Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
adamk

okna - sciana trojwarstwowa

Recommended Posts

Mam problem. Sciana trowarstwowa z nadprożem Juranda do rolet zew. Nadproże zostało zamontowane w taki sposób,że okno można zamontować tylko na pierwszej warstwie sciany. Z porad ekspertów wynika,ze powinno byc na wysokości ocieplenia. Co zrobić, zeby uniknąc problemów - głównie z mostkiem termicznym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Zamontować okno o wymiarach mniejszuch od otoru okiennego o 10 cm z każdej strony a wolną przestrzeń ocieplić wełną mineralną i uszczelnić odpowiednimi foliami lub taśmami (np. system i3) - od strony pomieszczenia musi być bardziej szczelne niż od zewnątrz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadproże znajduje sie na stronie http://www.jurand.com/projekt.php. 340 mm. sciana 1. warstwa prorotherm 24 cm, druga styropian 10 cm, przerwa dylatacyjna, klinkier. Nadproże ( z roletami zewnetrznymi) jest zamontowane w ten sposónb,że okno, musi byc osadzona na pierwszej scianie ( porotherm) - zlicowana z zewnetrzna cześcia ( na styku ze steropianem).Z tego co czytałem, okno powinno byc osadzona na wysokości ocieplenia ?!. pytanie co mam zrobić,żeby nie powstał mostek termiczny do okoła okna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawidłowo wykończone oscieże w ścianie trójwarstwowej powinno mieć obramowanie z płyty OSB lub cementowo-zrębkowej zamykające izolację cieplną wokół otworu okiennego. Jednocześnie zewnętrzna warstwa elewacyjna ściany powinna byc wykonana z tzw. węgarkiem zachodzącym na ramę okna. Z opisu trudno wywnioskować dlaczego okno musi być mocowane w szerokości ściany nośnej , gdyż szerokość nadproża 340 mm umozliwia zwijanie rolet tuż przy warstwie izolacyjnej. Prawdopodobnie problem tkwi w braku węgarka, który zapewnia eleganckie wykończenie oscieża z cegły klinkierowej. Problem ten mozna rozwiazać przez skucie warstwy nośnej o ok. 5 cm z kazdej strony, wstawienie obramowania (boki i dół) i montaż okna na styk z elewacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...