Skocz do zawartości

woda z pod posadzki


Recommended Posts

W naszym budynku wielorodzinnym w jednym mjescu w piwnicy przesiąka woda z pod posadzki gdy poziom wód gruntowych jest wysoki. W miesięczniku Budujemy Dom z ubiegłego roku przeczytałem o cemencie który jest wodoochronny i ma właściwości przeciw wypornościowe. Mam związku tym pytanie gdzie taki cement można dostać, jego nazwa handlowa i jaka jego skuteczność przed wydostawaniem się wody. Czy może wystarczy płynna folia wodoochronna, a może jest inny sposób na zabezpiecznie posadzki przed wodą. Będę wdzięczny za udzielenie odpowiedzi.
Pozdrawiam
Marek
Link do komentarza
Jeśli masz taką możliwość, to wykuj w posadzce bruzdę zrób wykop pod posadzką ok. 20 cm, wysyp go żwirem o granulacji 16-32 mm, ułuż rurę drenarską fi 50 mm i podłącz ją do kanalizacji, po czym obsyp rurę znowu żwirem, osłoń folią i zalej betonem. Na pewno będzie sucho. Mokrą posadzkę, przez którą przesiąka woda trudno jest zaizolować od środka ze względu na ciśnienie przesiąkającej wody i jeśli nie obniżysz na czas wykonywania robót poziomu wody gruntowej to nic Ci nie pomoże.
Skontaktuj się z doradcą technicznym firmy DEITERMANN, korzystałem kilka razy z rozwiązań tej firmy i mogę ich polecić. icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cóż rozwiązanie dość niekonwencjonalne, ale sprawdziło się w jednym z domów w górach, budynek stoi już ponad 25 lat, a woda z piwnicy odprowadzona została w opisany sposób ponad 15 lat temu, wtedy nie było u nas jeszcze technologii dostępnych dzisiaj. A budynek spokojnie stoi i jest w nim sucho. Dlatego uważam, że warto spróbować jeśli dotyczy to tylko jednego pomieszczenia czyli będzie to drenaż o długości 2 - 4 m.icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Poza tym drenaż pod posadzką to nic nowego, tak się robi jeśli powstaje lej depresyjny przy drenażu opaskowym dużych obiektów. Ważne, żeby drenażu nie układać poniżej posadowienia ław fundamentowych. icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Do tamowania przecieków wody nalezy użyć cementu o nazwie handlowej CX 1 lub CX 5 firmy Ceresit. Jednak naprawa uszkodzonego miejsca może okazać się niewystarczajaąca, jeśli przerwana została izolacja przeciwwodna. Wtedy przecieki mogą pojawić się w innych miejscach i konieczne będzie zerwanie części podłogi oraz uszczelnienie uszkodzonej izolacji.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...