Skocz do zawartości

przepis działki


Paweł_125

Recommended Posts

Witam serdecznie.
mam następujący problem, mój geodeta się ociąga i chciałbym się dowiedzieć jakie dokumenty muszę mieć do przepisu przygotowane przez niego. wiem tylko że oddał do gminy część tych dokumentów i przyszło mi do domu postanowienie, ale to ponoć żaden dokument. jeżeli ktoś może opisać całą drogę do przepisu co gdzie jak załatwic to będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Wytłumacz mi może co to jest przepis działki, jaką czynność przez to rozumiesz... bo wolałabym Ci raczej udzielić dobrej informacji niż na domysłach o co Ci chodziło...



miał przygotować dokumenty potrzebne do przepisu działki u notariusza (z ojca na syna), przyszedł pomierzył, wbił dwa graniczniki i tyle go widziałem. chciałem dokonać przepisu w tym roku ale nie wiem o co chodzi w tym wszystkim. Przyszło tylko z gminy postanowienie ale to wszystko. co mam o tym sądzić.
Link do komentarza

Rozumiem, że chodzi Ci o akt darowizny... to jeszcze pytanie, czy robiliście podział geodezyjny???

Bo jak robiliście podział to na początek geodeta robi projekt podziału, później ten projekt jest opiniowany w urzędzie gminy, a po użyskaniu opinii pozytywnej, Wójt/burmistrz/prezydent wydaje decyzje zatwierdzającą podział, której można nadać klauzulę wykonalności po upływie 14 dni po dostarczeniu do wszystkich zainteresowanych...

Jeżeli nie robiliście podziału, to nie wiem na co czekacie, bo do umowy potrzebny jest aktualny wypis z rejestru gruntów do celów notarialnych, akt własności dotychczasowego właściciela lub odpis z księgi wieczystej, a jeżeli nie ma Księgi wieczystej to wyrys z mapy ewidencyjnej do celów prawnych (do załatwienia w wydziale geodezji twojego urzędu gminy - jak i wypis zresztą).

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...