Skocz do zawartości

Nie ma jakości styropianu bez gęstości


Recommended Posts

Podstawowym parametrem badanym w ramach Programu Gwarancji Jakości Styropianu przygotowanego przez Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu jest gęstość materiału. Jest to najłatwiejsza i najbardziej skuteczna metoda wyeliminowania z rynku styropianu o zaniżonej jakości.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/termoizolacja/aktualnosci/12519-nie-ma-jakosci-styropianu-bez-gestosci

Link do komentarza
Gość edułardo
Co za bzdury. Najczęściej stosowaną dziś metodą przez oszustów jest dosypywanie do produkcji taniego regranulatu. Gęstość jest wtedy niby ok, ale styropian gówinany. Kruszy się i ma gorsze własności izolacyjne. Dlaczego po prostu nie zbadają sobie producenci zgodności tego co mają napisane na opakowaniu? (są tam wymagania polskiej normy) Może dlatego, że to wszystko ściema i bajanie dla zwykłego klienta, który nie musi się znać na materiałach budowlanych?.
Link do komentarza
Gość kamilmw
Ja już jestem całkiem skołowany. Wiem jedno, dopóki nie będzie kontroli, to kombinatorzy mogą sprzedawać co chcą. Przecież ja sobie badań materiałów budowlanych w garażu nie zrobię. Na jaką cholerę mi nadzór budowlany, skoro nie potrafią pilnować tych kanciarzy, by nie robili szwindli?.
Link do komentarza
Z tym styropianem to jest dokładnie tak jak z więźbą.
Jest drewno na więźbę dachową – drogie, i jest drewno „przetarte” z którego więźbę też się wykonuje – tanie.

W jednym i drugim przypadku (styropianu i więźby) te tanie materiały nie są dopuszczone do stosowania w budownictwie.

Link do komentarza
Gość adam456
W Polsce problem polega na tym, że bubli pełno na rynku i nikomu to nie przeszkadza. Producenci kantują na potęgę, deweloperzy i np. spółdzielnie mieszkaniowe kupują najtańsze materiały, a nadzór budowlany ma to w nosie i przymyka oczy. Pisma budowlane są skorumpowane do cna, bo żyją z reklam producentów i deweloperów i kółko się zamyka. Klient jest rabany z każdej strony..
Link do komentarza
Ja tez uważam, że dobrze, że będą jakies badania. takie są realia, że państwowych instytucji, które powinny to kontrolowac nie stać. więc dobrze, że ci producenci sami postanowili za swoje pieniądze wprowadzić te badania. nie ma co narzekac ze powinni jeszcze badac to albo tamto, niech od czegos zaczną, bo dokładnie ja zwykły konsument na oko nie ocenie czy to bubel czy nie. i marka tu nie gra żadnej roli, bo z tego co czytałem to i niektorzy markowi producenci oszukiwali. testy to testy zamiast wierzenie na słowo honoru. nie że człowiek ociepli a potem się okaże, że rachunki za ogrzewanie bez zmian....
Link do komentarza
Ja o tych testach ITB czytałem w Newsweeku jakis czas temu. Pisali tam o kilku przekrętach. Po pierwsze, że producenci daja za mało granulatu, to rozumiem że właśnie chce badać to PSPS, ale też czytałem, że dodają granulatu po recyklingu lub, że sprzedają gorszy styropian w opakowaniach od droższego, a tego już w tych testach chyba nie do końca sprawdzą... nie wiem ale chyba te testy ITB były dokładniejsze.
Link do komentarza
Tego typu gwarancja tylko zamąci na rynku mat.bud. i chyba o to chodzi pomysłodowacom . Wszytko byłoby ok gdyby chcieli badać się na normalne parametry. A oni nie badają podstawowych parametrów które de facto wskazują na opakowaniu a wybrali gęstość, dlaczego nie badają koloru albo smaku styropianu;) na to samo by wyszło, kolejny znak jakości faktycznie nic nie wart, przecież o gęstości nie ma mowy w żadnej deklaracji styropianowej. Każdy kto się trochę na tym zna, wie że firmy kombinują jak się da dosypując różny syf żeby mieć wagę. mi.in reglanulat. Taki nawet dobrze warzący styropian nie ma podstawowych parametrów Lambdy i wytrzymałości. A Liczą pewnie że ciemny lud kupi.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Cytat

Tego typu gwarancja tylko zamąci na rynku mat.bud. i chyba o to chodzi pomysłodowacom . Wszytko byłoby ok gdyby chcieli badać się na normalne parametry. A oni nie badają podstawowych parametrów które de facto wskazują na opakowaniu a wybrali gęstość, dlaczego nie badają koloru albo smaku styropianu;) na to samo by wyszło, kolejny znak jakości faktycznie nic nie wart, przecież o gęstości nie ma mowy w żadnej deklaracji styropianowej. Każdy kto się trochę na tym zna, wie że firmy kombinują jak się da dosypując różny syf żeby mieć wagę. mi.in reglanulat.
Taki nawet dobrze warzący styropian nie ma podstawowych parametrów Lambdy i wytrzymałości. A Liczą pewnie że ciemny lud kupi.


W ramach Programu "Gwarantowany Styropian" prowadzone są również badania rynkowe. Dla zakupionego w hurtowni styropianu przeprowadzane są badania najistotniejszych deklarowanych parametrów - lambdy, naprężenia ściskającego i wytrzymałości na rozciąganie. Ponieważ gęstość ma wpływ na poziom osiąganych parametrów styropianu, ważenie paczek stanowi doskonałą wstępną weryfikację jakości styropianu, którą można przeprowadzić samemu, w hurtowni.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...