Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

• 3 tygodnie temu...
u mnie tez rozebrana. Ale .... mam bardzo ciekawy stojak pod choinkę. I powiem ze jeśli go rdza nie zeżre ani złodziej nie ukradnie to będę go miał do końca życia a i następne pokolenia też będą korzystały. Kupiłem kutą od sprzedawcy choinek kilka lat temu. Tam się po prostu nie ma co zepsuć.

Miałem sporo stojaków i co jeden to gorszy chłam, większość z castoramy wiec nie ma się co dziwić.
Cytat

Temat poruszę może banalny ...
Święta za pasem , za chwilę będziemy w pogoni latać za tym i tamtym.
A ja tu mam pytanko .
Żywa czy sztuczna ? Jak to u Was wygląda ? (...) Dziękuję i pozdrawiam :grin:

Sztuczne choinki są najlepsze. Od 30 lat trzymam się tej reguły. Sztuczne zdecydowanie się sprawdzają icon_biggrin.gif Edytowano przez horus (zobacz historię edycji)
Cytat

Sztuczne choinki są najlepsze. Od 30 lat trzymam się tej reguły. Sztuczne zdecydowanie się sprawdzają icon_biggrin.gif

też teraz używam głównie sztucznej, ale kilka razy miałem naturalną w doniczce, bo łudziłem się, że ją potem posadzę w ogrodzie i będzie rosnąc, ale nie przetrzymywała niestety
Cytat

też teraz używam głównie sztucznej, ale kilka razy miałem naturalną w doniczce, bo łudziłem się, że ją potem posadzę w ogrodzie i będzie rosnąc, ale nie przetrzymywała niestety

Co się dziwisz. A ty dałbyś radę cały miesiąc w jednym kącie tak stać? W dodatku coś na tobie wieszają, coś spod ciebie wyciągają, ciągle obok imprezują, i jeszcze klaszczą jak zaczynasz świecić. Nikt by tego nie wytrzymał... icon_biggrin.gif
  • Lubię to 2
Cytat

Witam. Ja natomiast miałem żywą i już ją przesadziłem do ogrodu, jednak wydaje mi się, iż mam małe szanse na przyjęcie się, ale zobaczymy.
Pozdrawiam
Cytat

Zależy, kiedy przesadziłeś. Jeśli już po mrozach, to szansa jest.

U mojego brata rośnie już kilka choinek z świąt icon_smile.gif Póki nie mam swojego ogrodu oddawałam mu też swoją.
Mrozy przeczekały w piwnicy.
W tym roku miałam choinkę bez korzeni i bardzo szybko zaczęła się sypać.
Moja sztuczna choinka przeżyła już nie jeden szok termiczny na balkonie i ciągle się trzyma. W dodatku lato czy zima, dzień czy noc, wystarczy otworzyć tylko drzwi balkonowe żeby ją zobaczyć. Nie trzeba biegać i szukać po ogrodzie ;)
Cytat

Moja sztuczna choinka przeżyła już nie jeden szok termiczny na balkonie i ciągle się trzyma. W dodatku lato czy zima, dzień czy noc, wystarczy otworzyć tylko drzwi balkonowe żeby ją zobaczyć. Nie trzeba biegać i szukać po ogrodzie ;)

Lampki zdejmujesz, czy w lecie straszysz nimi komary?
Cytat

Lampki zdejmujesz, czy w lecie straszysz nimi komary?

Szczerze powiedziawszy to lampek nie mam, za dużo z nimi roboty i nigdy nie wiadomo co z nimi robić przez pozostałe 11 miesięcy. W tym roku planuję kupić diody na baterie w markecie. W zimę powieszą na choinkę, a latem dzieciakom do rowerów się przyczepi dla bezpieczeństwa icon_smile.gif
  • 5 miesiące temu...
Tylko jest taka różnica, że święta co roku są o tej samej porze a zima, mam na myśli mrozy i opady śniegu to ostatnie laty różnie przychodzi bo zima kalendarzowa to też jest co roku zaczyna się o jednej porze.
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...
Cytat

U mnie w tym roku będzie sztuczna choinka icon_smile.gif

A ja , jak co roku podziękuje za protezkę i tylko naturalna. Jakoś nie mogę się przemóc sztuczna szczęka, sztuczny miód czy wibrator to są zamienniki icon_confused.gif niby to samo co oryginał ale prawie ma tu zasadnicza różnicę
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

No i co zrobiliście z tymi żywymi choinkami?

poświęciłem i zaraz po kolędzie (1 tydzień stycznia) wyniosłem i zakopałem.
Moją i od mamy bo też miała zywą.
Było na plusie fajnie, ciepełko....
Teraz idą mrozy ale to już miesiąc jak siedzi w ziemi sobie - zahartowały się.
Podglądam, podlewam intensywnie i widzę że będę miał z nich jeszcze radochę chyba! icon_smile.gif

Cytat

Sztuczna choinka jest najładniejsza, najtańsza i najbardziej praktyczna.

ad 1 nieprawda
ad 2 niekoniecznie
ad 3 zgadza się - drutki można wykorzystać do zbrojenia jak wylinieje icon_smile.gif Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Gość Avocem
      Kupiłem dom w stanie surowym, zamkniętym (ściany z Ytonga). Dom na bazie kwadratu 9m x 9m, ma w sumie 4 kondygnacje (przyziemie, 2 piętra i poddasze. Stropy są z prefabrykowanych płyt o długościach ok. 4,5 m i szerokości na pewno większych niż 1,5 m oraz o grubości 19 cm. Wierciłem w nich na wylot wpuszczając z górnych kondygnacji peszle do punktów oświetlenia i nie natrafiłem nigdy na żadne kanały powietrzne. Problem polega na tym, że nie wiem co to za stropy i jakim obciążeniom mogą być poddane. Robię ogrzewanie podłogowe i żeby jastrych zlicował się z ostatnim stopniem prefabrykowanych schodów, który na każdym piętrze opiera się na takiej płycie stropowej, to musi być 3 cm styropianu i 7 cm jastrychu (żeby zmniejszyć wagę, zdecydowałem się na półsuchy). Czy ktoś zna ten rodzaj syropu i mógłby choć w przybliżeniu wskazać czy syrop spokojnie wytrzyma ciężar tego jastrychu + później normalne obciążenia użytkowe?
    • Podstawową funkcją stropu jest przeniesienie obciążeń użytkowych i ciężaru własnego na ściany, a za ich pośrednictwem - na fundamenty budynku. Stropy usztywniają też ściany budynku, oddzielają od siebie kondygnacje, pełnią funkcje przegród akustycznych i cieplnych między piętrami. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budownictwob2b.pl/przegrody/baza-wiedzy/sciany-i-stropy/21180-jaki-strop-wybrac
    • Rozdzielacz musi mieć możliwość przykręcenia do syfonu, innej opcji nie ma. Poza tym tak wykonany rozdzielacz jak ten z allegro musi mieć węże skierowane ku górze, by nie przelewać wody z pralki do suszarki i na odwrót.
    • Dzięki za odpowiedz. Tyle się o tym nasłuchałem i naczytałem, że byłem o krok od rwania tego styropianu z wnęki i wymyśleniu czegoś innego.
    • Ad. 1 - Myślisz że taki daszek który nawet nie wystaje poza słupek nie puści wody? A jak zacina śnieg lub deszcz to też nie wlezie pod ten daszek, no i jakie to niby wyżłobienia mają te bloczki?. Ad.2 - Tu odsyłam do tego co pisałem wcześniej, bo nie będę dwa razy klepał to samo.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...