Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Historia edycji

Nie ma historii konta do pokazania lub ten komentarz był edytowany przez moderatora.

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • chodziło mi o koszty bojler dobry 1000 zł PC aristona typu split od 3600 a napisałem przecież "PV+klima+grzejniki" więc z żadnej pc pp się nie wycofałem i nie zmieniłem poglądów wystarczy uważnie przeczytać. Jaki jest sens ogrzewania powietrza lub jego chłodzenia za pośrednictwem wody co to ma na celu w nowo budowanych domach i jaki jest sens ponoszenia dodatkowych nakładów finansowych??? Jaki jest sens ogrzewania powietrza lub jego chłodzenia za pośrednictwem wody co to ma na celu w nowo budowanych domach i jaki jest sens ponoszenia dodatkowych nakładów finansowych???   zmaist 20 tys na pc i 20 na centralne wodne można mieć pv klimę i grzejniki w cenie do 40 tys . czy PC nie pobiera prądu ?????????????????????? Co do tego ukąłdu jeszcze PV za kolejne 30 tys to się robi 70. Można grzać dom za darmo za 40 tu jest różnicą. Sorry ale już niżej nie mogę się wyrażać to jest poziom 3 klasisty. 
  • Powietrzną pompę ciepła można mieć obecnie nawet za mniej niż 20 000 zł razem z montażem. A do domów o bardzo małych stratach ciepła są pompy o odpowiednio małej mocy. Z funkcją chłodzenia w standardzie. Nie mówiąc już o centralach grzewczo-wentylacyjnych, gdzie mamy centralę wentylacyjną, pompę ciepła do ogrzewania i przygotowywania c.w.u oraz zbiornik ciepłej wody. Wszystko już zmontowane w jeden blok wielkości szafy.  Tak przy okazji, to zapewnienie ogrzewania domu prądem z PV też nie będzie tanie na etapie inwestycji. I to nawet takiego wzniesionego już zgodnie ze standardem energetycznym WT 2021. Mając pompę ciepła redukujemy bardzo mocno zapotrzebowanie na prąd do ogrzewania, tak więc instalacja PV może być odpowiednio mniejsza.
  • Tamtejsi budowlańcy właśnie tak samo mówili. Używali zwykłych desek, bez strugania i suszenia. A przy układaniu na zakładkę lekkie odkształcenia przy wysychaniu są bez znaczenia.
  • Tak jest!    Na zewnątrz i tak same wyschną.   A a propos  ryflowanego styropianu: Podstawą jest możliwość uwolnienia pary wodnej, ktora przechodzi z wnętrza budynku na zewnątrz. Nawet niewielkie jej ilości (bo przecież to tylko ułamek całej pary wewnętrznej) - jednak, gdy nie znajdują możliwości wyjścia na zewnątrz - mogą działać negatywnie, zwłaszcza na elementy drewniane. Te kanaliki styropianu ryflowanego i możliwość ich przewietrzania usuwają te niewielkie, ale jednak istniejące ilości wilgoci i nie pozwalają na jej kumulowanie się. 
  • a tan pustak to co to za pustak konkretnie? suporek? jak było uczciwe 7,5-8cm wcinki pod oparcie i uczciwie zawibrowane przy wcięciu do muru to przynajmniej z oparciem na ścianach zewnętrznych nie powinno być problemu
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...