundamenty grunt... Ocieplenie ścian jest bało skuteczne energetycznie i powoduje ich zawilgocenie.

Cytat

Ocieplenie to nie izolacja!!!!
Izolacja to coś co przypomina termos ! Izolacja ,a oddzielać to co grzejemy od tego czego ogrzewanie nie ma sensu. Jaki sens jest grzać mury, fundamenty grunt... Ocieplenie ścian jest bało skuteczne energetycznie i powoduje ich zawilgocenie.

Ale co ma izolacja czy oceplenie czy wilgotne mury do zimnych grzejników ?
Jakby ciepło uciekało i przy gorących grzejnikach dom byłby zimny to wtedy trzebaby szukać miejsc ucieczki ciepła. A tutaj problem jest taki że grzejniki nie grzeją.

Jeśli to wina węgla to jedź i kup worek dobrego węgla i sprawdź czy nadal będzie to samo.

Cytat

Ale co ma izolacja czy oceplenie czy wilgotne mury do zimnych grzejników ?
Jakby ciepło uciekało i przy gorących grzejnikach dom byłby zimny to wtedy trzebaby szukać miejsc ucieczki ciepła. A tutaj problem jest taki że grzejniki nie grzeją.

Jeśli to wina węgla to jedź i kup worek dobrego węgla i sprawdź czy nadal będzie to samo.

Bardzo słuszne podejście do tematu. Można i lepszy węgiel, można dołożyć grzejników, nawet jeszcze jakąś kotłownię... zapewne.

Cytat

Bardzo orginalne podejście do tematu.

Droga eliminacji - jeśli nie wiadomo gdzie leży problem to należy eliminować pokolei możliwe przyczyny
Cytat

Inny serwisant powiedzial ze calą elektronikę trzeba wypiać. A hydraulik stwierdzi ze wegiel jest za slaby.....

łatwiej jest kupić parę kilo węgla

Cytat

Można i lepszy węgiel, można dołożyć grzejników, nawet jeszcze jakąś kotłownię... zapewne.

i wtedy będą grzejniki ciepłe? Bo problemem są zimne grzejniki i zła praca pompy
Cytat

... a może tylko dom jest nieizolowany?

Jedni widzą białe myszki a Pan wszędzie braki izolacji, to co Pan pije?

To oczywiste że wystepują jakieś błędy sterowania a gadki o złym węglu i wilgotnych ścianach można zaliczyć do bajek. Musisz załatwić kompetentnego fachowca żeby to ustawił bo na odległość chyba nikt nie pomoże .
Cytat

pompa sie wlacza przy 55 st..temperatura rosnie do 60st...i za chwile spada.

tak dziwnie to opisane , ale okreslenie "i za chwilę spada" dotyczy spadania temperatury na piecu czy na kaloryferach ? .
Bo jak na kaloryferach to by znaczyło że pompa staje , no innej możliwości nie widzę . Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Polecam okno slide teraz przenoszą się do bielska przy bystrzynskiej na przeciwko Orlenu. Okna z porządnej fabryki i sam montaż mega profesjonalnie. Jestem zadowolony ! 
    • To co mnie do niego przekonało to cieńsza warstwa i właściwości samopoziomujące. Nie znam żadnego dobrego fachowca od miksokreta, a takiej posadzki byle kto dobrze nie zrobi. Anhydryt jeśli ma dobrze dobrane proporcje składników jest trudny do spartaczenia. Ja wydałem na tę wylewkę 40 zł na m2 na gotowo - czy miksokret jest tańszy?
    • Co jest za Twoją działką, patrząc od drogi? Jest to jakaś dolinka rzeki, czy dalej położone jeszcze niżej działki?
    • Cześć. Mam zagwozdkę jak w temacie. Komin do pieca kondensacyjnego mam z pustaka 36x36 cm, w którym jest otwór o średnicy ok 27cm. Tego juz nie zmienie. Natomiast teraz wykonawca radzi mi aby przed zalaniem czapy kominowej wsadzić do niego przewód spalinowy z odpowiednimi obejmami stabilizującamy, bo podobno potem, gdy zostawi otwór troche większy niż sama rura, to juz nie da rady tych obejm tak rozłozyc, aby stabilizowały ta rurę. czy np gdybym chciał wsadzić rurę koncentryczną 125/80, to po zrobieniu otworu ok 14 cm nie dłoby sie potem rozłożyć obejmy. Kontaktowałem sie w tej sptrawie z jednym hydraulikiem i stwierdził, że przewód spalinowy wsadza juz po zrobieniu komina, i ze nie będzie problemu z tym ze rura będzie niestabilna i że służące do tego pajaczki się rozszerza i będą stabilnie trzymały rurę i ze nie trzebatego robić na tym etapie. Czy ktoś może mi podpowiedzieć, która z tych racji jest bardziej prawdziwa, czy musze teraz robić system spalinowy do pieca zanim zostanie wylana czapa, czy mozna to zrobic spokojnie później? Inna sprawa - czy wg Was dobrym pomysłem byłoby ustabilizowanie takiej rury koncentrycznej poprzez wsypanie do wnetrza komina perlitu? Wtedy stabilizowałby komin i troche go izolował wewnątrz termicznie. Po przeliczeniu wyszło mi ok 0,5m3 perlitu, koszt ok 100 zł.
    • Nie będę negował Twojego wyboru ale nie rozumiem co anhydryt ma takiego cudownego, jak dla mnie jest to niepotrzebnie wydana kasa. Jeżeli skład został tak dobrany to zapewne firma ma taką recepturę i jej się trzyma i co najważniejsze na pewno udzielana gwarancji. Więc nic nie ruszaj tylko jak masz obawy co do jakości wylewki to wołaj ekspertów i najlepiej nie z firmy która wylewała tyko niezależnych i niech sprawdzą jakoś wylewki, gdy będziesz sam coś przy niej majstrował firma może nie uznać gwarancji. Zobaczysz co ekspert powie na temat jakości wylewki i wtedy uderz do firmy która wylewała posadzkę.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...