Skocz do zawartości

Sufity


Recommended Posts

  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Planuje wybudowac dom i mam zamiar zmniejszyc wysokosc sufitow,tylko nie orientuje sie w budownictwie,wiec moze ktos mi cos podpowie w tej sprawie. Co wiaze sie z obnizeniem poziomu sufitow? Czy jest na to jakas profesjonalna nazwa? icon_redface.gif



Pytanie czy chcesz mieć podwieszany sufit (kwestia robót wykończeniowych), czy chcesz obniżyć budynek (niższa kondygnacja) co jest już zmianą konstrukcyjną.

W pierwszym przypadku to raczej niewielka filozofia, w drugim chyba musi to zrobić architekt bo trochę się zmieni (np schody jeśli są, wysokość okien itp)
Link do komentarza
Czym kierujesz się przy podjęciu decyzji o obniżeniu sufitów?
Wysokość pomieszczenia powinna być w okolicy 2,5 do 27 m, niektórzy mówią o 3 m, ale wydaje mi się, że nie powinna być mniejsza niż 2,5 m.
Typowe projekty przewidują tą wysokość, tak z grubsza są liczone wytrzymałości i inne dane (jak pisze stforek - schody, okna, typowe drzwi) i tym powinien zająć się architekt.
Wysokość zmienia kubatury pomieszczeń, a to - wydaje mi się, że wiąże się z wydajnością wentylacji, ogrzewania, icon_redface.gif icon_rolleyes.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...