Skocz do zawartości

Fakty i mity - telewizory HD


Recommended Posts

Cytat

Rozwiewamy wiele wątpliwości związanych z telewizorami. Co jest faktem, a co mitem? A może niektóre informacje są po części prawdą, a po części nie? Dużo zależy od punktu widzenia i siedzenia.


Odwiedź moją stronę




Warto przed zakupem poczytać takie fakty i mity - chociażby mit o podświetlaniu matrycy diodami.
Zwykły telewizor lcd i ten w technologii led - w rzeczywistości to to samo. icon_confused.gif:
Link do komentarza
Zanim się kupi tv HD warto wejść na forum HD i sobie poczytać.

HDTVPOLSKA.COM

Artykuł można traktować jako totalną podstawę. Jest w nim spoko przekłamań. I kierowanie się nim przy zakupie dla mnie jest bardzo wątpliwe. Choć jako pierwsze źródło informacji będzie ok. Ale potem trzeba się dopytać o szczegóły gdzie indziej.

"Obecnie większość sprzedawanych telewizorów ma już wbudowany tuner DVB-T, niemniej w Polsce zakończenie nadawania ostatnich programów analogowych zostało zaplanowane na 31 lipca 2013 roku. Do tego czasu tuner do odbiory telewizji cyfrowej nie będzie potrzebny.:

Obecnie w DVB-T w okolicach Warszawy (ok 100km) mamy kanały 1,2 tv4, tvinfo, tvn, polsat, tv historia, tv kultura, tv warszawa. Więc głupotą byłoby nie kupić tv z MPEG4 gdy się mieszka np w tych rejonach.

Autorus Edytowano przez autorushd (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
"...niemniej w Polsce zakończenie nadawania ostatnich programów analogowych zostało zaplanowane na 31 lipca 2013 roku. Do tego czasu tuner do odbiory telewizji cyfrowej nie będzie potrzebny.:"

Sugerują ze do 2013roku tuner nie będzie potrzebny, podczas gdy obecnie można z niego korzystać i jest to rozwiązanie dużo leprze od zwykłego analogu. Oczywiście tam gdzie jest dostępny.
Link do komentarza
Na miejscu kolegi gawel też bym miał nad czym myśleć. Telewizor kupuje się nakilka ładnych lat tj min 5 takie też można dostać gwarancje.

I teraz co kupić icon_smile.gif

1) Wypadałoby już 3D, ale technologia jest stosunkowo słabo rozwinięta, nieustandaryzowana. Raczej pionierska.


Można też zrobić tak jak poradziłem mojemu sąsiadowi którego rodzice chcieli kupić tani tv do sypialni.

pierwsze założenia, tv 32", LCD do 1,5kzł . Po rozmowie ze mną ostatecznie wyszło 42" Plasma LG j350. Zakładali wydać 1.5kzł wydali 1,6kzł.

Odbierają oczywiście DVB-T, i tu przyznam się ze że byłem mile zaskoczony odbiorem kanałów. Jest też usb do oglądania zdjęć itp




Więc to jest wersja na przeczekanie, albo od razu zakupić sony 55" 3d lub samsunga Plasmę 60" w cenie ok 10,5tys.
Przy doborze tv jest ogólna zasada, ze większe jest leprze , i nigdy nie kupisz takiego tv żeby po tygodniu nie powiedzieć ze można było kupić większy icon_smile.gif Siedzę w tym od ok 5 lat wiec wiem co mówię icon_smile.gif

Autorus
Link do komentarza
Cytat

Na miejscu kolegi gawel też bym miał nad czym myśleć. Telewizor kupuje się nakilka ładnych lat tj min 5 takie też można dostać gwarancje.

I teraz co kupić icon_smile.gif

1) Wypadałoby już 3D, ale technologia jest stosunkowo słabo rozwinięta, nieustandaryzowana. Raczej pionierska.


Można też zrobić tak jak poradziłem mojemu sąsiadowi którego rodzice chcieli kupić tani tv do sypialni.

pierwsze założenia, tv 32", LCD do 1,5kzł . Po rozmowie ze mną ostatecznie wyszło 42" Plasma LG j350. Zakładali wydać 1.5kzł wydali 1,6kzł.

Odbierają oczywiście DVB-T, i tu przyznam się ze że byłem mile zaskoczony odbiorem kanałów. Jest też usb do oglądania zdjęć itp




Więc to jest wersja na przeczekanie, albo od razu zakupić sony 55" 3d lub samsunga Plasmę 60" w cenie ok 10,5tys.
Przy doborze tv jest ogólna zasada, ze większe jest leprze , i nigdy nie kupisz takiego tv żeby po tygodniu nie powiedzieć ze można było kupić większy icon_smile.gif Siedzę w tym od ok 5 lat wiec wiem co mówię icon_smile.gif

Autorus



O to dobrze,jak nadejdzie wiekopomna chwila i będę chciał kupić tv to się odezwę w sprawie instruktarzu. icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

"...niemniej w Polsce zakończenie nadawania ostatnich programów analogowych zostało zaplanowane na 31 lipca 2013 roku. Do tego czasu tuner do odbiory telewizji cyfrowej nie będzie potrzebny.:"



no więc jeszcze 3 lata przede mna - użytkuję 2 - czyli biorąc poślizg że poukładane będzie w 2015 porządnie - minie 7 lat.
Potrzymam jeszcze ze 2 - i będzie 9letni odbiornik do wymiany bez żali.
A i tak dzieci albo mama ucieszą się z prezentu używanegO - no nie?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...