Skocz do zawartości

Budujemy dom razem wszystko od a do z problemy itd.


Recommended Posts

Witam,
26 listopada 2010 roku firma skończyła stawiać więźbę na dach a więc zostało mi tylko podmurować szczyt oraz murek na wieńcu tylko że jest problem minusowa temperatura do -9 stopni.Najbardziej martwi mnie to że więźba stoi nie przykryta pada śnieg mróz nie ustępuję,czas ucieka,jakie skutki tego są,drzewo cierpi?Moje pytanie brzmi co robić dalej czekać do wiosny z podmurowaniem szczytów oraz kładzeniem dachówki?W sumie mogę poczekać kilka dni aż przyjdzie odwilż?Czy dajmy na to temperatura będzie od -2 do 0 czy mogę wtedy dokończyć murować szczyty. Proszę o szybką pomoc.Pozdrawiam Edytowano przez Yes (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Prowadzenie robót budowlanych w niesprzyjających warunkach z reguły kończy się popełnieniem wielu błędów nie mówiąc już o zagrożeniu dla pracowników.

Jeśli nadal będą się utrzymywały mrozy to lepiej przełożyć prace na okres wiosenny. Trzeba jednak wzmocnić konstrukcję dachową tak, aby silny wiatr jej nie przewrócił oraz przykryć strop folią, aby mury nie zmokły od topniejącego śniegu.

Jeśli jednak prace będą prowadzone w tym roku to konieczne trzeba jednocześnie z murowaniem ścian szczytowych pokryć konstrukcję dachową. Pozostawienie samych ścianek lub dachu z dużym prawdopodobieństwem spowoduje ich przewrócenie lub zerwanie pokrycia przez wiatr.
Link do komentarza
bez przesady
byleby nie padało, temperatura w okolicach zera i można robić
trzeba pamiętać o dodatkach zimowych do zaprawy, lekkim podgrzaniu wody zarobowej, o ogacaniu wymurowanych elementów (np maty słomiane), aby nie dopuścić do przemarznięcia
co do samej więźby - ujemna temperatura nie przeszkadza aż tak w wykonywaniu pokrycia, aby zwlekać do wiosny, mozna śmiało robić,
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Witam ponownie,co sądzicie o murowanie w ujemnej temperaturze dodając denaturatu,denaturat nie zamarza?


Ja bym przyklejał plastry rozgrzewające...grzeją tak,że nie można wytrzymać,rozmrożą każdą zaprawę icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Co za głupota w listopadzie zaczynać dach, prowadzenie robót budowlanych teraz to brnięcie w kłopoty które będą się namnażać. Dziś ludzie głupieją z tą robotą na siłę aby zrobić jak najszybciej a potem płacz, w zimie budowa powinna odpocząć w stanie jakim została zakończona w jesieni.
Błędem było postawienie więźby teraz to trzeba po prostu jakoś pchać kiedy tylko warunki pozwolą. Ale nie chcę słyszeć potem na forum że coś pęka, odlatuje, cieknie, kręci itp.itd.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...