Skocz do zawartości

prąd na działce leśnej


Recommended Posts

Witam posiadam działkę (podzieloną na dwie formy jedna rolna z możliwością budowy druga leśna). Po zwróceniu sie do ZE o przyłącze to dostałem zgodę na podłączenie do części leśnej. Fakt iż tu ciągną 20 m kabla zaś do tego miejsca co ja chce do budowy 80 m. dwa różne słupy. Moje pytanie czy jest jakiś sposób na to aby "zmusić" ZE do podłączenia mnie w części rolnej. W przeciwnym razie zostanie mi kopać i układać kabel w lecie o długości ponad 100m rwąc i niszcząc korzenie na głębokość 1m. A i jeszcze jedno w warunkach napisali iż pociągną sobie ze słupa nr 8 zaś w okolicy takiego nie ma z tego co niby mają pociągnąć to słup numer 25.
Proszę o pomoc jak można wymusić na nich wykonanie podłączenia po drugiej stronie działki
Link do komentarza
Właściciel sieci elektroenergetycznej decyduje o sposobie i miejscu wykonania przyłącza. Z oczywistych względów zrobi to tak, aby ponieść najniższe koszty w ramach zryczałtowanej opłaty przyłączeniowej. Można jedynie negocjować miejsce przyłączenia, proponując np. pokrycie różnicy w kosztach wykonania.
Link do komentarza
Nawet jeśli las jest objęty Programem "Natura 2000" to fakt każdy tnie koszty, problem polega na tym iż musze teraz kopać 60m w lesie w korzeniach, kopiąc podetnę korzenie drzewostanowi. Co skutkować może uszkodzeniem drzew.
I jeszcze jedno podali iż podłączą mnie ze słupa nr 8, zaś w okolicy słupa o takim numerze nie ma najbliższy ma numer 25. Czy mogę z ZE jakoś powalczyć.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...