Skocz do zawartości

Jaki kocioł?


Krycha

Recommended Posts

Cytat

A Ty znowu swoje jak kupię z kotłem to kupię stary model sterownika , po co mi eCoal jak kupię Bruli ? też już to pisałem .

Bruli.pl+konwerter USB/RS232+wysyłka 946 PLN ze strony znanej Tobie i innym więc po co zaniżasz ??

Powtarzam to stary model sterownika i takie są na kotłach czy to eCoal czy Bruli i będą wypychane do zejścia ich ze stanów magazynowych !

Prawda nas wyzwoli . icon_lol.gif


Staram się nie wprowadzać nikogo w błąd.
Podawałem to co jest dostępne teraz a nie na następny sezon grzewczy.
Dlaczego?
Bo na tak zadane pytanie tylko taka odpowiedź pasuje.
Cytat

A jaki byś polecił mi kocioł na ekogroszek plus ruszt zastępczy jakiej firmy i jaki sterownik do 9 tyś.


Nikogo nie czaruję i nie obiecuję. To jest dostępne teraz.
A że taka cena?
Brak obrazka
To jest z aktualnej strony Karoki
Znowu coś mi ktoś zarzuca icon_smile.gif
Podałem cenę sterownika Bruli.pl bez wysyłki, jak kupisz kocioł z tym sterownikiem to za wysyłkę chyba nic nie zapłacisz icon_smile.gif
Jak widzisz przy sterowniku eCoal.pl brak jest ceny.


PS
A tak swoją drogą to już mnie męczy pisanie na dwóch oddzielnych tematach o tym samym. Może to ujednolicić do jednego tematu?
Link do komentarza
Cytat

Staram się nie wprowadzać nikogo w błąd.
Podawałem to co jest dostępne teraz a nie na następny sezon grzewczy.
Dlaczego?
Bo na tak zadane pytanie tylko taka odpowiedź pasuje.

Nikogo nie czaruję i nie obiecuję. To jest dostępne teraz.
A że taka cena?
Znowu coś mi ktoś zarzuca
Podałem cenę sterownika Bruli.pl bez wysyłki, jak kupisz kocioł z tym sterownikiem to za wysyłkę chyba nic nie zapłacisz
Jak widzisz przy sterowniku eCoal.pl brak jest ceny.


PS
A tak swoją drogą to już mnie męczy pisanie na dwóch oddzielnych tematach o tym samym. Może to ujednolicić do jednego tematu?


Nie wprowadzasz w błąd ale nie wspomniałeś ani w ząb że będzie nowy sterownik wiedząc o tym prawda.
Pewno ........chcesz żeby inni mieli tak samo jak Ty stary sterownik icon_smile.gif
To co podałeś to golas bez konwertera tu jest komplet stary model :
Brak obrazka Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Nie wprowadzasz w błąd ale nie wspomniałeś ani w ząb że będzie nowy sterownik wiedząc o tym prawda.
Pewno ........chcesz żeby inni mieli tak samo jak Ty stary sterownik icon_smile.gif
To co podałeś to golas bez konwertera tu jest komplet stary model :
Brak obrazka

Goły to znaczy jaki? Nie będzie działał?
To jest sterownik kpl. do sterowania kotłem.
Kosztów przesyłki nie liczyłem, napisałem dlaczego.
A konwerter? Jedni potrzebują inni nie, zależy to od twojego komputera w jakie gniazda jest wyposażony.Chcesz to kupisz, nie chcesz to nie kupisz. A sam konwerter za stroną kolegi Minertu wygląda tak icon_smile.gif
Brak obrazka

Jeszcze zadam ci pytanie. Czy aby ty specjalnie nie wyciągasz tych wiadomości ? Czy naprawdę ci się tak to sterowanie podoba jak mnie? Ja to używam i w tym temacie nie mam nic do ukrycia. Wszystko widać co się dzieje z kotłem, jakie poprawki zostały wprowadzone, jakie zasypy opału robię. Czy jest jeszcze coś co mogę ci dodać? Jakich jeszcze informacji udzielić? Jeżeli tylko będę znał odpowiedź to ją zamieszczę, jeżeli nie podam link gdzie to można znaleźć.

Link do komentarza
Zbigmaz od bardzo dawna uważam,że kotły budowane na bazie wymienników dolnego spalania i przystosowane do podajnika sa dla mnie niebezpieczne, do takich konstrukcji można zaliczyć jeszcze kilka innych modeli, ale to podkreślam jest tylko moja opinia, ja mam fioła na punkcie bezpieczeństwa i sytuacji awaryjnych.
Możesz to sprawdzic na innym forum, tam na wątku pisałem o tym na ok.50stronie długo przed pierwsza zajawką o kotle, który Ty kupiłeś, więc to nie jest zarzut kierowany w konkretny kocioł, tylko w sposób budowy wymiennika.

Najważniejsze, że
Ty jestes zadowolony. Moje zdanie jest tutaj absolutnie nieważne.

co do sterów, wyraźnie jest napisane,że rozwijane jest spalanie grupowe i na to stawia firma, więc czy bruli czy ecoal, to aktualnie jeden pies, spalanie grupowe jest bardzo dobre i automatyczne. Nawet kolega minertu woli je stosowac, mój klient z ecoalem- Tesel równiez na ecoalu pracuje na spalaniu grupowym, więc skoro nie widac różnicy, to po co przepłacać?

To wszystko oczywiście mówię w kwestii sterowan z dostępem przez neta, bo faktycznie na chwile obecna jest tak,że obok bruli i ecoala to w kwestii obsługi przez neta póxniej jest wielka dziura...

Natomiast co do sterów automatycznych, to sa bardzo dobre także m.in. Skorpion Plus czy cobra, ten drugi sterownik mozna rozbudowywac o dodatkowe moduły. Są tez m.in RT09pid, jest tez dośc ciekawy SPP z panelem PPX w dobrych pieniążkach i fajnie pracujący - pokazuje spalanie na ekranie sterownika i na panelu domowym, pracuje pulsacyjnie, więc juz ponad rok temu, jak ktoś obserwuje rynek- ktoś to miał, tyle,że lokalnie w małej skali... Edytowano przez Jarecki-79 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

...


No i cóż ja mam ci odpowiedzieć?
Ty wiesz więcej na temat sterowników bo je produkujesz, na temat kotłów bo też je produkujesz a ja bidny co? Mam z tobą dyskutować? Nigdy w życiu.
Jestem tylko użytkownikiem który pochwalił się tym co ma i tym co mu się sprawuje w sposób idealny i q.cze to chyba najgorsze że od konkurencji.
Ja zachwalam to co użytkuję, a ty to co sprzedajesz. To chyba jest różnica, bo ja z tego nie mam ani złamanego centa.
Jak zachwalasz swoje to jest dobrze, jak zaczynasz pisać o innych źle, to już mi się nie podoba.
Może mi się nie podobać? Może, tak jak tobie inny kocioł może się nie podobać.
Tylko tyle napiszę, bo więcej nie ma co.
A i jeszcze jedno, riposty nie oczekuję bo uważam że nie ma na co i do czego.
Pozdrawiam.

Link do komentarza
Sprostowanie:
Nie produkuje sterowników i nigdy tego nie robiłem.
Świat nie zaczyna się i nie kończy na jednym sterowniku.

Owszem pracuje w firmie produkującej kotły, ale to jest w moim opisie - nie ukrywam tego.

Nie wymieniam nazwy Twojego kotła w odpowiedzi, a odpisałem, bo zapytałes, czy konstrukcję uważam za niebezpieczną.
Odpisałem,że tak budowane wymienniki a obok Twojego można wymienic m.in. Trio, Żubra czy Bawarię-Seko, dla mnie budowa wymiennika na bazie dolniaka, gdzie spaliny muszą zejśc poniżej linii retorty stanowi potencjalne zagrożenie, np. w przypadku zadziałania czujnika kosza -szlaka może zatkac ujście spalin z komory spalania i tylko dlatego uważam,że takie konstrukcje w sytuacjach awaryjnych są mniej bezpieczne.Takiej sytuacji nawet teoretycznie nie ma we wczesniej przez moja osobę wymienionych produktach. Z tego powodu nie wymieniłem nazwy tego wyrobu, skoro zapytałeś - odpowiedziałem.

W hefie, galmecie, małym ogniwie czy skamie, we wszystkich tych produktach szlaka może się zrównac z paleniskiem i nadal będzie odbiór spalin z komory spalania do komina. W konstrukcjach opartych na wymiennikach dolnego spalania może jest bezpiecznie a może nie, zagrożenie teoretycznie jednak istnieje i nie da się temu zaprzeczyć.
Link do komentarza
Cytat

Goły to znaczy jaki? Nie będzie działał?
To jest sterownik kpl. do sterowania kotłem.
Kosztów przesyłki nie liczyłem, napisałem dlaczego.
A konwerter? Jedni potrzebują inni nie, zależy to od twojego komputera w jakie gniazda jest wyposażony.Chcesz to kupisz, nie chcesz to nie kupisz. A sam konwerter za stroną kolegi wygląda tak
Jeszcze zadam ci pytanie. Czy aby ty specjalnie nie wyciągasz tych wiadomości ? Czy naprawdę ci się tak to sterowanie podoba jak mnie? Ja to używam i w tym temacie nie mam nic do ukrycia. Wszystko widać co się dzieje z kotłem, jakie poprawki zostały wprowadzone, jakie zasypy opału robię. Czy jest jeszcze coś co mogę ci dodać? Jakich jeszcze informacji udzielić? Jeżeli tylko będę znał odpowiedź to ją zamieszczę, jeżeli nie podam link gdzie to można znaleźć.


Goły bo nie kompletny umożliwiający wszystkim użytkownikom połączenie z komputerem itd.. generuje ukryte dodatkowe koszty.
Gniazdo DB-9 czyli RS 232 to jest już archaiczne połączenie i nie uświadczysz go w laptopie wyparło go już dawno gniazdo USB.
Powinny być montowane w sterowniku przynajmniej dwa gniazda DB-9 i USB
W nowym modelu sterownika na pewno ten błąd zostanie naprawiony .
Widzę że nawet droższy o 5 zł ten konwerter pokazałeś niż w zestawie w moim poście .
Nie powiem złego słowa na sterowniki z firmy ES .

Cytat

Ja zachwalam to co użytkuję, a ty to co sprzedajesz. To chyba jest różnica, bo ja z tego nie mam ani złamanego centa.



Tak to różnica dlatego że Jarecki-79 się odkrył nawet się reklamuje że produkuje kotły więc sytuacja jest jasna klarowna a Ty Kolego Zbigmaz1 możesz się tylko zarzekać że nie masz w tym interesu musimy Ci wieżyc na słowo. icon_lol.gif Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Goły bo nie kompletny umożliwiający wszystkim użytkownikom połączenie z komputerem itd.. generuje ukryte dodatkowe koszty.
Gniazdo DB-9 czyli RS 232 to jest już archaiczne połączenie i nie uświadczysz go w laptopie wyparło go już dawno gniazdo USB.
Powinny być montowane w sterowniku przynajmniej dwa gniazda DB-9 i USB
W nowym modelu sterownika na pewno ten błąd zostanie naprawiony .
Widzę że nawet droższy o 5 zł ten konwerter pokazałeś niż w zestawie w moim poście .
Nie powiem złego słowa na sterowniki z firmy ES .

Goły to on nie jest, on jest rozwijany, a jak sobie przypominam (czytałem) to miał być do podłączenia z komputerem ładnych parę lat do tyłu. Wtedy jeszcze one posiadały takie gniazda. Technika idzie do przodu i jak widać E-S też.
W nowym sterowniku już były zapowiedzi że go nie będzie. a co do ceny to pewnie dlatego że w kpl. jest taniej. To jest u tego samego sprzedawcy icon_smile.gif
Na forum producenta sterownika już było pisane jakie gniazda będzie posiadał i w jakiej ilości a nawet już zdjęcia były icon_smile.gif

Nikt i nigdzie mi nie stwierdzi że coś z tego mam. Jestem tylko użytkownikiem icon_smile.gif
Poczytaj moje posty na FM dotyczące tego kotła. Pomogę ci, szukaj rok i tydzień do tyłu. Wtedy go kupiłem icon_smile.gif

PS
Błąd, rok i dwa tygodnie icon_smile.gif Edytowano przez zbigmaz1 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Panowie, od początku pisałem,że gniazdo RS-232 w Brulim i eCoalu jest archaiczne i jak ten sterownik wypuszczano to juz było to przestarzałe a na początku wrzucanie nowego softu było upierdliwe i denerwujące. Poprawiono aktualizację i chyba nie ma co stękać, wychodzi w takim stanie od długiego czasu, przybywa sporo nowych użytkowników i każdy sobie radzi. Zgadzam się jednak z Animusem,że 900zł czy to na Bruli czy na Cobrę do starego kotła to nieco dużo pieniędzy, zgadzam się z Tobą Zbigmaz,że inaczej to wygląda, jak taki sterownik jest w cenie kotła.

Jeszcze lepiej jak sterowniki można sobie wybrac i cena jest kalkulowana wówczas róznorodnie, aby każdy sobie dopasował, co mu odpowiada.
Dodać należy, że firmy, które mają czy to eCoala czy Bruli odpowiednio wyjściowo ustawiają te sterowniki, aby dobrze pracowały i jest drobna różnica między dokupieniem sterownika do kotła a kupieniem całego zestawu z kotłem. Przy komplecie z kotłem jest odpowiednie mocowanie dużej bądź-co-bądź puszki wykonawczej, przygotowany jest otwór w czopuchu na czujnik spalin, powinien byc także opis jakiejś podstawowej obsługi....


Wrzucanie nowego softu od początku jest natomiast proste w Skorpionie, Cobrze czy Pumie, bo jest własnie USB..
podłączamy, komp widzi sterownik jako pendrive, kasujemy stary soft, wklejamy nowy i po sprawie. Żadnych nakładek programowych, loggerów, ostrzeżeń, że aktualizacja może trwale zawiesić sterownik....

Jak Zbigmaz podaje produkty (wszystkie, bo nie tylko te w E-S) są rozwijane i zapowiadano,że w nowszych sterownikach ma być to ulepszone, jak pamiętam chcą to zrobić tez tak, aby aktualizację zrobić przez neta.


W tej kwestii to chyba nie ma sie o co spierać. Nikt nie stoi w miejscu, każdy się rozwija
Link do komentarza
Cytat

Jak Zbigmaz podaje produkty (wszystkie, bo nie tylko te w E-S) są rozwijane i zapowiadano,że w nowszych sterownikach ma być to ulepszone, jak pamiętam chcą to zrobić tez tak, aby aktualizację zrobić przez neta.


W tej kwestii to chyba nie ma sie o co spierać. Nikt nie stoi w miejscu, każdy się rozwija

Wcześniej napisałem że się rozwijają i wspomniałem o zdjęciu nowej płyty sterownika.
Znalazłem icon_smile.gifBrak obrazka
Link do komentarza

Dla pełnego obrazu powinienes wkleić obecna płytkę i pokazac obecna obudowe sterownika, bo wszyscy widza tylko sam panel.... Ty jako użytkownik wiesz,że panel to nie jest sterownik....

Takie zdjęcie przeciętnemu Kowalskiemu tez nic nie mówi....
Wiesz np., że od tej płytki i tak mniejsze gabarytowo sa płytki skorpiona, cobry czy pumy?
Tam ta technologia wykonania samej płytki jest bardziej zaawansowana.
Tam płytka i panel to w jednym sterownik i moduł wykonawczy, wszystko się mieści na małej powierzchni...
Brak obrazka
Brak obrazka


Podkreslam technologia wykonania, bo obsługe przez internet Bruli czy ecoala maja topową i sa z tym do przodu do reszty konkurencji. Na tym polu internetu reszta musi gonić. Natomiast sam panel wykonawczy czy obudowa czy ten rs do aktualizacji to trochę starsze tematy...

Również nieco mniejszy gabarytowo jest SPP i jego płytka, tam podzespoły podobne do tych z Twojej fotki, tyle,że zamiast netu jest obsługa przez panel firmowy, ale z panelu masz dostęp taki jak przy serowniku i widzisz, kiedy będzie nastepny zasyp, jakie jest spalanie itd. a cenowo wychodzi połowa cobry czy bruli, do starego kociołka można pomyślec nad różnymi opcjami..... zależy jaki mamy tryb życia....
Sterownik_pieca_z_podajnikiem_SPP_pomiar_spalania_m.JPG
Sterownik_pieca_z_podajnikiem_SPP_prognoza_m.JPG
Sterownik_slimaka_SPP_tyl_m.JPG
Sterownik_pieca_z_podajnikiem_i_zdalne_sterowanie_m.JPG

Edytowano przez Jarecki-79 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Wklej całą płytkę a nie połowę....
Wklej obudowę, bo to co wkleiłes sugeruje,że jest to małe..... a to nieprawda...

Ja mam fotkę zdjętej góry obudowy Bruli i to wygląda w całości tak:
Brak obrazka

Jeżeli chodzi o prace automatyczną, to dobrze dobrany rt09pid, cobra, ognik pid, skorpion plus, plumy czy ten spp radzą sobie z procesem spalania automatycznie.

a tak wygląda całosć:
Brak obrazka

Różnica to kwestia tego internetu, pytanie, czy każdy go potrzebuje....
Sterownik Bruli czy ecoala jest bardzo dobry i wybielania i koloryzowania nie potrzebuje. Edytowano przez Jarecki-79 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Wklej całą płytkę a nie połowę....
Wklej obudowę, bo to co wkleiłes sugeruje,że jest to małe..... a to nieprawda...

Wariata ze mnie robisz?
Dostęp masz do tego a chcesz tego abym ja to zamieszczał?
Chcesz to sobie wstawiaj, ja mam to w d...e.
Mam po stronach internetowych latać i szukać aby wstawić to co ty sprzedajesz?
To co miałem do powiedzenia na zadane pytania zrobiłem.
Tobie nie będę więcej odpowiadał i durnia ze mnie nie będziesz robił. Handlujesz tym to informuj a nie wyciągaj takich informacji od użytkownika. Mój zakres wiadomości się wyczerpał.
Tobie chyba nie muszę tłumaczyć że jestem użytkownikiem a nie handlarzem czy producentem bo o tym wiesz.
Link do komentarza
Chyba sobie na takie słowa nie zasłużyłem.
Co Cię tak zdenerwowało,że prawdę napisałem?

Skoro piszesz, to pisz jak jest.

Bruli też nie sprzedaje, ale z niego korzystam, może być w komplecie z kotłem.
Dlatego też proszę, abyś skoro coś polecasz pisał o tym jak jest naprawdę. Bez koloryzowania

Masz ecoala i widzisz jaka jest obudowa, wiesz też co jest w środku, więc po co to wszystko wyżej wyglądało tak a nie inaczej?

Te sterowniki są dobre, są funkcjonalne a sterowanie w nich przez internet oraz wizualizacja jest naprawę super.
Obudowa jednak to zwykła puszka plastikowa, przemysłowa, którą każdy może kupić w byle jakim markecie, płytka jest spora, tyle,że dla użytkownika to nie ma znaczenia, bo to ma działać. W domu mamy komputery czy jakies fajne tablety i tam to wszystko elegancko wygląda. Sterownik siedzi natomiast za koszem czy na ścianie w kotłowni i już.

W domu na kompie wygląda to tak:
https://esterownik.pl/remote/1651
albo jak u Ciebie tak:
https://esterownik.pl/remote/1062

Nowocześnie oprócz tego,że funkcjonalnie- to będzie, jak E-S wprowadzi w życie swoje zapowiedzi, ma tez być fajny panel dotykowy zamiast tych, co sa w chwili obecnej. Nowy panel dotykowy ma sie podobno pojawić koło czerwca i grafika ma byc zblizona do tego, co w andku, więc zobaczymy. Aktualnie jest jeden z prostszych, zwykłych wyświetlaczy 2x16znaków

Na chwile obecną zgadzam się natomiast z Tobą,że należy pisać o tym jak jest teraz.
Nowego w sprzedazy nie ma, więc nie ma też o czym rozmawiać. Edytowano przez Jarecki-79 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

...

Na chwile obecną zgadzam się natomiast z Tobą,że należy pisać o tym jak jest teraz.
Nowego w sprzedazy nie ma, więc nie ma też o czym rozmawiać.



Cytat

...
Mam po stronach internetowych latać i szukać aby wstawić to co ty sprzedajesz?
To co miałem do powiedzenia na zadane pytania zrobiłem.
...
Handlujesz tym to informuj a nie wyciągaj takich informacji od użytkownika. Mój zakres wiadomości się wyczerpał.
Tobie chyba nie muszę tłumaczyć że jestem użytkownikiem a nie handlarzem czy producentem bo o tym wiesz.


To chyba wszystko.



Bez koloryzowania.
Link do komentarza
Piece smoluchy i syf jakich mało ale sterownik godne samej NASA . A z Marsa do się tym sterować ? . icon_biggrin.gif
Każdy kto ma dostęp do gazu powinien natychmiast przejść na gazowe bo przy dzisiejszych cenach ekogroszku gazowe wyjdzie taniej lub to samo . Wiem co mówię bo tak zrobiłem i jestem zadowolniony , no czy jakoś tak . Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Tak to różnica dlatego że Jarecki-79 się odkrył nawet się reklamuje że produkuje kotły więc sytuacja jest jasna klarowna a Ty Kolego Zbigmaz1 możesz się tylko zarzekać że nie masz w tym interesu musimy Ci wieżyc na słowo. icon_lol.gif


Oni są w zmowie i myślą że robią nas w bambuko pozorując to i owo icon_wink.gif . Ale nie ze mną te numery Bruli , znaczy tfu Bruner . :tease2:
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Jako że w ciągu najbliższych tygodni zbliża się zakup kotła chciałbym się poradzić odnośnie sterownika.Kocioł na 99% będzie to skam premium 12kw ale jeszcze nie wiem który sterownik. Ze względu na brak czasu i chęci na zabawy z ustawieniami chciałbym aby był jak najbardziej zautomatyzowany i w miarę bezobsługowy.I jeszcze pytanie do Jareckiego czy w najbliższych tygodniach są przewidziane jakieś zmiany w kotłach Skam lub sterownikach bo może warto się wstrzymać z zakupem.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Jako że w ciągu najbliższych tygodni zbliża się zakup kotła chciałbym się poradzić odnośnie sterownika.Kocioł na 99% będzie to skam premium 12kw ale jeszcze nie wiem który sterownik. Ze względu na brak czasu i chęci na zabawy z ustawieniami chciałbym aby był jak najbardziej zautomatyzowany i w miarę bezobsługowy.I jeszcze pytanie do Jareckiego czy w najbliższych tygodniach są przewidziane jakieś zmiany w kotłach Skam lub sterownikach bo może warto się wstrzymać z zakupem.
Pozdrawiam



Jeżeli już ustaliłeś moc kotła to najpierw zastanów się jaki opał chcesz spalać w kotle z podajnikiem.
Link do komentarza
Cytat

Jako że w ciągu najbliższych tygodni zbliża się zakup kotła chciałbym się poradzić odnośnie sterownika.Kocioł na 99% będzie to skam premium 12kw ale jeszcze nie wiem który sterownik. Ze względu na brak czasu i chęci na zabawy z ustawieniami chciałbym aby był jak najbardziej zautomatyzowany i w miarę bezobsługowy.I jeszcze pytanie do Jareckiego czy w najbliższych tygodniach są przewidziane jakieś zmiany w kotłach Skam lub sterownikach bo może warto się wstrzymać z zakupem.
Pozdrawiam



W samej konstrukcji kotła nie.
Kończymy jednak rozmowy z producentem dmuchaw i za jakis czas w tym małym kotle standardem będzie dmuchawa z wbudowana przepustnica, na chwile obecna nie ma tak małej z tym urządzeniem. Obecne są, ale większe z silnikami 75W... a to do kotła 12kw duzo.....

Polecić moge autentycznie z Bruli, bo bardzo dobrze pracuje, ale zachęcam do podłączenia go do netu.
Przy palniku, który jest w 12kW i dmuchawie 12kW my ustawiamy na 8kW-36/37%nadmuch i 12kW na 42-43% nadmuch i dobrze chodzi, przy obiektach, gdzie jest małe zapotrzebowanie użytkownicy zmieniają czasem zakres pracy na min-max 8kW
sam zobacz dwa przykłady 12kW:
https://esterownik.pl/remote/1889
https://esterownik.pl/remote/1651

Jak net nie jest wymogiem, to z cobrą

Jak ma być sterowanie zaworem mieszającym, to z irydem.
Przy Irydzie będa nowe dodatki, ale nie potrafię podać daty kiedy wyjdą, chodzi w pierwszej kolejności o nowy panel domowy. W każdym razie producent sterownika chce je wprowadzić w tym roku i prace nad panelem są zaawansowane. Chciałbym, aby były do końca wiosny.

To uważam za dobre wyroby "na czasie" , mimo,że w ofercie jest ich więcej. Będziemy jednak raczej ofertę ograniczac tylko do tych trzech, bo się sprawdzają w zalezności od wymogów.

Cytat

Witam.Może ktoś mi napisać na jakiej zasadzie działa regulator pokojowy podpięty pod sterownik cobra. Steruje on pracą kotła czy może załącza i wyłącza pompę i w ten sposób utrzymuje zadaną temp. w pomieszczeniu , a kocioł utrzymuje swoją temp.



Cobra będzie pilnowała swojej nastawy na C.O. (oczywiście przy rozłączeniach pompy okresowo przeholuje, przechodzi wówczas najczęściej na moc minimalną i czeka)

Termostat jak podłączysz będzie rozłączał pracę pompy, przy ikonce z termostatem masz ikonke z pauzą pracy pompy, aby dobrac to do bezwładności obiektu. Domyslnie pompa pracuje 2minuty i to jest stały czas a pauzę pracy pompy możesz zmieniac od 1minuty do bodajże minut 30, wyjściowo jest zadane 18minut pazuy pompy dla termostatu
Link do komentarza
Cytat

Poszukiwania zawężam do cobry i bruliego.Który z nich będzie prostszy w obsłudze dla osoby która nigdy nie miała doczynienia z tego typu zabawkami.



Bez podłączenia do internetu Cobra, jak internetu nie potrzebujesz- to taki wybór.

Po podłączeniu do internetu Bruli będzie łatwiejszy, ma świetną wizualizację pracy i łatwo to z komputera obsłużyć.
W ostatnim czasie jest coraz częściej wybierany.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam.Dziś po rozmowie z hydraulikiem ustaliliśmy że instalacja będzie w układzie zamkniętym.Mam pytanie czy układ pieca trzeba zrobić otwarty z naczynkiem i wymiennikiem , czy można zamknięty i zastosować tylko zawór dbv.I pytanie do Jareckiego79 czym się różni skam przystosowany do układu zamkniętego od zwykłego skama(oprócz zastosowania zaworu DBV)
Link do komentarza
Cytat

Witam.Dziś po rozmowie z hydraulikiem ustaliliśmy że instalacja będzie w układzie zamkniętym.Mam pytanie czy układ pieca trzeba zrobić otwarty z naczynkiem i wymiennikiem , czy można zamknięty i zastosować tylko zawór dbv.I pytanie do Jareckiego79 czym się różni skam przystosowany do układu zamkniętego od zwykłego skama(oprócz zastosowania zaworu DBV)



Jak kocioł z podajnikiem to możesz zrobić całość w układzie zamkniętym .
Link do komentarza
Cytat

Nie było mnie tu trochę i proszę jak wesoło tu było.
Czytam sobie i nie mogę się nadziwić, ekogroszek kosztuje 800/tona (z 400/tona) a chętnych nie ubywa.



no jak widać nie ubywa..wręcz przybywa...
Link do komentarza
Cytat

W kotle z podajnikiem spalanie odbywa się inaczej niż w kotle zasypowym,ma też sporo zabezpieczeń, prędzej zapali się opał w zasobniku niż garstka węgla w palniku przegrzeje kocioł.


Ja tam nie wierzę w żadną elektronikę.
Czujnik jeden z drugim zwariuje, elektronika zeświruje i kocioł się rozpędzi.
Oczywiście ja mówię tylko o sobie.
Link do komentarza
Cytat

Witam.Dziś po rozmowie z hydraulikiem ustaliliśmy że instalacja będzie w układzie zamkniętym.Mam pytanie czy układ pieca trzeba zrobić otwarty z naczynkiem i wymiennikiem , czy można zamknięty i zastosować tylko zawór dbv.I pytanie do Jareckiego79 czym się różni skam przystosowany do układu zamkniętego od zwykłego skama(oprócz zastosowania zaworu DBV)



Najbezpieczniej jest zawsze w układzie otwartym. Opcje sa rózne:
1. Sam kocioł w kotłowni układ otwarty, wymiennik płytowy i dalej 100%instalacji domowej w zamkniętym
To moim zdaniem najlepsze i najbezpieczniejsze wyjście jak chcemy miec zamknięty w domu

Dalej to 2rozwiązania wymagające dostepu do bieżącej wody przy braku prądu.

2. droższa i lepsza wężownica schładzająca. To montuje się na zasilanie kotła i z tego buduje instalacje zamkniętą.
Rozwiązanie o tyle lepsze, że zimna woda przepływa przez wężownicę nie dolewając do kotła zimnej wody, więc nie odkłada sie kamien kotłowy i nie występuje kilka innych negatywnych zjawisk. Węzownica schładzająca oprócz zaworu otwierającego przepływ zimnej, bieżącej wody ma tez zawór odpowietrzający.

3. tańsze rozwiązanie z zaworem dbv-1, uważam za gorsze, bo dopuszcza wodę do samego kotła a to jest szereg negatywnych zjawisk m.in. z tym kameiniem kotłowym. Do tego w kotle można dorobic kolejną mufkę 3/4cala lub instalator montuje go na instalacji. Oczywiście sam montaz zaworu nie wystarcza, powinna być grupa bezpieczeństwa.
Instalator powinien wiedziec o co chodzi.

Rozwiązanie 2i3 wymaga okresowego uruchamiania zaworu, aby miec pewność, że sie nie zastoi i zadziała, gdy będzie potrzeba.

tzw. zespórki w kotle są robione i tak gęściej i kocioł przechodzi próbę na 4atm.

Generalnie jednak polecam rozważyć rozwiązanie nr.1 jako najlepsze i najbezpieczniejsze.
Link do komentarza
Cytat

Najbezpieczniej jest zawsze w układzie otwartym. Opcje sa rózne:
1. Sam kocioł w kotłowni układ otwarty, wymiennik płytowy i dalej 100%instalacji domowej w zamkniętym
To moim zdaniem najlepsze i najbezpieczniejsze wyjście jak chcemy miec zamknięty w domu

...



Czy znasz kogoś kto tak zrobił? To chyba lekka przesada - po co tak kombinować?
Oczywiście na upartego można brnąć u układ zamknięty tylko w jakim celu?

Link do komentarza
Cytat

Najbezpieczniej jest zawsze w układzie otwartym.


No tak.

Cytat

Ja tam nie wierzę w żadną elektronikę.
Czujnik jeden z drugim zwariuje, elektronika zeświruje i kocioł się rozpędzi.
Oczywiście ja mówię tylko o sobie.


To samoloty nie powinny latać .

Cytat

I pytanie do Jareckiego79 czym się różni skam przystosowany do układu zamkniętego od zwykłego skama(oprócz zastosowania zaworu DBV)



Ja też mam pytanie czy producent dopuszcza ten akurat kociołek do pracy w układzie zamkniętym ,czy nie straci jarek81 gwarancji na ten kociołek . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Czytam sobie i nie mogę się nadziwić, ekogroszek kosztuje 800/tona (z 400/tona) a chętnych nie ubywa.
Z czego to wynika?


Masochizm wtórny i brak wiedzy na temat budowy domu icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Czy znasz kogoś kto tak zrobił? To chyba lekka przesada - po co tak kombinować?
Oczywiście na upartego można brnąć u układ zamknięty tylko w jakim celu?


W tym momencie to chyba Ty przesadzasz . O jakiej kombinacji mówisz. Rzeczywiście ten system: kocioł w układzie otwartym natomiast grzejniki w układzie zamkniętym spięte poprzez płytowy wymiennik ciepła jest najbezpieczniejszy. Znam dwie osoby które ten układ posiadają jedna w dużym wyremontowanym domu z bardzo rozbudowaną instalacją / 26 grzejników/ , druga w zupełnie nowym i obie instalacje pracują już od kilku lat.
Link do komentarza
Cytat

Czy znasz kogoś kto tak zrobił? To chyba lekka przesada - po co tak kombinować?
Oczywiście na upartego można brnąć u układ zamknięty tylko w jakim celu?



Oczywiście, to nic nadzwyczajnego. Często jest tak obecnie robione.
Zawsze najbezpieczniej będzie zabezpieczyc kocioł w układzie otwartym i śpimy spokojnie

W jakim celu?
A chociażby wymogi gwarancyjne grzejników... ukł.otwarty 5lat, ukł.zamknięty 10lat.....


Cytat

Ja też mam pytanie czy producent dopuszcza ten akurat kociołek do pracy w układzie zamkniętym ,czy nie straci jarek81 gwarancji na ten kociołek .



Oczywiście jest mowa o układzie otwartym, bo powtarzam, że tak jest najbezpieczniej.

W karcie gwarancyjnej wymienione są jednak dopuszczalne metody instalacji w układzie zamkniętym
Link do komentarza
Cytat

Oczywiście, to nic nadzwyczajnego. Często jest tak obecnie robione.
Zawsze najbezpieczniej będzie zabezpieczyc kocioł w układzie otwartym i śpimy spokojnie

W jakim celu?
A chociażby wymogi gwarancyjne grzejników... ukł.otwarty 5lat, ukł.zamknięty 10lat.....




Oczywiście jest mowa o układzie otwartym, bo powtarzam, że tak jest najbezpieczniej.

W karcie gwarancyjnej wymienione są jednak dopuszczalne metody instalacji w układzie zamkniętym



Chyba, że masz ambitny PINB na swoim terenie i taka instalacja nie przejdzie (zamknięta z kotłem na paliwo stałe)
Link do komentarza
Nie kwestionuję bezpieczeństwa takiego rozwiązania, ale mam wątpliwości co do sprawności.
Kocioł ma swoją sprawność, wymiennik ma swoja. No i dodatkowy koszt wymiennika.

Co do gwarancji grzejników - jest to jakiś argument dla kogoś, kto inwestuje w nowy układ.
Jednak - czy w układzie otwartym coś aż tak złego się dzieje? Zmieniacie wodę co miesiąc, rok, co 5 lat? N I E!
No, chyba, że jakaś przeróbka lub awaria.

Link do komentarza
Cytat

Nie kwestionuję bezpieczeństwa takiego rozwiązania, ale mam wątpliwości co do sprawności.
Kocioł ma swoją sprawność, wymiennik ma swoja. No i dodatkowy koszt wymiennika.

Co do gwarancji grzejników - jest to jakiś argument dla kogoś, kto inwestuje w nowy układ.
Jednak - czy w układzie otwartym coś aż tak złego się dzieje? Zmieniacie wodę co miesiąc, rok, co 5 lat? N I E!
No, chyba, że jakaś przeróbka lub awaria.



Dyskusja dotyczy konkretnego przypadku, gdzie jest wszystko robione od nowa.

Mając starszy dom i gotową instalację to chyba nielogiczne, aby robic takie przeróbki.... zreszta każdy ma inne priorytety


Zaznaczam także, że jakis czas temu normy się zmieniły i stosując urządzenia do odbioru tzw energii szczątkowej można kotły na paliwa stałe montowac w układzie zamkniętym (przy wężownicy schładzającej lub dbv-1...).

Dla mnie najlepsza kombinacja i najbezpieczniejsza to kocioł w ukł. otwartym, wymiennik ciepła i ukł. zamknięty.
To pogodzi bezpieczeństwo i sprawy np. gwarancyjne z grzejnikami...

Od tego jest instalator, aby wszystko spasował i wyliczył. Za to bierze kase od inwestora
Link do komentarza
Jarecki_79
Widać, że siedzisz w temacie - to bez wątpienia. Bardzo ciekawie czyta się to co piszesz.
Co do instalacji oczywiście każdy ma wolny wybór w obrębie przepisów.
Powiedz tak z innej beki jakiej gwarancji udziela się teraz na kotły (np. kiedyś było 5 lat na kocioł, 10 lat na spawy), jak to teraz wygląda i jaka jest jakość materiałów z których robi się kotły. Chodzi mi o porównanie materiałów kotłów produkowanych np. 15 lat temu, 10 lat temu, 5 lat temu i obecnie.
Nie chodzi mi o kotły z podajnikami a o zwykłe śmieciuchy.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...