Skocz do zawartości

Choinka


Recommended Posts

Temat poruszę może banalny ...
Święta za pasem , za chwilę będziemy w pogoni latać za tym i tamtym.
A ja tu mam pytanko .

Żywa czy sztuczna ? Jak to u Was wygląda ?

Osobiście jestem za tą pierwszą .Zawsze byłem tylko jakoś , a to czasu brakło , a to chęci ...
Sztuczne ...wiem ..eko ,taniej itd.
To nasze pierwsze święta w nowym domu i pewnikiem będzie żywa.
Tylko jaka się sprawdza - pojęcia nie mam. Jodła , świerk icon_rolleyes.gif


Podzielcie się proszę doświadczeniami .

Dziękuję i pozdrawiam icon_biggrin.gif






Link do komentarza
Cytat

Też tak kombinuję , tylko gdzie ja tu znajdę takie pole icon_biggrin.gif ?
Skazany chyba będę na handlarzy podmarketowych niestety icon_sad.gif




puki mieszkałem w bloku - wykładzina dywanowa - sztuczna
teraz domek panele zdecydowanie żywa a kupuję u leśniczego wsadzam w wiadro ze żwirem i stoi stoi stoi , jak się coś obsypie zamiatam i dalej stoi icon_smile.gif - czasami podlewam
jedna rada nie obcinać czubka bo sypie się szybciej
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

puki mieszkałem w bloku - wykładzina dywanowa - sztuczna
teraz domek panele zdecydowanie żywa a kupuję u leśniczego wsadzam w wiadro ze żwirem i stoi stoi stoi , jak się coś obsypie zamiatam i dalej stoi icon_smile.gif - czasami podlewam
jedna rada nie obcinać czubka bo sypie się szybciej
pozdrawiam



Nigdy nie miałam prawdziwej choinki w domu .... zawsze była "proteza" jak to gawel nazywa icon_biggrin.gif

Ale się właśnie zaparłam na wskutek wewontku Grzesia .... w tym roku będzie świeża żywa pachnąca choinka .... stojąca wedle pomysłu MTW Orle w wiadrze ze żwirem ....
No , chyba że ktoś ma inny pomysł zamontowania takiej choinki? Tak coby sie nie gibnęła ... znaczy ma być stabilna ... icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
W moim rodzinnym domu zawsze była sztuczna i właściwie teraz, jako dorosła już osoba, mająca własne mieszkanie nie mam nic przeciwko takiej choince. Z drugiej strony na przyszłe święta dla odmiany planuję kupić prawdziwą. W tym roku jednak kontynuuję tradycję i będę miała sztuczną. Pewnie wybiorę jedną z kamai.pl bo widziałam, że tam mają duże sztuczne choinki, a po za tym czas goni i trzeba się pośpieszyć z kupnem;).
Link do komentarza
Przytargałem z targu świerka
Patrzę całkiem ładna to choina
Na podstawkę człowiek zerka
A tam wzwrocik: Made in China

Bombki, ślicznie malowane
Lampki morsem już mrugają
Włos anielski,,,co tu napisane?
Made in China wszystkie mają

Pod choinką moc prezentów
MP trójki, czwórki, multikina
Już nie budzi żadnych wstętów
Że na wszystkim Made in China

Całe szczęście, że w serniku
choć na chińskiej leży blasze
zrumieniony w chińskim piekarniku
To produkty wciąż są nasze


播放器报价提供最新的

播放器产品的最新报价

Przy stole życzenia bacia złożyła
Uczcie się chińskiego drogie wnuki
Straszną gehennę jam przeżyła
Bo z niemieckiego pobierałam nauki
Link do komentarza
Cytat

zawsze chciałem żywą a nigdy jej nie miałem. W tym roku zero choinki bo sprzedałem mieszkanie i oficjalnie jestem bezdomny icon_smile.gif



nie martw się , spędzisz Wigilie dla bezdomnych na rynku - tam jest fajna, duża choinka -icon_smile.gif


A jak zechcecie to opowiem Wam jak mój kumpel raz sprawił sobie choinkę za 3.000zeta.
To była choinka!!!!!!!!!!!!!
Nigdy jej nie zapomnimy - on bardziej ni z ja........ -icon_smile.gif

Cytat

Też tak kombinuję , tylko gdzie ja tu znajdę takie pole icon_biggrin.gif ?



jak to gdzie???
U Gawła!!! -icon_smile.gif
Tylko jak byś chciał niedrogo, to między 23.00 a 3.00 i cichutko bo "cisza nocna" i musisz sam ściąć -icon_smile.gif
No i szybko potem z nią na plecach spier....ć.
Gawełkowi napiszesz rano forum że wpadłeś, ale nie chciałes już budzić -icon_smile.gif
Link do komentarza
Witam,
wspominając udany konkurs na najciekawsze zdjęcie obrazujące odśnieżanie https://forum.budujemydom.pl/Zima-w-akcji-t13901.html postanowiłem podpiąć się do tematu o choince i zaprosić do zamieszczania zdjęć choinek z Państwa domów. Zdjęcia, które obrazują samo ubieranie drzewka też mogłoby być ciekawe icon_smile.gif

Aby konkurs nie był zupełnie oderwany od tematu przewodniego proponuję dopisywanie, czy jest to "proteza", czy prawdziwe drzewo.

Do wygrania jest zestaw składający się z dwóch kubków z napisem Budujemy Dom, dwóch koszulek z logiem Budujemy Dom i płytą z muzyką (wg ustaleń indywidualnych).

Zwycięzców podamy 3 stycznia 2011 roku.

Pozdrawiam
Marcin Szymanik

P.S. Ja zazwyczaj ubieram choinkę 24 grudnia i wówczas zamieszczę też zdjęcie mojej choinki.
Link do komentarza
będę ubierać w czwartek .... być może wkleję ... icon_smile.gif

natomiast -- co do drzewka .... pomyślałam , przeanalizowałam .... i chyba jednak będzie "proteza" ....
jeśli decydowałabym się na żywą - to jedynie w doniczce , z korzeniami - żeby można było ją posadzić potem w ogrodzie ... ale okazuje się, że to nie taka prosta sprawa , ponieważ musiałaby w domu stać krótko .... za krótko jak dla mnie ... im dłużej stoi, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że się przyjmie ... icon_rolleyes.gif
cięta choinka odpada u mnie w przedbiegach ... nie dlatego, że jakaś tam super ekologiczna ze mnie baba .... najzwyczajniej szkoda by mi było patrzeć na nią z myślą , że rosła sobie w lasku , a tu ktoś ją ściął i skazał takie piękne drzewko na śmierć tylko po to , żebym sobie ją dla mojego widzimisię postawiła w salonie na kilka dni ... icon_rolleyes.gif
wiem, że to dziwne i kontrowersyjne podejście , i pewnie zaraz dostane kilka miłych słów na twarz icon_lol.gif ... ale tak mam i już ... jeśli nie muszę czegoś zabijać , to tego po prostu nie robię....
pozdrawiam icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

cięta choinka odpada u mnie w przedbiegach ... nie dlatego, że jakaś tam super ekologiczna ze mnie baba .... najzwyczajniej szkoda by mi było patrzeć na nią z myślą , że rosła sobie w lasku , a tu ktoś ją ściął i skazał takie piękne drzewko na śmierć tylko po to , żebym sobie ją dla mojego widzimisię postawiła w salonie na kilka dni ... icon_rolleyes.gif


Jasne, jak będziesz używac swojej choinki przez 400 lat to ci wybaczę te smordy które uleciały podczas jej produkcji tongue.gif
Link do komentarza
Cytat

Jasne, jak będziesz używac swojej choinki przez 400 lat to ci wybaczę te smordy które uleciały podczas jej produkcji tongue.gif



niby tak ... ale już ją mam , kupiłam kiedyś, leży na strychu gotowa do użycia .... to po co mam nadaremno żywe drzewko skazywać na zagładę? icon_biggrin.gif

poza tym .... nie potępiam nikogo za żywe drzewka broń boszsszszzz .... to indywidualny wybór każdego kierowany osobistymi priorytetami ... ja mam takie ... i już ...
Link do komentarza
Cytat

ale te choinki bynajmniej nie są z lasu tylko z hodowli- hodowane pod sznurek w rządkach specjalnie na święta i co roku dosadzane to co się wycieło:) To się specjalnie nie różni od hodowania warzyw na sprzedażicon_smile.gif


To zdanie to przegięcie w druga stronę, bo nie wszystkie drzewa pochodzę ze szkółek leśnych. Zdaje się wykrywalność kradzieży świrków [świerków] z lasu jest bardzo niska. Mimo wszystko stoję na stanowisku, że więcej pożytku jest z prawdziwej choinki jak ze sztucznego drzewka, nawet jeśli używalibyśmy go przez 10 lat. Edytowano przez Sławomir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
A właśnie wczoraj postroiły mi moje kochane dziołchy świerka...w donicy 25l. ..jest mojego wzrostu icon_wink.gif .
Kupiliśmy go w sobotę (sypało fest icon_twisted.gif ) , odstał trzy dni w garażu (~+10') i teraz zdobi salon .
Jodły też były , mniejsze icon_neutral.gif ale ponoć świerk lepiej przyjmuje przesadzanie ...się okaże ...
Ciętego chyba w życiu nie kupię.
.. myślę podobnie jak Daga - w kwestii żywych- nieżywych drzewek ..
Link do komentarza
Cytat

A właśnie wczoraj postroiły mi moje kochane dziołchy świerka...w donicy 25l. ..jest mojego wzrostu icon_wink.gif .



to może jakaś fota? icon_biggrin.gif


Cytat

Kupiliśmy go w sobotę (sypało fest icon_twisted.gif ) , odstał trzy dni w garażu (~+10') i teraz zdobi salon .
Jodły też były , mniejsze icon_neutral.gif ale ponoć świerk lepiej przyjmuje przesadzanie ...się okaże ...
Ciętego chyba w życiu nie kupię.
.. myślę podobnie jak Daga - w kwestii żywych- nieżywych drzewek ..



jak Ci sie przyjmie , to ja w przyszłym roku też kupię w donicy ..... icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

będę ubierać w czwartek .... być może wkleję ... icon_smile.gif

natomiast -- co do drzewka .... pomyślałam , przeanalizowałam .... i chyba jednak będzie "proteza" ....
cięta choinka odpada u mnie w przedbiegach ... nie dlatego, że jakaś tam super ekologiczna ze mnie baba .... najzwyczajniej szkoda by mi było patrzeć na nią z myślą , że rosła sobie w lasku , a tu ktoś ją ściął i skazał takie piękne drzewko na śmierć tylko po to , żebym sobie ją dla mojego widzimisię postawiła w salonie na kilka dni ... icon_rolleyes.gif
wiem, że to dziwne i kontrowersyjne podejście , i pewnie zaraz dostane kilka miłych słów na twarz icon_lol.gif ... ale tak mam i już ... jeśli nie muszę czegoś zabijać , to tego po prostu nie robię....
pozdrawiam icon_biggrin.gif




nie dalej jak kilka lat temu w TV była akcja "Leśnej Braci " na temat pro-ekologicznego postępowania tzn kupowania choinek żywych .
jeden z podstawowych argumentów był taki :
miejsca w których "hoduje" się choinki są to dokładnie wybrane miejsca znajdujące się np pod liniami elektrycznymi - jak wiadomo tam żadnemu drzewu urosnąć nie dadzą bo pozrywałby linie więc do wycięcia tak czy siak ,
biorąc pod uwagę powyższe stawianie protezy to marnotrawstwo ot co icon_biggrin.gif
a z kasy pochodzącej ze sprzedaży chujek mają kasę na zalesienie nie tylko tych plantacji pod liniami ale i kolejnych kompleksów leśnych gdzie drzewka już rosną wedle woli i uznania , byle w określonym porządku.
jak widzisz nie zawsze ekologiczne jest to co ekologicznym wydaje się na 1 rzut oka .
i jestem ciekaw co teraz powiesz icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

nie dalej jak kilka lat temu w TV była akcja "Leśnej Braci " na temat pro-ekologicznego postępowania tzn kupowania choinek żywych .
jeden z podstawowych argumentów był taki :
miejsca w których "hoduje" się choinki są to dokładnie wybrane miejsca znajdujące się np pod liniami elektrycznymi - jak wiadomo tam żadnemu drzewu urosnąć nie dadzą bo pozrywałby linie więc do wycięcia tak czy siak ,
biorąc pod uwagę powyższe stawianie protezy to marnotrawstwo ot co icon_biggrin.gif
a z kasy pochodzącej ze sprzedaży chujek mają kasę na zalesienie nie tylko tych plantacji pod liniami ale i kolejnych kompleksów leśnych gdzie drzewka już rosną wedle woli i uznania , byle w określonym porządku.
jak widzisz nie zawsze ekologiczne jest to co ekologicznym wydaje się na 1 rzut oka .
i jestem ciekaw co teraz powiesz icon_biggrin.gif



no cóż ..... ustosunkuję się do wytłuszczonego ....
tak , to tylko w erze słoneczko .... znaczy dla czystego sumienia opinii publicznej .... icon_mrgreen.gif
tak się składa , że mieszkam 200m od dużego lasu .... na spacery z psem latem tam chadzam ... mają tam w cholerę szkółek - i uwierz mi , nad żadną nie przechodzą kable elektryczne icon_lol.gif
rosną w środku lasu - w miejscach odgrodzonych drutem i pod ostrzeżeniami wywieszonymi na tabliczkach , że to własność prywatna i wstęp wzbroniony ... icon_wink.gif


Link do komentarza
Cytat

no cóż ..... ustosunkuję się do wytłuszczonego ....
tak , to tylko w erze słoneczko .... znaczy dla czystego sumienia opinii publicznej .... icon_mrgreen.gif
tak się składa , że mieszkam 200m od dużego lasu .... na spacery z psem latem tam chadzam ... mają tam w cholerę szkółek - i uwierz mi , nad żadną nie przechodzą kable elektryczne icon_lol.gif
rosną w środku lasu - w miejscach odgrodzonych drutem i pod ostrzeżeniami wywieszonymi na tabliczkach , że to własność prywatna i wstęp wzbroniony ... icon_wink.gif



to weź jeszcze pod uwagę że w szkółkach chujki rosną jedna przy drugiej chcąc ze szkółki zrobić las trza większość wyciąć bo nie urosną icon_biggrin.gif w lesie między drzewami masz spore odstępy a w szkółce nie
Link do komentarza
Cytat

to weź jeszcze pod uwagę że w szkółkach chujki rosną jedna przy drugiej chcąc ze szkółki zrobić las trza większość wyciąć bo nie urosną icon_biggrin.gif w lesie między drzewami masz spore odstępy a w szkółce nie



dobra , odpuszczam .... to nie czas i miejsce ....
niech Ci co mają i żywe i protezy cieszą się swoimi drzewkami bez względu na priorytety ... icon_biggrin.gif

Link do komentarza
Cytat

czego zresztą robić nie wolno...




wolno nie ale już szybko jak najbardziej icon_smile.gif

Tak wygląda "moje " drzewko znaczy kupiłem , przytaszczyłem , wsadziłem do wiadra , i założyłem rozetę na czubek
przygotowanie ozdób choinkowych oraz ozdobienie choinki to już zasługa małżonki i dzieci
na całej choince ozdób kupnych szt 3 reszta produkcja własna

DSC01446.jpg




DSC01446.jpg

Link do komentarza

doniczkowa icon_smile.gif
DSC02546.jpg
... taka wyrosła przez trzy lata
zima06_01.jpg
... stroiłem (może niezbyt "bogato") również takie icon_smile.gif
dec02.jpg

... obecnie ... nie stroję "drzewka" od kilku lat ... zadawalają mnie inne "gwiazdkowe ozdóbki" np takie:
DSC07137.jpg
... a najbardziej ... takie:
DSC07167.jpg
icon_wink.gif
ps - generalnie "zabijam" to co mogę pożreć (z kilkoma wyjątkami, np "czarne wdowy" zabijam z przyjemnością - narazie tylko dwie icon_smile.gif ) a możecie mi wierzyć, że "ugotować" można bardzo wiele różnych, różnistych rzeczy - wiec "co nieco" mnie się zdarza "pacnąć" icon_smile.gificon_wink.gif

Link do komentarza
Witam po Świętach icon_smile.gif Miło było obejrzeć Państwa zdjęcia, ale mam nadzieję, że to nie koniec i jeszcze się pojawią.

Dla przypomnienia, bo konkurs mógł się zakopać w postach:
Cytat

...postanowiłem podpiąć się do tematu o choince i zaprosić do zamieszczania zdjęć choinek z Państwa domów. Zdjęcia, które obrazują samo ubieranie drzewka też mogłoby być ciekawe icon_smile.gif
[...]
Do wygrania jest zestaw składający się z dwóch kubków z napisem Budujemy Dom, dwóch koszulek z logiem Budujemy Dom i płytą z muzyką (wg ustaleń indywidualnych).

Zwycięzców podamy 3 stycznia 2011 roku.



Pozdrawiam
Marcin
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...