Skocz do zawartości

Działka rolna z powodu różnicy wysokości?


kozolec

Recommended Posts

Witam.

Mój przyjaciel posiada działkę rolną o wym. 215x25m. Problem w tym, że podobno nie można zmienić statusu działki na budowlaną z powodu różnicy w wysokości. Przy długości od przeciwległych granic różnica wynosi ok 3-4m., a w przypadku szerokości ok. 1m. Czy rzeczywiście istnieją przepisy przez, które przemianowanie działki jest niemożliwe. Co zrobić w takiej sytuacji? Działka jest położona na osiedlu domków jednorodzinnych. Czy najlepszym rozwiązaniem było by podzielenie działki na mniejsze? Wtedy różnice wyskości nie były by znaczne.

Z góry dziękuje za odpowiedzi:)
Link do komentarza
Nie sądzę, aby według planu zagospodarowania miał by to być teren wyłącznie rolny. Sprawdzimy:) Mam jeszcze kilka pytań. Czy na działce rolnej można postawić blaszane garaże do wynajęcia? Oraz czy można połączyć kilka działek (sąsiadujących) rolnych w jedną? Oraz jakie są minimalne rozmiary działki aby mogła ona uzyskać miano budowlanej? Nie powinno być problemów bo to chyba podstawowe pytania:)
Link do komentarza
Cytat

Nie powinno być problemów bo to chyba podstawowe pytania:)



No nie do końca icon_smile.gif

Cytat

Czy na działce rolnej można postawić blaszane garaże do wynajęcia?



Nie sądze. Przynajmniej na mojej nic nie mogę postawić. Najpierw sprawdz w planie zagospodarowania co to za teren i tam również znajdziesz w jaki sposób możesz wykorzystać daną działkę.

Cytat

Oraz jakie są minimalne rozmiary działki aby mogła ona uzyskać miano budowlanej?



To nie jest odgórnie określone. Każda gmina ma inne wymagania w tej sprawie. Wszystko pisze w planie zagospodarowania przestrzennego danej gminy (do ściągnięcia za darmo ze strony internetowej gminy)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...