Skocz do zawartości

Styropian na ocieplenie poddasza


Recommended Posts

Cytat

Będzie styro grafit już zamówiony, od poniedziałku urlop i jazda.


Jaki to styro i jaka jego grubość i lambda i ile płaciłeś za m2?
Czyli jak to się robi znalazłeś tu na forum skoro już się zabierasz do roboty icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Wykombinowałem to tak.Dach mam z blachodachówki pełne deskowanie z papą, pod deskami zostawiam szczelinę wentylacyjną 2cm ,następnie styro 15cm miedzy krokwie wszelkie szczeliny będą uszczelnione pianką, 10cm pod krokwie i stelaż ,i trzecia warstwa między profile na równo z nim,na to folia i płyta.Styropian styrmann lambda 033 cena 190złm3.Rozważałem termoorganike superpoddasze ale cena 250zł icon_eek.gif mnie przeraziła.Zrobiłem wyliczankę i padło na styro icon_biggrin.gif Edytowano przez jarek81 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
No cóż Twój wybór,ale w stosunku do wełny to styropian wychodzi drogo,bardzo drogo.Z wełną poszło by o wiele łatwiej i wszystkie szczeliny byś wełną dokładnie uszczelnił i prościej aniżeli styropianem.
Link do komentarza
Cytat

Przywieżli styro, ale zamiast gładkiego dali z frezem, ktoś pomylił zamówienia icon_evil.gif .Niewiem co robić urlop już wypisany a na nowe zamówienie trzeba czekać kilka dni.Brać z frezem czy nie?Ta budowa mnie wykończy icon_biggrin.gif


Niech Ci pokryją koszty.Brat zamówił na dach blachę aluocynk trapez a na rynny ocynk płaska blachę.Przywieźli rozładowali,dekarz położył blachę na dachu i wziął się za robienie rynien,powyginał ,dopasował i zabrał się za lutowanie a tu icon_eek.gif - okazało się ,że zamiast ocynku dali mu płaską aluocynk.Pojechał do hurtowni i tak skracając wymienili mu blachę na ocynk i jeszcze zapłacili za fachowca co rynny porobił a wszytko miał na fakturze i to go uratowało,ale znając życie nie wszystkie hurtownie są dla klienta ,szczególnie po zakupie towaru bo przed zakupem to wszystkie icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

Przywieżli styro, ale zamiast gładkiego dali z frezem, ktoś pomylił zamówienia icon_evil.gif .Niewiem co robić urlop już wypisany a na nowe zamówienie trzeba czekać kilka dni.Brać z frezem czy nie?Ta budowa mnie wykończy icon_biggrin.gif



Cytat

Może załapałem się na promocje frez gratis icon_biggrin.gif


No właśnie... dostałeś produkt o coś lepszy w cenie normalnego.
Jeśli trzyma wymiary to kładź i nie grymaś icon_biggrin.gif

Edit:
Literówka Edytowano przez Jani_63 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ocieplam.Za szybko to nie idzie , dużo cięcia i zabawy z tym.No ale już jakieś 80%zrobione (pierwszej warstwy).


Tak jak mówiłem icon_smile.gif ale jak lubisz zabawę to przecież zabronić Ci tego nie mogę icon_biggrin.gif Z wełna to byś już dawno zapomniał o pierwszej warstwie.
Link do komentarza
Dach mam dość ciekawy( http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom.../m4a9e36ae1db66 ) gdyby to był jakiś dwuspadowiec to dawno miałbym to za sobą.W sobotę postaram się skończyć pierwszą warstwę , a potem niech bawią się inni icon_biggrin.gif oddam nawet zabawki icon_biggrin.gif . Dach mam już pokryty blachodachówką. Obecnie mieszkam na poddaszu pokrytym blachodachówką bez deskowania styro 10cm i niema tragedii jeśli pada deszcz słychać lekki szum, a jak pada śnieg to nawet nic nie słychać icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Dziwię Ci się trochę że do takiego dachu wybrałeś styropian... wełnę kładło by się znacznie łatwiej.
No i w przypadku gradu (na szczęście grad nie pada często, a jeśli już to niedługo) przy blachodachówce będziesz miał "blaszany bębenek" icon_biggrin.gif


Współczuje zabawy przy układaniu styro . Odpadów będzie na pewno w brud a i jak ja już pisałem wcześniej, wełnę kładło by się przede wszystkim szybciej aniżeli styro.
Link do komentarza
A'propos odpadów - przy takim układzie dachu kładzenie blachodachówki też musiało ich sporo wygenerować.
Dachówka ceramiczna prawdopodobnie wyszłaby w tej samej cenie (bardzo zbliżonej) , ze względu właśnie na ilość odpadów.
No chyba że więźba została "odchudzona" pod blachodachówkę... wtedy koszty dachu by się inaczej rozkładały na poszczególne elementy.
Link do komentarza
No ja widziałem myszki mieszkające w wełnie więc ten argument mnie nie rusza , zresztą jak masz szczelną podbitke a w otworach wentylacyjnych gęstą siatkę to raczej ciężko się jej będzie dostać , no chyba że zrobią desant z góry icon_biggrin.gif i spróbują przebić się pod gąsiorami.

Ale na pewno będzie w wełnie cziszej i póżniej się dowiemy o naszych lokatorach.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Mam na poddaszu kawałek ściany szczytowej po jednej i po drugiej stronie budynku (jakieś 15m/kw), jest zbudowana z pustaka betonu komórkowego +elewacja z płytek cementowych.Muszę coś wykombinowac jeśli chodzi o docieplenie, i tak przyszło Mi do głowy żeby od wewnątrz położyc na ścianę 12cm styropian frezowany , a później na to welnę mineralną jakieś 15 cm.
Czy ktoś ma jakieś inne propozycje za które oczywiście dziękuje.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...