Skocz do zawartości

ogrzewanie podłogowe Wavin


Recommended Posts

Witam mam poważny problem zamarzła mi podłogówka na pietrze.co mam dalej zrobić? Instalator zaproponował mi odmrożenie w miejscach peknięć węża przy rozdzielaczu zastosować złączki i przeprowadzić próby cisnieniowe.Co Państwo o tym sądzą. i jeśli by sie okazało ,ze petle w betonie są ie uszkodzone to mozna dalej to uzytkować? czy należalo by wymienic jednak calość? co spowoduje ogromne koszty.czy pod wpływem temp te rurki nie zaczną pekać?ryrki były zalane betonem anhydrytowym w miejscu rurek beton sie zarysował.i popekał. Prosze o pomoc.
Link do komentarza
Zakres uszkodzeń będzie można ocenić po rozmrożeniu instalacji (ogrzewanie pomieszczenia z innego źródła) i przeprowadzeniu próby ciśnieniowej przy ciśnieniu ok. 0,6 MPa.

Jeśli przecieki ujawnią się tylko przy rozdzielaczu, to po zamontowaniu złączek naprawczych instalacja będzie mogła funkcjonować. Gdy przecieki wystąpią w rurach pod podłogą, to niestety trzeba będzie wymienić cały system.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam mam poważny problem zamarzła mi podłogówka na pietrze.co mam dalej zrobić? Instalator zaproponował mi odmrożenie w miejscach peknięć węża przy rozdzielaczu zastosować złączki i przeprowadzić próby cisnieniowe.Co Państwo o tym sądzą. i jeśli by sie okazało ,ze petle w betonie są ie uszkodzone to mozna dalej to uzytkować? czy należalo by wymienic jednak calość? co spowoduje ogromne koszty.czy pod wpływem temp te rurki nie zaczną pekać?ryrki były zalane betonem anhydrytowym w miejscu rurek beton sie zarysował.i popekał. Prosze o pomoc.


A tak przez ciekawość... Jak doszło do tego nieszczęścia?!
Link do komentarza
To, że w tytule zamieściłeś nazwę wytwórcy systemu ogrzewania sugerowałoby, że powodem są materiały, technologia wykonania, czy błędy wykonawcy icon_rolleyes.gif
A powodem jest eksploatacja - jak napisał tani domek: "pewnie temperatura spadła poniżej 0C" - pewnie trochę nawet niżej i pewnie na dłużej...
Każda podłogówka by padła icon_rolleyes.gif
Najbezpieczniej byłoby całkowicie wymienić rurki i wylewkę - nawet jeśli teraz okaże się, że po wymianie uszkodzonych fragmentów przy rozdzielaczu masz szczelność na te 0,6 MPa - za jakiś czas możesz mieć "prysznic" na parterze i dopiero wtedy remont i wymiana podłogówki okaże się kosztowna icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Temp spadła poniżej zera pod koniec listopada. Beton anhydrytowy jest super bardzo dobrze przewodzi w obie strony . Jeśli chodzi o producenta to uważam iż jest dobrej jakości i nie mam mu nic do zarzucenia . W podłogówce była woda pod ciśnieniem gdyż wykonawca kotłowni zarzyczył sobie aby pozostawić pod ciśnieniem 3 bar oraz odpowietrzine i od sierpnia nie zdążył zamontowac kotłowni. Teraz się tłumaczy że to nie jego wina a do dnia dzisiejszego nie mam w kotłowni nic zrobione. Umowa spisana a on ma mnie w d.... sprawa idzie do sądu !!!

Cytat

A tak przez ciekawość... Jak doszło do tego nieszczęścia?!



Tak temp spadła pod koniec listopada poniżej zera na około -6stopni.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Temp spadła poniżej zera pod koniec listopada. Beton anhydrytowy jest super bardzo dobrze przewodzi w obie strony . Jeśli chodzi o producenta to uważam iż jest dobrej jakości i nie mam mu nic do zarzucenia . W podłogówce była woda pod ciśnieniem gdyż wykonawca kotłowni zarzyczył sobie aby pozostawić pod ciśnieniem 3 bar oraz odpowietrzine i od sierpnia nie zdążył zamontowac kotłowni. Teraz się tłumaczy że to nie jego wina a do dnia dzisiejszego nie mam w kotłowni nic zrobione. Umowa spisana a on ma mnie w d.... sprawa idzie do sądu !!!



Tak temp spadła pod koniec listopada poniżej zera na około -6stopni.


I słusznie z tym sądem!!! Facet jest chyba chory!
Link do komentarza
Jezeli mialbym robic to na wlasny koszt to polozylbym rurki i podlaczyl grzejniki, ale jezeli zawalil sprawe "wachowiec" to niech frajer teraz ponosi koszty za naprawe calosci. Wspolczuje temu "wachowcowi" kosztow. I jeszcze jedna uwaga ja wynajalbym nowego montera a kosztami obciazylbym tego nieszczesliwego "wachowca".
Link do komentarza
Cytat

Jezeli mialbym robic to na wlasny koszt to polozylbym rurki i podlaczyl grzejniki, ale jezeli zawalil sprawe "wachowiec" to niech frajer teraz ponosi koszty za naprawe calosci. Wspolczuje temu "wachowcowi" kosztow. I jeszcze jedna uwaga ja wynajalbym nowego montera a kosztami obciazylbym tego nieszczesliwego "wachowca".


Dobra koncepcja!
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Jezeli mialbym robic to na wlasny koszt to polozylbym rurki i podlaczyl grzejniki, ale jezeli zawalil sprawe "wachowiec" to niech frajer teraz ponosi koszty za naprawe calosci. Wspolczuje temu "wachowcowi" kosztow. I jeszcze jedna uwaga ja wynajalbym nowego montera a kosztami obciazylbym tego nieszczesliwego "wachowca".



Teraz możemy sobie pogdybać, jeżeli nie było konkretnej umowy na pismie z tzw. fachowcem, to pozostaje nam dochodzenie swoich racji na drodze sądowej powołując się na kodeks cywilny.

Jednym słowem - POWODZENIA.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...