Skocz do zawartości

Plamy na terakocie


fil9

Recommended Posts

W remontowanej łazience położyłem ogrzewanie podłogowe, na to wylewka, klej i terakota. Łazienka była ładna, piękna ale tylko przez tydzień - do czasu włączenia ogrzewania podłogowego. Ponieważ po nagrzaniu podłogi po kilkunastu godzinach na kilku płytkach pojawiły się plamy, odbarwienia, czy jak tam to zwał. Plamy wyglądają jakby były wewnątrz terakoty i sprawiają wrażenie tłustych. Nie można ich usunąć żadnymi detergentami. Liczę się z wymianą poplamionych płytek ale zastanawia mnie co może być przyczyną tych plam.
1) Czy coś nie tak z terakotą? Może musi być specjalna pod ogrzewanie podłogowe?
2) Czy podłoga być może była zabrudzona wczesniej silikonem. Została wytarta a resztki wsiąknęły w pory terakoty po włączeniu ogrzewania?? Na zimnej terakocie nic nie było widoczne.
3) Czy przyczyną może być styropian, który był widoczny po skuciu starej posadzki? Być może resztki styropianu zostały zalane betonem i teraz kiedy dostała temperatury polistyren wylazł na wierzch?

Jest jakaś metoda zlikwidowania takich plam, czy pozostaje wymiana płytek?
Będę wdzięczny za porady
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Mineło sporo czasu. Teraz są plamy na wszystkich płytkach, pod którymi jest ogrzewanie podłogowe. Plamy rozlały się na powierzchnię całych płytek, tzn. powierzchnia plamy = powierzchni jednej płytki. Z tego powodu na kilku prawie nic nie widać poza zmianą odcienia, ponieważ tak wielka jest plama.
Po nowym roku prawdopodobnie będę reklamował te płytki.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

W remontowanej łazience położyłem ogrzewanie podłogowe, na to wylewka, klej i terakota. Łazienka była ładna, piękna ale tylko przez tydzień - do czasu włączenia ogrzewania podłogowego. Ponieważ po nagrzaniu podłogi po kilkunastu godzinach na kilku płytkach pojawiły się plamy, odbarwienia, czy jak tam to zwał. Plamy wyglądają jakby były wewnątrz terakoty i sprawiają wrażenie tłustych. Nie można ich usunąć żadnymi detergentami. Liczę się z wymianą poplamionych płytek ale zastanawia mnie co może być przyczyną tych plam.
1) Czy coś nie tak z terakotą? Może musi być specjalna pod ogrzewanie podłogowe?
2) Czy podłoga być może była zabrudzona wczesniej silikonem. Została wytarta a resztki wsiąknęły w pory terakoty po włączeniu ogrzewania?? Na zimnej terakocie nic nie było widoczne.
3) Czy przyczyną może być styropian, który był widoczny po skuciu starej posadzki? Być może resztki styropianu zostały zalane betonem i teraz kiedy dostała temperatury polistyren wylazł na wierzch?

Jest jakaś metoda zlikwidowania takich plam, czy pozostaje wymiana płytek?
Będę wdzięczny za porady



miałem kiedyś podobny wypadek i, płytki terakoty są nasiąkliwe i w momencie składowania w otwartych magazynach namakają i trzymają w sobie wodę przy montażu gruntujesz i kładziesz na mokry klej więc wprowadzasz jeszcze więcej wody a póżniej fugowanie i znów wilgoć , płytkom które kładłem u klienta wyschnięcie na ścianie zajęło 3 miesiące żeby były takie jak pozostałe piszę to bo ktoś może mieć podobny probem i żeby się nie martwił jeśli są z tej samej daty produkcji , to wrócą kolorem do pozostałych. dodam jeszcze że wilgoć utrzymuje się pod samym szkliwem
pozdrawiam Edytowano przez the_piotr (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...