Skocz do zawartości

Zasady montażu instalacji kanalizacyjnej


Recommended Posts

Domowa instalacja kanalizacyjna niemal zawsze projektowana jest jako grawitacyjna – ścieki spływają w niej pod własnym ciężarem. Jednak nawet drobne z pozoru błędy wykonawcze wystarczą, by kanalizacja działała niewłaściwie.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/woda-i-kanalizacja/a/10300-zasady-montazu-instalacji-kanalizacyjnej

Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
akurat g...prawda, mozliwe że ta ,,proza instalatorska" dla humanisty jest dobrze opisana. Brak jakichkolwiek szczegółów i konkretów.Tyle to mozna wyczytać w kazdej niemal gazecie. Czyszczaki np wykonuje sie już bez uszczelek gumowych / doszczelnienie stozkowe/ , a to że instalacja ma być szczelna to wie każdy laik. Oceniam ten art. w kat. proza na celująco, fachowość- miernie.Pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Gość Wsiok
Bardzo dobry artykuł-przybliża laikowi problem wykonania optymalnej instalacji kanalizacyjnej i zapoznaje z elementami w które powinna być wyposażona, a także wyczerpuje zagadnienie doboru odpowiednich średnic rur. Trochę brak konkretniejszych wiadomości na temat montażu odpływu poza budynkiem..
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Stoję akuratnie przed problemem przeróbki kanalizacji w domku. Artykuł przybliżył mi troszkę temat i poszerzył wiedzę. Nie skorzystam z 70% w/w wiedzy, bo mam dość prosty temat do zrobienia, ale dla typowego laika - prosty temat jest nie lada wyzwaniem. Bardzo dobry artykuł - łatwo na niego trafić - choć trochę szukałem po sieci. Pozdrawiam, JM..
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 11 miesiące temu...
Gość Grzegorz
Dobry artykuł, ale jest w nim kilka niezgodności. np: "Zawór napowietrzający powinien znaleźć się co najmniej 1 m ponad najwyżej położonym syfonem przyboru podłączonego do pionu" nie do końca tak jest, ponieważ zawór napowietrzający doskonale spełni swoje zadanie, będąc zamontowany np. za syfonem pod zlewem czy umywalką.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 7 miesiące temu...
  • 9 miesiące temu...
Gość młody monter
prawdopodobnie spowodowane to jest tym żebyś podczas robót kanalizacyjnych lub ewentualnie wodociągowych nie naruszył rury i tym samym skaził wodę pitna lub trwale oddziaływał ewentualny wyciek na studnie wody pitnej jeśli korzystasz ze studni głębinowej. Przepis przepisem a życie życie ;)Pozdro z budowy
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość krzysztof
Według mnie, takie rozwiązanie nie jest poprawne. Brakuje informacji o sieci kanalizacji zewnętrznej- rozdzielcza, ogólnospławna czy półrozdzielcza? Włączenie przewodu odprowadzającą wodę deszczową przed zasuwą burzową????????????????? Proszę dokładnie prześledzić drogę opadówki w chwili, kiedy już się zamknie zasuwa, a deszczówka cały czas płynie i płynie i..... wybije gdzie?
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok temu...
4 godziny temu, Gość Gos napisał:

Mam wylot rury kanalizacyjnej z budynku na głębokości 80 cm . Podobno to za głęboko. Jak myślicie? Ma być przydomowa oczyszczalnia

Dreny standardowo układa się na gł. 60 cm - można i głębiej, ale to dodatkowa praca i zależy jak głęboko utrzymują się wody gruntowe. Wylot kanalizacji powinien znajdować się ok. 20 cm powyżej drenażu (licząc od spodu rury).

Link do komentarza

Po drodze będzie jeszcze jakiś osadnik gnilny. Wlot ścieków do niego może być nawet położony niżej niż odpływ do drenażu i wszystko działa prawidłowo. Z zastrzeżeniem, że wtedy osadnik nie jest już wentylowany za pośrednictwem najbliższego pionu. Musi mieć własną wentylację.

Cały czas zakładamy tu, że oczyszczalnia będzie z drenażem, nie zaś kompaktowa z pompą do ścieków.

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 2 miesiące temu...
Ehh tam. Chcialam sie dowiedziec jak ulozone sa rury odplywowe pod podloga tj podejcia do glownej rury 15 cm. Gdzie , na jakim poziomie ? W cementowej posadzce samopoziomujacej ? Po nia ? W syropianie ? Pod nim ? Pod izolazcje p. Wodna . jeszcze nizej ? . ehh tam, do bani ta informacja, tylko same oczywistosci gada.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Hej, chciał bym się dowiedzieć jak uszczelniać wejście rur kanalizacyjnych do budynku. Jak prawidłowo wykonać izolacje przeciwwilgociową wokół rury? (rura przechodzi przez ścianę fundamentową lub ławę fundamentowa) pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Gość Aleksandra
U mnie w domu często cofa się canalizacja i wychodzi przez syfon podłogowy prysznica na dolnym poziomie domu w jednorodzinnego. Wyglada na to ze cześć kanalizacji nie ma dobrego spadu i w momencie kiedy się zatyka lub jest pełne szambo wszystko się cofa. Proponuje się wymianę rur kanalizacyjnych ale to nie wchodzi w grę . Czy jeśli zainstaluje urządzenie przeciwzalewowe i zestaw rozdrabniająco przepompowujacy to pomoże w przepływie ścieków do szamba?
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Wydaje Ci się... Naszkicuj opisany układ rur, czwórnik, i pomyśl... Oczywiście brak odległości urządzeń od pionu, wiedzy o jakości odpowietrzenia pionu może prowadzić do różnych wniosków...
Sam narysuj jak masz ochotę, ja wyciągam wnioski, że tak może być.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...