Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Polecam ciepłe ramki

Recommended Posts

Gość
Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie w oknach ramki TERMIX tzw. ciepłej ramki, w przeszkleniu między szybami zamiast aluminiowej. Ramka w znacznym stopniu eliminuje wyraszanie się pary wodnej na krawędziach szyby (efekt zaparowanej szyby).
Wniosek, mamy oszczędność energii od 7 ÷ 10 % przy niewielkiej dopłacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Jeszcze lepszy jest pakiet 3-szybowy z wypełnieniem kryptonem: U=0,5 W/m*K icon_mrgreen.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Mr. jesteś "zielony " w tym temacie. Gazy argon czy krypton stosuje się do szyb zespolonych nie w celu izolacyjnym, bo ich przenikanie jest takie same jak powietrza. Dodaje się je technologicznie aby wypchać powietrze, by nie parowały okna od środka. W tych gazach tych nie ma wilgoci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Okna mam już zamówione. Pierwotnie też chciałam z ciepłą ramką. Okna sprzeda i zamontuje mi firma, którą bardzo cenię i z której właścicielem się zaprzyjaźniliśmy. Człowiek nie sprzeda mi tego co chcę, jeśli uzna, że dany profil się nie zda egzaminu przy tym wymiarze albo rozwiązaniu. Np. nagminne jest gwarantowanie, że drzwi balkonowe z ruchomym słupkiem mogą mieć pełne WKII. Ale to nie istotne. Ważne, że ten znajomy powiedział, że ciepła ramka tak naprawdę jest zbędnym dodatkowym kosztem. Akurat w tym mu wierzę. W wielu sytuacjach dał się poznać, jako znawca konstrukcji okien i osoba, która nie chce zarobić na naiwności. Gdy tylko poznam swój numer członowski to zaloguję się na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Gdy tylko poznam swój numer członowski to zaloguję się na forum.Szanowan Pani
Aby się logować na forum należy się zarejerstrować właśnie na forum, numer członkowski nie ma nic wspólnego z logowaniem się tutaj.

P.S. Numer członkowski i wszelkie informacje na temat Klubu Budujących Dom może Pani otrzymać dzwoniąc pod numer (22) 568 99 80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Owszem wiem, że logowanie z numerem członkowskim nie ma nic wspólnego, ale z uwagi na fakt, że należę do KBD wiem, że aktywność na forum jest punktowana. Jak w takim razie Redakcja będzie wiedziała, że dany nick należy do klubowicza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Dzień dobry,   możemy polecić kompletny system na takie rozwiązanie: - (opcjonalnie) warstwę hydroizolacji weber.tec EP10 -> https://www.netweber.pl/systemy-podlogowe/produkty/zywice-epoksydowe/webertec-ep-10.html webe.tec EP10 zabezpieczy jastrych anhydrytowy przed oddziaływaniem wody, która może się dostać np. przez fugę, - elastyczny klej do płytek, o zmniejszonym pyleniu, do płytek wielkoformatowych, na ogrzewanie podłogowe: weber ZP414 -> https://www.netweber.pl/ukladanie-plytek/produkty/elastyczne-kleje-do-plytek/weber-zp414.html   Przed przyklejaniem płytek w systemach ogrzewania podłogowego, należy wygrzać podłoże, włączyć instalację grzewczą na 24 godziny, po czym wyłączyć i odczekać do ostygnięcia.
   Wilgotność jastrychów anhydrytowych nie powinna przekraczać 0,5% wagowo. Dokładne informacje na temat aplikacji weber ZP414 znajdzie Pan na stronie produktu.   W przypadku pytań, zachęcamy do kontaktu.   Pozdrawiamy
  • Zakres prac i inne uwarunkowania, powodują, że rzeczone przedsięwzięcie budowlane wymaga pozwolenia na budowę - z pełną paierkologią. (czyli projekt budowlany, wypis z MPZP lub otrzymanie WZiZT, kierownik budowy.   Ps. Raczej nie ma żadnych przesłanek do uzyskania zgody ministra na odstępstwa od przepisów.
  • Czy metraż pokoju ma na to wpływ?Powierzchnia nadbudowy to 5mx10m , dzieląc na pół, gdyż mają powstać dwa pokoje na kondygnację.Jeśli korytarz musi być  od strony sąsiada to zabiera to 1,5m po długości  całej nadbudowy.Dodając łazienkę w pokoju o wymiarach 2,3 x 1,5 to zostaje śmieszny "tramwaj" w pokoju o wymiarach 2m x 5m....Kanalizacja również przebiega w pasie ziemi między moim budynkiem a granicą działki, więc kanalizacja musiała by przechodzić w posadzce pod korytarzem, czyli nadbudowa, prócz istniejącego stropu powinna mieć posadzkę podniesioną o co najmniej 15cm, co jest moim zdaniem absurdem.....Muszą być chyba jakieś odstępstwa , zwłaszcza , że powierzchnia pokoju przez ten przeklęty korytarz zmniejszy się znacząco co będzie miało bezpośredni komfort mieszkania w tym pokoju...Z drugiej  strony budynku, od podwórza zamiast korytarza to zrobić można galerię i wejścia od zewnątrz, pokoje będą powierzchniowo w jakieś normie.....
  • Witam serdecznie , dziękuję za informację ( mój tok myślenia był też w tą stronę ) . Pozostaje pytanie którą chemię / firmę wybrać w tym konkretnym wypadku ? Ma to jakieś znaczenie ? Czy te produkty są na tyle podobne,że nie będzie różnicy w tym ,który się zastosuje ?    
  • Wiesz, jak ktoś chce namieszać to namiesza, nawet udowodni że masło od krowy jest szkodliwe aby tylko sprzedać swój produkt. Spójrz na to z innej strony, ze strony praktycznej, mnóstwo domów szkieletowych jest obita płytami osb, mnóstwo podłóg, dachów jest opita płytami osb i to nie rok czy dwa lata temu tylko od kilkudziesięciu lat. Nie słyszałem aby ktoś z tego powodu chorował czy umarł.  Sam sobie odpowiedziałeś  dlaczego ktoś próbuje udowodnić, że płyty osb są szkodliwe, bo płyty bezpieczne jakieś tam E0  nie mają zbytu.  
 • Popularne tematy

×