Skocz do zawartości

Ile tak naprawdę kosztuje DOM z DREWNA do ZAMIESZKANIA??


Recommended Posts

Przepraszam z góry jeżeli w złym miejscu daję ten temat, jeżeli w złym to proszę go przenieść, dostosuję sięicon_smile.gif



Mam do was pytanie.

Razem z mamą mieszkamy z ojcem pijakiem i chcemy się od niego wynieść, ceny mieszkań są ogromne a my mamy dość sporą działkę i dlatego myślimy o budowie domu, choćby najtańszego...



I z tej strony jest do was moje pytanie bo widzę w internecie że jest cała masa firm budujących domy z drewna. Ceny pokazują faktycznie dość dobre za stan "pod klucz".

Chciałbym się więc dowiedzieć czy warto jest budować dom z drewna i co najważniejsze ile taki mały domek by mnie kosztował.

Chodzi mi o taki stan już do zamieszkania, czyli już zrobiony. Z piecem i ogrzewaniem centralnym.
Myślimy o domu który oscylowałby w granicach do około 200 tys. zł.



Macie jakieś pomysły albo namiary na dobre i zaufane firmy z Wrocławia i Oleśnicy??



Z góry dziękujęicon_smile.gif

Marcin Edytowano przez Marcin1989 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
zależy ile masz kasy
niżej jest temat o domach za 200k
wszystko zależy od Twoich zdolności
jak zrobisz dużo sam wyjdzie tanio
jak firma zrobi od A do Z wyjdzie drogo
domy szkieletowe wcale takie tanie nie są
sam myślałem nad takim domem
ceny są porównywalne z techn murowaną
tyle tylko że szybciej jest postawiony
Link do komentarza
Cytat

zależy ile masz kasy
niżej jest temat o domach za 200k
wszystko zależy od Twoich zdolności
jak zrobisz dużo sam wyjdzie tanio
jak firma zrobi od A do Z wyjdzie drogo
domy szkieletowe wcale takie tanie nie sąsam myślałem nad takim domem
ceny są porównywalne z techn murowanątyle tylko że szybciej jest postawiony




Może często powtarzane przekłamanie ? icon_wink.gif Wszyscy porównują murowańca robionego systemem gospodarczym do zamówionego w "fabryce" drewniaka, gdzie są dodatkowe koszty - terenu, pomieszczeń, transportu x2, administracji, dzwigu itp. itd. Jak się te koszty ominie.... ale murarzowi wystarczy kielnia i wiadro, jak coś sp... to przydzie tynk i się zachlapie icon_lol.gif
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Ceny domów z bali zależą od wielu czynników. Obecnie mamy promocję zarówno na domy z bali, jak i domy szkieletowe. Proszę sprawdzić zakładkę "promocję miesiąca" na naszej stronie. przykładowo - konstrukcja z bali naturalnie okrągłych o średnicy 30 cm(z mszeniem), 228.000,00 zł/netto+ projekt gratis. Zachęcamy do zajrzenia w zakładkę "Promocje miesiąca" na naszej tronie. W razie pytań prosimy o kontakt.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

no właśnie temat jest stary ale nie tylko Marcin się nad tym zastanawia. Ja też nad tym myślałam i muszę powiedzieć, że ogladając "na żywo" domki wyeksponowane jako przykłady na Bielanach Wrocławskich, wpadłam w zachwyt, pytanie ile wykończenie będzie kosztowało?




Będzie, a właściwie może kosztowac tyle samo co wykończenie domu murowanego - nie widze powodów aby było drożej.

Temat może stary ale chyba na czasie. Drewniane domy są coraz bardziej popularne, a i ceny konkurencyjne.

Ps: Zastanawiam sie ile kosztuje pokrycie strzechą, skąd materiały i czy jest to skomplikowana praca? Edytowano przez rzorrz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Będzie, a właściwie może kosztowac tyle samo co wykończenie domu murowanego - nie widze powodów aby było drożej


A czy widzisz powód aby było taniej icon_biggrin.gif Wykończeniówka ma to do siebie ,że jest nieobliczalna,wydasz tyle na nią na ile Cię stać.
Cytat

Ps: Zastanawiam sie ile kosztuje pokrycie strzechą, skąd materiały i czy jest to skomplikowana praca?


Tanie nie jest ,cos obiło mi sie ,że okolo 100 zł za m2 ale jest tu na forum jeden gościu co się tym patra więc możesz pytanie mu podesłać. A czy skomplikowane? dla jednych skomplikowane jest wkręcenie żarówki do żyrandola icon_biggrin.gif jedno jest pewne sam strzechy nie położysz.
Link do komentarza
Cytat

Jak dom z bala, to tym bardziej koszty tynkowania ścian "odchodzą" icon_biggrin.gif


I tak powinno być,ale są domki drewniane gdzie dawaja ludzie płyty rg,nie mam na myśli domów szkieletowych tylko typowe z bali .
Link do komentarza
Jeśli dom jest z bali, to szkoda byłoby zakrywać bale tynkiem. Co do kosztów domów drewnianych - najtaniej wychodzi dom w technologii szkieletowej - obecnie przy ok. 100 m2 stanu surowego zamkniętego (ściany zewnętrzne, wewnętrzne, strop z ociepleniem, więźba, pokrycie dachu blachodachówką, rynny, okna, drzwi zewnętrzne,montaż)- to koszt ok. 172 000,00 zł netto.

PS: Może i temat był założony dawno, ale jest ciągle na czasie, szczególnie że obserwuje się wzrost zainteresowania domami z drewna.
Link do komentarza
Cytat

Co do kosztów domów drewnianych - najtaniej wychodzi dom w technologii szkieletowej .............



Najtaniej w stosunku do czego?

Wliczając płytę (fundamenty) to jest około 2.000 zł za 1m2 - czyli żadne mecyje i raczej bardzo drogo w stosunku do murowańca ocieplonego styropianem.

Cytat

Jeśli dom jest z bali, to szkoda byłoby zakrywać bale tynkiem.



icon_eek.gif Ciekawe, a na waszej stronie jak byk pisze dom z bala ocieplony od wewnątrz wełną - to niby bez zakrywania tynkiem (nawet suchym). Dziwy nad dziwami.
Link do komentarza
Cytat

icon_eek.gif Ciekawe, a na waszej stronie jak byk pisze dom z bala ocieplony od wewnątrz wełną - to niby bez zakrywania tynkiem (nawet suchym). Dziwy nad dziwami.




Zdrowe ekologiczne drewno na zewnątrz ściany od środka wełna mineralna ??
Może jednak zastąpić tą wełnę na jakieś inne zdrowsze materiały ?
Czy aby wełna jest materiałem do zastosowań "po wewnętrznej stronie" ściany ?

W naszej branży często , niestety bardzo często ze względu na brak wiedzy i koszty , wykonawcy stosują wełnę mineralną która jest materiałem co najmniej kontrowersyjnym do takich zastosowań ..
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Z moich informacji wynika, że domy z drewna głównie ociepla się od zewnątrz a nie od wewnątrz. Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę. A co do wełny mineralnej, to jej już podziękujemy!


we wschodnich rejonach Europy ściany budynków drewnianych ociepla się dywanami- od środka
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

A potem co... się składa... zawali?
Kościołów (kościółków) ta zasada też ma niby dotyczyć?... chyba nie.
Bo te akurat mają się całkiem dobrze przez kilkaset lat.



Chodzi chyba bardziej o konserwację itd. A co do Kościołów z drewna, to materiał używany kiedyś jest nieporównywalny z tym, które używa się teraz.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...