Skocz do zawartości

tanie grzejniki


troll

Recommended Posts

witam,mam mały problem z grzejnikami które wydają mi sie słabo odprowadzać ciepło,są to grzejniki stalowe podwójny panel typ ds18h 1800mm długości 500mm wys. system odpowietrzony temperatura na piecu ok 70st pompa pracuje normalnie, oba panele nagrzane jedynie co to kratka miedzy panelami jest zaledwie letnia,tak jak by nie przewodziła ciepła a przeciez ona jest po to by zwiękrzyć powierzchnie kontaktu z powietrzem w celu lepszego odprowadzenia ciepła do pomieszczenia,powinno moim zdaniem być czuć ciąg ciepłego powietrza pochyliwszy sie nad grzejnikiem a tak nie jest.Grzejniki są nowe więc nie powinno być problemu z jakimikolwiek zatorami typu rdza czy kamień. nie były to co prawda grzejniki drogie lecz znajomy instalator twierdzi że są dobre bo mają certyfikaty jakości itd.Gdzie może być problem,spawy,materiał nie taki,czy może natknąłem sie na produkt made in PRC który jakościowo jest zły i nie powinien sie znajdować na naszym rynku,a może to normalne i to tylko moje złudzenie że nie czuć tego ciągu powietrza

z góry dziękuje za wszelkie porady
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
piec miałowy 19, powierzchnia ok 90m2 w tym ok 30m2 posłogówki,3 pomieszczenia po ok 17m2 w których zastosowałem grzejniki dwupanelowe dł 180x50cm wys. inne by nie weszły ze względu na wysokosć muru pod oknami,2 obiegi wymuszane przez 2 pompy sterowane ze sterownika pieca,tzn 1 do podłogówki,2 na grzejniki,zawór termostatyczny-mieszacz dla podłogówki,na piecu odpowietrznik automatyczny oraz na każdym rozdzielaczu,zawór trójdrożny (niby dla przedłużenia żywotności pieca),wszystko wyregulowane dobrze(po jakims czasie człowiek dochodzi do wprawy),zawory przy grzejnikach są pootwierane na maxa tak że z przepływem wody nie ma problemu.Czy byłby to zły dobór grzejnika do powierzchni ogrzewanej,podejrzewałem złą konstrukcje grzejnika bo wiadomo z reguły co tanie nie zawsze dobre ale czy jest duża różnica między tańszymi grzejnikami a tymi drogimi i markowymi jesli chodzi o wymiane termiczną
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
popatrz i na te: http://www.kareja.pl/pl/sklep
opinie o nich: http://allegro.pl/show_user.php?uid=545229...pe=fb_recvd_all

kupiłam u nich do salonu i do sypialni

może źle było policzone zapotrzebowanie na moc grzewczą...?

developer dał nam np. 464W do sypialni która ma 13m2, według opini różnych producentów grzejników i tabeli do obliczania mocy grzewczej powinniśmy na to pomieszczenie mieć powyżej 700W, wkońcu mamy 990W
niewiem czy bedzie to mialo wplyw na rachunki ale niechce spowodować niedogrzania pomieszczenia i mieć grzejnik na "5" non stop, wole mieć np na "3"...
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Miałem to samo w mieszkaniu. Tanie grzejniki i niska temperatura. Teraz w łazience instalujemy również tanie, ale markowe kaloryfery Purmo - http://www.e-inclusive.pl/Grzejniki/Grzejn...ni-SAN0704.html No i właśnie ciekawi jesteśmy czy w pomieszczeniu będzie cieplej.


A co mają tanie grzejniki do mocy grzania? Jak miałeś za słabe to nawet najdroższe będą kiepsko grzały,albo coś z instalacja nie tak to efekty będą podobne.I szukał bym przyczyny w w/w a nie wymieniać na nowe tak od razu, to tak jakby auto Ci zaczęło spalać za dużo paliwa i od razu kupujesz nowe nie szukając przyczyny.I tak jeszcze na marginesie to nie powiedziałbym ,że Purmo to tanie grzejniki.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...