Skocz do zawartości

koszty ogrzewania


Recommended Posts

Gość adiqq
pewnie że tak
a naprawdę bardzo dużo ludzi nie wie nic na ten temat....
i potem piszą na forach jaka to kosmiczna technologia jest icon_lol.gif

a pewnie już ktoś pytał, ale nie chce mi się szukać - na co zbierasz?

bo zerknąłem tutaj
https://forum.budujemydom.pl/?act=aktyw&do=punkty

i nie zauważyłem nic oszałamiającego....

chyba że tutaj w coś celujesz ;)
https://forum.budujemydom.pl/index.php?act=aktyw&do=cd
Link do komentarza
Gość adiqq
e tam, dom wiaderny, jak sam właściciel nie raz pisał icon_razz.gif
a nie zapominajmy, że tam jest ponadnormatywne zużycie CWU (podobnie jak u mnie) i była o tym mowa wiele razy jeszcze przed budową...
Link do komentarza
Cytat

pewnie że tak
a naprawdę bardzo dużo ludzi nie wie nic na ten temat....
i potem piszą na forach jaka to kosmiczna technologia jest icon_lol.gif

a pewnie już ktoś pytał, ale nie chce mi się szukać - na co zbierasz?

bo zerknąłem tutaj
https://forum.budujemydom.pl/?act=aktyw&do=punkty

i nie zauważyłem nic oszałamiającego....

chyba że tutaj w coś celujesz ;)
https://forum.budujemydom.pl/index.php?act=aktyw&do=cd


"kilka" postów i od razu "na co zbierasz" icon_wink.gif , a może nadrabiam zaległości w tematach?
Doceń to że staram się pisać w tematach, a nie tylko spamuję (choć parę razy się przydarzyło).
Więc może jakaś premia w postaci "+" ?

A zbieram na żelazo icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Arturo72 ma kominek w salonie tak jak Ty ,ale chyba bez płaszcza,czyli komin też musi mieć icon_lol.gif


Mam kominek ale w obudowie zamkniętej,tzw akumulacyjny,bez kratek,bez PW,komin do kominka,owszem jest ale już z komina w kotłowni zrezygnowałem na etapie adaptacji projektu czyli bezpardonowo go wyrzuciłem z domu ;)
Cytat

Też mi coś dużo wychodzi - wszak tam jest około 120m2 i bardzo, ale to bardzo dobrze ocieplony dom.


Pierwszy sezon grzewczy i okazało się,że są spore niedoróbki,do poprawienia na wiosnę aczkolwiek z ogrzewaniem zmieszczę się pewnie w 2000kWh za sezon czyli jak przewidywałem i chyba nieźle.

Za jakieś 2 tygodnie będę miał robioną termowizję,oczywiście zdjęcia z efektów zapodam...mojej kaszany icon_smile.gif
cwu to inna brocha... Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość adiqq
Cytat

"kilka" postów i od razu "na co zbierasz" icon_wink.gif , a może nadrabiam zaległości w tematach?
Doceń to że staram się pisać w tematach, a nie tylko spamuję (choć parę razy się przydarzyło).
Więc może jakaś premia w postaci "+" ?



nie zasłużyłeś icon_razz.gif
Link do komentarza
Cytat

Mam kominek ale w obudowie zamkniętej,tzw akumulacyjny,bez kratek,bez PW,komin do kominka,owszem jest ale już z komina w kotłowni zrezygnowałem na etapie adaptacji projektu czyli bezpardonowo go wyrzuciłem z domu ;)

A gdybyś zrezygnował z kominka na paliwo stałe w salonie ,miałbyś nadal jeden komin w kotłowni do podłączenia kotła na pellet ,lub gazowy kondensat. ustawiony na cięższe mrozy .
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Nie potrafię zrozumieć po co komu nie wiadomo ile źródeł ciepła. Pompa ciepła, kominek, kocioł gazowy, solary.
Ktoś ma jakie kompleksy ?

Wiem jedno kominek z płaszczem wodnym wg mnie to stra historia i nigdy bym sie nie zdecydował na niego. Mam zwykły kominek i czuję że promieniuje i 45 min ogrzewam zimny dom .



Link do komentarza
Cytat

Mam kominek ale w obudowie zamkniętej,tzw akumulacyjny,bez kratek,bez PW,komin do kominka,owszem jest ale już z komina w kotłowni zrezygnowałem na etapie adaptacji projektu czyli bezpardonowo go wyrzuciłem z domu ;)

Pierwszy sezon grzewczy i okazało się,że są spore niedoróbki,do poprawienia na wiosnę aczkolwiek z ogrzewaniem zmieszczę się pewnie w 2000kWh za sezon czyli jak przewidywałem i chyba nieźle.

Za jakieś 2 tygodnie będę miał robioną termowizję,oczywiście zdjęcia z efektów zapodam...mojej kaszany icon_smile.gif
cwu to inna brocha...



arturo72 jednak z Ciebie jest gość. Przewidziałeś że zmieścisz się w 2000kWh.Wynika z tego że przewidziałeś też, że w tym roku nie będzie zimy na Śląsku icon_biggrin.gif.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

arturo72 jednak z Ciebie jest gość. Przewidziałeś że zmieścisz się w 2000kWh.Wynika z tego że przewidziałeś też, że w tym roku nie będzie zimy na Śląsku icon_biggrin.gif.


A tam gość ;)
Wyliczenie przed budową domu ile zuzyjemy energii na ogrzewanie jest prostą sprawą i są to w miarę dokładne wyliczenia także żaden ze mnie czarodziej icon_smile.gif


Cytat

słusznie, słusznie
ale gdzie indziej, te 2000kwh to za samo CO, a i tak chyba było to juz korygowane....


Dokładnie,2000kWh to założenie zużycia tylko na c.o za sezon grzewczy,z cwu zakladalem 3500kWh za rok kalendarzowy.
Narazie od początku sezonu czyli od.16.09 zużycie na c.o+cwu to 2200kWh z czego 1500kWh to c.o.
W PLN 2200kWh wychodzi przy taryfie G11 ok.1100zł.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

0,56 to cena wszystkiego (prąd + przesył + opłaty stałe, itp) czy tylko cena czystej 1kWh prądu?


Dlatego zapodałem znaki zapytania bo dla taryfy G12 nie ma jednej stawki kWh.
U mnie w taryfie G11 cena kWh zależna jest od zużycia i waha się w przedziale 0,54-0,57zł ze wszystkim.
W taryfie G12 cena kWh jest zróżnicowana w zależności od godzin.

Gość albo nie ma pojęcia o co biega albo ściemnia na maxa ;) Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Ja jestem użytkownikiem Pompy Ciepła Nibe i z ręką na sercu mogę polecić tą markę osobą, które zastanawiają się nad wyborem swojej. Różne już czytałem opinie ale moja jest pozytywna, warta polecenia. Wystarczy znaleźć odpowiednią firmę, która zajmie się montaże a nie jakaś niedoświadczoną, która że tak się wyrażę przyczyni się do spieprzenia opinii.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
właśnie otrzymałem rozliczenie za poprzedni sezon (u mnie rozliczają luty 2014-luty2015), prognozy przewidywały 3840 zł za rok, okazało się ze mieliśmy nadpłatę w wysokości 313 zł co ostatecznie dało kwotę 3527 zł, dzieląc to na miesiące średnio miesięcznie wychodzi 294 zł. Ogrzewam gruntową pompą ciepła, pow. domu 115mkw, 100% podłogówka, 3 osobowa rodzina. W domu nie posiadamy gazu wiec wszytko jest na prąd, nie oszczędzamy specjalnie po prostu staramy się funkcjonować normalnie korzystając ze wszystkiego co potrzeba. Dodam że posiadam dwie taryfy. Nie wiem co sądzicie ale ja uważam że zużywamy nie dużo prądu a komfort użytkowania pompy- bezcenny.
Na blogu zamieszczam więcej szczegółów oraz skan faktury za prąd: nietruje.blogspot.com
Link do komentarza
Mnie za nieco większy dom ogrzewany konwektorami z 1,5 osobami na cuw wyszło 3050 zł przy taryfie G12W plus 640 za 3,5 m3 drewna (samo ogrzewanie domu to około 1850 zł). U ciebie wyszło na dst. bez szału ale tak czy inaczej gratuluję.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...