Skocz do zawartości

Jaki kocioł?


Krycha

Recommended Posts

Cytat

Może źle to napisałem - chodziło mi o to, że poniżej pewnej temperatury sprawność maleje znacznie i dobrze byłoby mieć alternatywę a nie tylko PCi.



a po co alternatywę?
skoro sama PC wystarczy do ogrzania domu?
awaryjne źródło ciepła jeszcze zrozumiem, ale alternatywa kojarzy mi się tylko z dodatkowymi kosztami
Link do komentarza
nie generalizuj....wszystko zależy od okolicy gdzie się mieszka...
odkąd mieszkam - 2 lata prawie, nie miałem dłuższego wyłączenia prądu, jedynie planowane roboty związane z przebudową sieci....
fakt, w sytuacjach skrajnych, jak np. tydzień bez prądu to kominek się przyda...bo dzisiaj prawie żaden piec bez prądu nie pójdzie - tak czy siak potrzebujesz mieć UPSa


ale cały czas powtarzam, podstawa to wybudowanie maksymalnie ciepłego domu - jak ma odpowiednią akumulację, to stygnie powoli i nawet w największe mrozy wychładza się powoli....
Link do komentarza
Nie pytam się się o grzanie elektryczne bo mnie nie obchodzi icon_smile.gif gazowe też icon_smile.gif nie będę wdawał się w niuanse ale przez najbliższe 3 lata będę miał wyyngiel za prawie bezcen. Interesuje mnie jak najmniej obsługowe grzanie domu węglem. Zapotrzebowanie jakie mi wyszło po przeliczeniu materiałów z jakiego zrobiona jest chałupa to nie więcej jak 10kw...
Link do komentarza
Cytat

Nie pytam się się o grzanie elektryczne bo mnie nie obchodzi icon_smile.gif gazowe też icon_smile.gif nie będę wdawał się w niuanse ale przez najbliższe 3 lata będę miał wyyngiel za prawie bezcen. Interesuje mnie jak najmniej obsługowe grzanie domu węglem. Zapotrzebowanie jakie mi wyszło po przeliczeniu materiałów z jakiego zrobiona jest chałupa to nie więcej jak 10kw...

RBR 11kW z eCoal.pl
Link do komentarza
Cytat

Nie pytam się się o grzanie elektryczne bo mnie nie obchodzi icon_smile.gif gazowe też icon_smile.gif nie będę wdawał się w niuanse ale przez najbliższe 3 lata będę miał wyyngiel za prawie bezcen. Interesuje mnie jak najmniej obsługowe grzanie domu węglem. Zapotrzebowanie jakie mi wyszło po przeliczeniu materiałów z jakiego zrobiona jest chałupa to nie więcej jak 10kw...



Tylko teraz pytanie jaki ten "wyyngiel" będziesz miał icon_wink.gif . Wtedy można doradzić kociołek. Kotły z podajnikami to raczej ekogroszki, chyba że sam sobie kruszarkę zrobisz i do takiego kotła będziesz kruszył. Masz jeszcze opcje z buforem(ami) i przewymiarowanym kotłem. Ale do tego to najlepsza jest podłogówka.
Link do komentarza
Cytat

Tylko teraz pytanie jaki ten "wyyngiel" będziesz miał icon_wink.gif . Wtedy można doradzić kociołek. Kotły z podajnikami to raczej ekogroszki, chyba że sam sobie kruszarkę zrobisz i do takiego kotła będziesz kruszył. Masz jeszcze opcje z buforem(ami) i przewymiarowanym kotłem. Ale do tego to najlepsza jest podłogówka.

Nawet jak by miał kruszarkę to takiego węgla do kruszenia nie kupi bo to co kupi będzie mu robiło spieki. icon_smile.gif
Link do komentarza
no najlepiej ekogroszek bo to też mam w cenie paliwa za dojazd... Po przewertowaniu kilku forum wychodzi na to że najlepszy jednak będzie jakiś dobry mały śmieciuch około 10kw bo podajnikowe piece wychodzą za "mocne" do całości. No ale mało obsługowe to to nie jest icon_smile.gif Taki rbr fajny z drugiej strony ale koszt psiakrew jest znaczny... Trzeba przemyśleć
Link do komentarza
Cytat

no najlepiej ekogroszek bo to też mam w cenie paliwa za dojazd... Po przewertowaniu kilku forum wychodzi na to że najlepszy jednak będzie jakiś dobry mały śmieciuch około 10kw bo podajnikowe piece wychodzą za "mocne" do całości. No ale mało obsługowe to to nie jest Taki rbr fajny z drugiej strony ale koszt psiakrew jest znaczny... Trzeba przemyśleć



A czemu tak uczepiłeś się tego ekogrochu ? ani to tani opał ,uciążliwość też jest ,kupa kurzu i popiołu.
Przy tak małym zapotrzebowaniu więcej strat niż pożytku.

Sprzedawaj ten węgiel , kup pompę ciepła powietrze-woda a za kasę opłacisz prąd . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Nie pytam się się o grzanie elektryczne bo mnie nie obchodzi icon_smile.gif gazowe też icon_smile.gif nie będę wdawał się w niuanse ale przez najbliższe 3 lata będę miał wyyngiel za prawie bezcen. Interesuje mnie jak najmniej obsługowe grzanie domu węglem. Zapotrzebowanie jakie mi wyszło po przeliczeniu materiałów z jakiego zrobiona jest chałupa to nie więcej jak 10kw...



hehe, rozbawiłeś mnie...też mam węgiel za bezcen, ale wogę go sprzedać i kilka wiaderek prądu kupić do mojej PC, niż nosić w tych wiaderkach węgiel, a potem popiół

Cytat

A czemu tak uczepiłeś się tego ekogrochu ? ani to tani opał ,uciążliwość też jest ,kupa kurzu i popiołu.
Przy tak małym zapotrzebowaniu więcej strat niż pożytku.

Sprzedawaj ten węgiel , kup pompę ciepła powietrze-powietrze a za kasę opłacisz prąd .



z ust mi wyjąłeś icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Nie widzę sensu dyskusji... powaga. To tak jakby gadać ze ścianą.
Ale dziękuje za PW od osoby która podała kilka rozwiązań-sprawdzę ceny i na pewno się odezwę bo oferta widać warta pochylenia się.



Dokładnie tak jak piszesz ,tylko że ścianą jesteś Ty .
Defro Komfort Eko
Zakres moc 3,6-12 kW
Brak obrazka
http://www.defro.pl/kotly/komfort-eko-nowa-linia

ZUBADAN Inwerter

Moc cieplna +7°C / 35°C - 3.4 - 16.0 kW
Brak obrazka
http://www.abatronic.pl/pompa_ciepla_zubadan.html Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
no właśnie nie bardzo... dorośli ludzie potrafią czytać, wydawałby się że za umiejętnością czytania idzie też umiejętność rozumowania ale widać nie zawsze. To tak jakby laik samochodowy rejestrował się na forum i pytał czy alfa romeo z silnikiem 1.9jtd będzie bardziej ekonomiczna od 1.8 benzyny a ktoś z uporem maniaka będzie pisał że alfa romeo to syf i ma kupić golfa. Ludzie ogarnijcie się momentami...

Za podpowiedź merytoryczną dziękuje... Właśnie na PW dostałem taką właśnie propozycje komfort eko w cenie 6300 z dostawą. Taki wybiorę. Edytowano przez ryba86 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

no właśnie nie bardzo... dorośli ludzie potrafią czytać, wydawałby się że za umiejętnością czytania idzie też umiejętność rozumowania ale widać nie zawsze. To tak jakby laik samochodowy rejestrował się na forum i pytał czy alfa romeo z silnikiem 1.9jtd będzie bardziej ekonomiczna od 1.8 benzyny a ktoś z uporem maniaka będzie pisał że alfa romeo to syf i ma kupić golfa. Ludzie ogarnijcie się momentami...

Za podpowiedź merytoryczną dziękuje... Właśnie na PW dostałem taką właśnie propozycje komfort eko w cenie 6300 z dostawą. Taki wybiorę.



To twoje pieniądze i masz prawo je wydawać jak chcesz .


Do mądrości również dochodzi się na drodze życiowej poprzez doświadczenia. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

To Twoja mama musiała przechodzić straszną zgagę. Zawsze mam latarkę w razie takiej potrzeby.



Wybrnąłeś . icon_lol.gif
Wracając do tematu "Zbigmaz-owi1 " chodziło o to że do palników nieruchomych lepszy młody węgiel ,który zdąży spalić się całkowicie ,twardy węgiel z głębinowych kopalni dłużej , trudniej się spala łatwiej o spieki i potrzeba do niego np. retorty obrotowej II generacji żeby rozbijać żarzące się węgielki w palniku. Dlatego nie każdy węgiel kruszy się i powinno się kruszyć i sprzedawać jako ekogroszek. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Wybrnąłeś . icon_lol.gif
Wracając do tematu "Zbigmaz-owi1 " chodziło o to że do palników nieruchomych lepszy młody węgiel ,który zdąży spalić się całkowicie ,twardy węgiel z głębinowych kopalni dłużej , trudniej się spala łatwiej o spieki i potrzeba do niego np. retorty obrotowej II generacji żeby rozbijać żarzące się węgielki w palniku. Dlatego nie każdy węgiel kruszy się i powinno się kruszyć i sprzedawać jako ekogroszek.


Właśnie o to RI (spiekalność) mi chodziło icon_smile.gif
Link do komentarza
Ale czy ja napisałem o każdym węglu. icon_wink.gif

Cytat

Tylko teraz pytanie jaki ten "wyyngiel" będziesz miał



Druga sprawa jak będzie się decydował na twardy węgiel do kruszenia to będzie też chciał dobrać kociołek z odpowiednim palnikiem. icon_smile.gif Teraz przy zakupie kotła trzeba zrobić dobrą kalkulacje "co i czym".Zwłaszcza że net daje nam dużo większe możliwości co do opinii użytkowników. icon_smile.gif

Edit: Co do nachalnego wciskania pompy ciepła. Dlaczego na siłę próbujecie uszczęśliwić @ryba86. Jasno pisze o ogrzewaniu węglem a wy dalej swoje. Może on jest zwolennikiem promowania górnictwa węgla(zwłaszcza polskiego) i w ten sposób chce się do tego przyczyniać. icon_smile.gif Edytowano przez rybniczak (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

A czy ma ktoś z Was namiary na jakaś porządną firmę produkującą kotły w Radomiu? ;) Interesowałby mnie jakiś kocioł z podajnikiem.


A po co Ci firma z Radomia? Dzisiaj to możesz z drugiej strony Polski kocioł kupić wraz z transportem a nawet z montażem. Poszperaj na allegro to zobaczysz ile tego jest icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

A czy ma ktoś z Was namiary na jakaś porządną firmę produkującą kotły w Radomiu? ;) Interesowałby mnie jakiś kocioł z podajnikiem.

Kotły z moim sterownikiem sprzedaje tylko 5 firm czyli tak jak ty szukasz powinno być ich wiele koło tych miast gdzie się je produkuje. Sprawdź na mapie ile ich jest i gdzie na mapie. Powiększ sobie znajdując swoją miejscowość, może ktoś ma koło ciebie?
Jeszcze trzeba zaznaczyć że nie wszyscy są zarejestrowani i nie wszyscy widoczni. Sprawdź Tutaj
Link do komentarza
Cytat

Kotły z moim sterownikiem sprzedaje tylko 5 firm czyli tak jak ty szukasz powinno być ich wiele koło tych miast gdzie się je produkuje. Sprawdź na mapie ile ich jest i gdzie na mapie. Powiększ sobie znajdując swoją miejscowość, może ktoś ma koło ciebie?
Jeszcze trzeba zaznaczyć że nie wszyscy są zarejestrowani i nie wszyscy widoczni. Sprawdź Tutaj



Nie jest tak dramatycznie jak piszesz ,dobrych sterowników jest też sporo i tez mają możliwość łączenia przez internet,a jak ktoś się uprze to ten sterownik który polecasz może dokupić do kotła ,a kocioł mieć z innej firmy. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Nie jest tak dramatycznie jak piszesz ,dobrych sterowników jest też sporo i tez mają możliwość łączenia przez internet,a jak ktoś się uprze to ten sterownik który polecasz może dokupić do kotła ,a kocioł mieć z innej firmy.


Bruli kupisz oddzielnie, bez kotła a eCoal.pl tylko z kotłem. Edytowano przez zbigmaz1 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Nie pytam się się o grzanie elektryczne bo mnie nie obchodzi icon_smile.gif gazowe też icon_smile.gif nie będę wdawał się w niuanse ale przez najbliższe 3 lata będę miał wyyngiel za prawie bezcen. Interesuje mnie jak najmniej obsługowe grzanie domu węglem. Zapotrzebowanie jakie mi wyszło po przeliczeniu materiałów z jakiego zrobiona jest chałupa to nie więcej jak 10kw...



Ja Ci polecić mogę Skam-P Premium 12kW, dlaczego:
- będzie to 3sezon grzewczy tej mocy kotła i jest to produkt już dopracowany i sprawdzony w boju w różnych warunkach
- w standardzie ma palnik z szerszą ramką na zejście paliwa z kosza, co jest lepsze, jak będziesz chciał palić miałem
- ma mniejszy otwór na wyjście paliwa do strefy spalania jak mała ekoenergia, co z kolei ma wpływ na sprawność pracy na małych mocach
- ma za to szersze ranty dopalające, co będzie miało znaczenie przy miale węglowym lub duzym zapotrzebowaniem na grzanie, nie spadnie Ci do popielnika koks, co akurat w małej ekoenergii jest możliwe
- jest dwupoziomowy ruszt awaryjny odlany z dwóch płyt, na górnym mocowaniu dostępny na stałe, więc na bieżąco spalisz małą ilość paierów np., dolne mocowanie zapewnia duży zasyp i co ważne obieg spalin pozostaje bez zmian, nie trzeba zmieniać jego obiegu i nie będziemy grzac komina

Sterownik:
to już zasobność Twojego portfela i Twoje preferencje:

można brać proste w obsłudze i nie rozbudowane, taki jest np. skorpion plus z elektro-miz, ma kolorowy wyświetlacz, strefy na c.o., cwu, wykresy pracy na ekranie sterowania i usb do aktualizacji softu plus wyjście na termostat pokojowy, to jest w zupełności wystarczające z nawiązką dla pracy kotła. Obsługuje pompę c.o. i ładującą cwu

można brać ze strefami na c.o., cwu i firmowym panelem domowym, cos takiego umożliwia RT09pid Tatarka i jego panel domowy lub bardziej rozbudowany Iryd pid z obsługą 4pomp i zaworu mieszającego firmy Prond

można wybrać z nieco droższą Cobrą, z większym kolorowym wyświetlaczem i możliwoscią rozbudowy o moduł zaworu lub moduł gsm, to ponownie z elektro-miz

można wybrać ze sterowaniem typu Bruli z softem automatycznym i spalaniem grupowym, to z firmy elektro-system. Ja wolę bruli, bo mniej przeregulowuje od ecoala i popiół jest drobniejszy. Inna sprawa,że z powodów nie do końca od nas zależnych nie korzystamy już z ecoala. Nie widzę jednak w tym problemu przy takim fajnym spalaniu grupowym w Bruli.

możesz wejść na esterownik.pl i obejrzyj sobie kilkanaście losowo wybranych kotłów z ecoalem, większość przeciąga o 5-7st.C nastawę, dla mnie są to straty, każdy ma jednak swoje preferencje.

Tutaj dla przykładu masz 2szt Skam-P na eCoalu:
https://esterownik.pl/sterownik/968
https://esterownik.pl/sterownik/1166

Tutaj masz dla przykładu 2szt. Skam-P na Brulim:
https://esterownik.pl/sterownik/1651
https://esterownik.pl/sterownik/1888

Przemyśl, jakie dodatki uważasz za niezbędne, czy takie coś jak moduł zaworu jest potrzebne, czy potrzebny jest konkretnie Tobie moduł GSM czy akurat Ty potrzebujesz sterowania i wizualizacji przez internet. Edytowano przez Jarecki-79 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Witam was serdecznie.
Jestem tu nowym użytkownikiem tego forum i odrazu zapodam z grubej rury!.
Mam dylemat odnośnie pieca!!!. Remontuje mieszkanie 46 m2 i chciałbym zamontować ogrzewanie gazowe( zaznaczam iż do tej pory w mieszkaniu nie było gazu). i Wybrałem sobie piec, chciałbym poznać wasze opinie na temat tego urządzenia, czy dobrze wybrałem?
Junkers Cerapur Smart ZWB 28-3C
Proszę o komentarze, naprawdę mi pomogą w doborze pieca i ewentualnych rozczarowań przed kupnem
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam was serdecznie.
Jestem tu nowym użytkownikiem tego forum i odrazu zapodam z grubej rury!.
Mam dylemat odnośnie pieca!!!. Remontuje mieszkanie 46 m2 i chciałbym zamontować ogrzewanie gazowe( zaznaczam iż do tej pory w mieszkaniu nie było gazu). i Wybrałem sobie piec, chciałbym poznać wasze opinie na temat tego urządzenia, czy dobrze wybrałem?
Junkers Cerapur Smart ZWB 28-3C
Proszę o komentarze, naprawdę mi pomogą w doborze pieca i ewentualnych rozczarowań przed kupnem
Pozdrawiam



Mam takie podobne, swoje drugie lokum, tj. stare budownictwo, 42m2 i ja akurat używam kociołka gazowego Vaillanta
Ciężko mi teraz policzyć, który rok mu idzie.
Ja mam klasyczny (tj. nie kondensacyjny) i jednofunkcyjny. Jest gazowy, bo musiał być w miarę bezobsługowy ze względu na charakter tego lokum. Woda do mycia jest tam grzana osobnym, nowym (teraz dwuletnim) przpeływoym równiez vaillanta z jakimś dynksem, którego nazwy zapomniałem, generalnie chodzi o to,że się odpala tylko przy korzystaniu z cwu i nie ma tzw. świeczki podtrzymującej. Przy wymianie podgrzewacza wody użytkowej ponownie wybrałem vaillanta, bo przy ogrzewaniu jest ok. Wcześniejszy podgrzewacz marki junkers był irytujący, ale musze oddac sprawiedliwość,że był stary.

Uważam,że przy gazowym istotne kryterium wyboru to jak u ciebie wygląda serwis danej marki? tj. "Vieśka", Junkersa czy Vaillanta...
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Witam. Użytkuje ktoś kociołek defro duo ? Jeśli tak proszę o opinie na temat tego urządzenia.Mój hydraulik mi go poleca ewentualnie Heitz eko2. Może warto rozejrzeć się za czymś innym moc około 15kw do 9-10tyś.
Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.



A jaka chałupa ile m2 powierzchni użytko. styropianu itd...
Link do komentarza
Cytat

Witam. Użytkuje ktoś kociołek defro duo ? Jeśli tak proszę o opinie na temat tego urządzenia.Mój hydraulik mi go poleca ewentualnie Heitz eko2. Może warto rozejrzeć się za czymś innym moc około 15kw do 9-10tyś.
Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.



Zobacz moim zdaniem prawdziwe heiztechnik jak chcesz na palniku pancerpola.


Napisz jednak jaką masz powierzchnię użytkową bez garażu i kotłowni i jakie masz docieplenie, wówczas coś wstępnie i zgrubnie można doradzić, oszacować.
Link do komentarza
Cytat

A jaki byś polecił mi kocioł na ekogroszek plus ruszt zastępczy jakiej firmy i jaki sterownik do 9 tyś.



To co juz pisałem wcześniej - Skam-P Premium 12kW z dwupoziomowym rusztem awaryjnym i dobrym sterowaniem do wyboru.

Z innych tak małej mocy, wymieniam tylko konstrukcje, które uważam za bezpieczne, bo to dla mnie najważniejszy aspekt, jestem przeciwnikiem budowania kotłów z podajnikiem na bazie dolniaków, uważam,że jest to skrajnie nieodpowiedzialne.

Mogę zatem wymienić z tych 10-12kW:
- konstrukcja HEF-a, Heiztechnik-a, Galmetowska.. czy małe ogniwo

Co do Skam-P Premium - wyślę info na priva
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

To co juz pisałem wcześniej - Skam-P Premium 12kW z dwupoziomowym rusztem awaryjnym i dobrym sterowaniem do wyboru.

Z innych tak małej mocy, wymieniam tylko konstrukcje, które uważam za bezpieczne, bo to dla mnie najważniejszy aspekt, jestem przeciwnikiem budowania kotłów z podajnikiem na bazie dolniaków, uważam,że jest to skrajnie nieodpowiedzialne.

Mogę zatem wymienić z tych 10-12kW:
- konstrukcja HEF-a, Heiztechnik-a, Galmetowska.. czy małe ogniwo

Co do Skam-P Premium - wyślę info na priva


Dawno tu nie zaglądałem ale widzę że jeszcze o jednym kotle nie wspomniałeś- RBR 11kW ze sterownikami z firmy E-S czyli eCoal. pl lub Bruli. Czyżbyś uważał je za niebezpieczne ? icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Uwaga! przy zakupie drogich sterowników proponujesz koledze , wersję przestarzałą od nowego sezonu grzewczego wejdzie nowy model tego sterownika.


Ja nie proponuję zakupu drogich sterowników. te sterowniki są dostępne razem z kotłem. Nie proponuję tego czego jeszcze nie ma. To tak jak z autem, kupisz w październiku to jesteś do tyłu bo w grudniu obniżą cenę ze względu na rocznik.
To ma już teraz w kpl. Jeżeli kolega szuka kotła i by napisał że nie na ten sezon a na przyszły pewnie taki dopisek by powstał że producent stale rozwija sterownik i cały czas wdraża nowe softy z nowymi funkcjami sterowania. I że powstaje nowy sterownik który z zapowiedzi producenta powinien być dostępny na następny okres grzewczy.
Tak że jeszcze raz, to nie są drogie sterowniki, to są sterowniki dostępne z niektórymi kotłami (z którymi przeszły testy i aprobatę producenta sterownika) i są one w cenie kotła. Porównaj ceny kotłów a ich ceny, czy są one tak daleko odbiegające od siebie?
Wiadomo też że to co dobre ma swoją cenę icon_smile.gif Edytowano przez zbigmaz1 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ja nie proponuję zakupu drogich sterowników. te sterowniki są dostępne razem z kotłem. Nie proponuję tego czego jeszcze nie ma. To tak jak z autem, kupisz w październiku to jesteś do tyłu bo w grudniu obniżą cenę ze względu na rocznik.
To ma już teraz w kpl. Jeżeli kolega szuka kotła i by napisał że nie na ten sezon a na przyszły pewnie taki dopisek by powstał że producent stale rozwija sterownik i cały czas wdraża nowe softy z nowymi funkcjami sterowania. I że powstaje nowy sterownik który z zapowiedzi producenta powinien być dostępny na następny okres grzewczy.
Tak że jeszcze raz, to nie są drogie sterowniki, to są sterowniki dostępne z niektórymi kotłami (z którymi przeszły testy i aprobatę producenta sterownika) i są one w cenie kotła. Porównaj ceny kotłów a ich ceny, czy są one tak daleko odbiegające od siebie?
Wiadomo też że to co dobre ma swoją cenę


Nie, prawie 1000zł na sam sterownik to tanio. icon_smile.gif
Z samochodem to nietrafione porównanie bo wyjdzie całkowicie inny sterownik o innym wyglądzie ,i z czasem pewnie będzie miał większe możliwości .Owszem te stare modele sterowników dostępne są razem z kotłem ale nie powiesz mi że dają go za darmo a płaci się za sam kocioł ..

Co do kotłów niekoniecznie trzeba je kupować bo mają akurat ten sterownik zresztą już przestarzały, można kupić kociołek na jaki ma się ochotę i poczekać na nowy model sterownika jeżeli ktoś ma ochotę na takiej firmy sterownik. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Nie, prawie [b]1000zł na sam sterownik to tanio.[/b] icon_smile.gif
Z samochodem to nietrafione porównanie bo wyjdzie całkowicie inny sterownik o innym wyglądzie ,i z czasem pewnie będzie miał większe możliwości .Owszem te stare modele sterowników dostępne są razem z kotłem ale nie powiesz mi że dają go za darmo a płaci się za sam kocioł ..

Co do kotłów niekoniecznie trzeba je kupować bo mają akurat ten sterownik zresztą już przestarzały, można kupić kociołek na jaki ma się ochotę i poczekać na nowy model sterownika jeżeli ktoś ma ochotę na takiej firmy sterownik.

Nie każę ci kupować osobno, możesz to zrobić z kotłem.
Jeżeli już piszemy o szczegółach to osobno kupisz tylko Bruli.pl a eCoal.pl już nie.
Tak jak wcześniej napisałem, to co dobre musi kosztować i nie 1000zł za Bruli.pl a 890zł icon_smile.gif
Nawet jeśli tak liczysz to policz inaczej. Ile kosztują kotły z tymi sterownikami a ile te same bez sterowników. Dostajesz kpl. sprawdzony przez producenta sterownika i producenta kotła. Już wcześniej pisałem że sterownik e.Coal.pl jest nie do dostania osobno a tylko z kilkoma kotłami (producentami).
Zresztą nie ma wojny icon_smile.gif
Każdy robi co chce i kupi co chce.
Ja tylko napisałem co mam i co o nim wiem icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Nie każę ci kupować osobno, możesz to zrobić z kotłem.
Jeżeli już piszemy o szczegółach to osobno kupisz tylko Bruli.pl a eCoal.pl już nie.
Tak jak wcześniej napisałem, to co dobre musi kosztować i nie 1000zł za Bruli.pl a 890zł
Nawet jeśli tak liczysz to policz inaczej. Ile kosztują kotły z tymi sterownikami a ile te same bez sterowników. Dostajesz kpl. sprawdzony przez producenta sterownika i producenta kotła. Już wcześniej pisałem że sterownik e.Coal.pl jest nie do dostania osobno a tylko z kilkoma kotłami (producentami).
Zresztą nie ma wojny
Każdy robi co chce i kupi co chce.
Ja tylko napisałem co mam i co o nim wiem


A Ty znowu swoje jak kupię z kotłem to kupię stary model sterownika , po co mi eCoal jak kupię Bruli ? też już to pisałem .

Bruli.pl+konwerter USB/RS232+wysyłka 946 PLN ze strony znanej Tobie i innym więc po co zaniżasz ??

Powtarzam to stary model sterownika i takie są na kotłach czy to eCoal czy Bruli i będą wypychane do zejścia ich ze stanów magazynowych !

Prawda nas wyzwoli . icon_lol.gif Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...