Skocz do zawartości

podłączanie światła z 1 puszki


Recommended Posts

Witam!

Mam garaż połączony z kotłownią, w garażu mam puszkę z której podłączone jest światło i gniazdko, od tej puszki podłączone ma jeszcze światło w kotłowni. Moje pytanie jest takie czy mogę podciągnąć od tej puszki jeszcze jeden kabel przez ścianę na korytarz i tam zrobić małe światełko i wyłącznik. Czy nie będzie przeciążenia ??? bo nie znam się za bardzo.
Link do komentarza
Cytat

Witam!

Mam garaż połączony z kotłownią, w garażu mam puszkę z której podłączone jest światło i gniazdko, od tej puszki podłączone ma jeszcze światło w kotłowni. Moje pytanie jest takie czy mogę podciągnąć od tej puszki jeszcze jeden kabel przez ścianę na korytarz i tam zrobić małe światełko i wyłącznik. Czy nie będzie przeciążenia ??? bo nie znam się za bardzo.


Jak się nie znasz to może lepiej nie dotykaj się do elektryczności, ale żarówkę z wyłącznikiem można podłączyć bez problemu.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

światło? Nie będzie kłopotu. Przy tych kilku co już masz jak dołożysz coś jeszcze, to nic się nie stanie na pewno. Zresztą skoro są też gniazdka to instalacja musi wytrzymać icon_smile.gif

Tak więc zero problemu (na oko "nie elektryka")



Niestety, jest problem. Za taką poradę na fachowych forach dostaje się ostrzeżenie.
NIE NALEŻY łączyć na tych samych obwodach oświetlenia i instalacji gniazd, bo wobec nich stosuje się inne przekroje przewodów i inne wartości zabezpieczeń.
Ponadto, takie wykonywanie jest obecnie łamaniem prawa. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, mówi wyraźnie o oddzielnym wykonywaniu takich obwodów.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...