Skocz do zawartości

Dobry Polski system IB


Recommended Posts

Witam,

Mam w planie budowę niewielkiego domu i chciałbym wyposażyć go w pewne elementy IB. Jestem właśnie na etapie szukania odpowiedniego, niedrogiego systemu. Czytałem już trochę o tym i podobno dobrym rozwiązaniem jest kupno systemu polskiego producenta, bo te zagraniczne są dosyć drogie. Poza tym wiadomo, że Polak potrafi icon_smile.gif Czy ktoś kto się orientuje w branży, mógł by mi coś polecić? Nie znam się na tym za bardzo, więc przydała by się jakaś opinia. Co sądzicie o nich: http://visionsystem.pl/ ? Jestem ze śląska, więc by mi pasowało bo mam blisko żeby pooglądać.

Z góry dziękuję i pozdrawiam! Edytowano przez Saubers (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Witam

Zagraniczne systemu automatyki już nie są takie drogie. Na rynku pojawia się coraz więcej producentów, którzy swoje niezawodne rozwiązania z przemysłu przenoszą na grunt budynków i oferują moduły automatyki zgodne ze standardem KNX na bardzo atrakcyjnych warunkach cenowych - porównywalnych lub nawet lepszych od rozwiązań polskich. Polecam pytać o nie instalatorów.
Link do komentarza
Cytat

Witam Zagraniczne systemu automatyki już nie są takie drogie. Na rynku pojawia się coraz więcej producentów, którzy swoje niezawodne rozwiązania z przemysłu przenoszą na grunt budynków i oferują moduły automatyki zgodne ze standardem KNX na bardzo atrakcyjnych warunkach cenowych - porównywalnych lub nawet lepszych od rozwiązań polskich. Polecam pytać o nie instalatorów.



Temat dla mnie jest jeszcze abstrakcyjny. Nie moge sobie wyobrazić jak można nawet czajnikiem zarządzać przez panel dodykowy w przedpokoju/kuchni etc. Trochę mi to przywodzi na myśl filmy science fiction, gdy po wejściu do mieszkania zapala się swiatło, włącza muzyka itd.

Mam wrażenie, że to zwiększa koszty instalacji przynajmnmiej o dobre 50%. Nie wspomnę o sprzęcie agd, czujnikach, przekaznikach. Przecież taki kocioł gazowy musi mieć specjalny panel by "mógł się dogadać" z EIB. Piszę EIB bo tylko to mi się przychodzi do głowy. Laik ze mnie i tyle.
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Polecam rodzimą produkcję.
Nie będę tu reklamował produktu (jak chcesz konkret to pisz na PW)
ale jest i taniej i wygodniej, masz kontakt do producenta, możesz zaliczyć odpowiednie szkolenie.
Generalnie dla "niewielkiego domu" nie ma z reguły wygórowanych wymagań.
Dobrze żebyś przemyślał do czego Ci to będzie potrzebne, bo trzeba przewidzieć na etapie projektowania odpowiednią instalację. Często ludzie kupują systemy po to, żeby posterować jakimś oświetleniem czy roletami - wydają na to majątek - a wykorzystują jakieś 25% lub mniej możliwości systemu (za które płacą!).
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam,

Mam w planie budowę niewielkiego domu i chciałbym wyposażyć go w pewne elementy IB. Jestem właśnie na etapie szukania odpowiedniego, niedrogiego systemu. Czytałem już trochę o tym i podobno dobrym rozwiązaniem jest kupno systemu polskiego producenta, bo te zagraniczne są dosyć drogie. Poza tym wiadomo, że Polak potrafi icon_smile.gif Czy ktoś kto się orientuje w branży, mógł by mi coś polecić? Nie znam się na tym za bardzo, więc przydała by się jakaś opinia. Co sądzicie o nich: http://visionsystem.pl/ ? Jestem ze śląska, więc by mi pasowało bo mam blisko żeby pooglądać.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!



1. Co znaczy drogie.
2. Owszem Polak potrafi.
3. Moja rada, poszukaj firmy (a może nawet dwóch lub trzech) która określi twoje potrzeby i oczekiwania, wyceni całość inwestycji.
4. Przed wyborem rozwiązania zadaj wszystkie pytania i rozwiej wszelkie wątpliwości. Jaki to system, jak działa czy uszkodzenie jednego elementu może unieruchomić cały system. czy jest rozproszony czy scentralizowany?Jaka jest gwarancja że producent będzie istniał za dwa lata. Czy wymaga konserwacji i czy jesteś skazany wtedy na usługi tylko jednego serwisanta. A co się stanie jeśli serwisant/wykonawca umrze?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...