Skocz do zawartości

POŚ


ekodom

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów
W najbliższej przyszłości zmuszony jestem do budowy przydomowej oczyszczalni i nie ukrywam ze jestem na początku moich poszukiwań wiedzy na tt.
Wstępny plan mam taki zeby wydać jak najmniej tj. kupić jak najtańszą oczyszczalnię (pewnie w markecie budowlanym) i rozsączyć mimo małej działki do gruntu. Nie bardzo mam wyobrażenie czy czy można zrobić to samemu czy trzeba wziąć fachową firmę.
Bardzo proszę o podpowiedzi Tych którzy robili to sami bez udziału firmy oraz tych którzy mają wspomniane najtańsze oczyszczalnie zakupione w markecie budowlanym.
Z góry dziękuję
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam wszystkich forumowiczów
W najbliższej przyszłości zmuszony jestem do budowy przydomowej oczyszczalni i nie ukrywam ze jestem na początku moich poszukiwań wiedzy na tt.
Wstępny plan mam taki zeby wydać jak najmniej tj. kupić jak najtańszą oczyszczalnię (pewnie w markecie budowlanym) i rozsączyć mimo małej działki do gruntu. Nie bardzo mam wyobrażenie czy czy można zrobić to samemu czy trzeba wziąć fachową firmę.
Bardzo proszę o podpowiedzi Tych którzy robili to sami bez udziału firmy oraz tych którzy mają wspomniane najtańsze oczyszczalnie zakupione w markecie budowlanym.
Z góry dziękuję



Za mało informacji żeby Ci pomóc coś wybrać.
1. Co mówi miejscowy plan zagospodarowania?
2. Jaki jest grunt na działce?
3. Wysokość wód gruntowych?
4. Czy są jakieś studnie w pobliżu?
5. Powierzchnia działki i na ile osób ma być zaprojektowana oczyszczalnia.
Jak odpowiesz na te pytania, to będzie można Ci pomóc wybrać odpowiednie rozwiązanie.

Pozdrawiam,
Ziemba9
Link do komentarza
Cytat

Za mało informacji żeby Ci pomóc coś wybrać.
1. Co mówi miejscowy plan zagospodarowania?
2. Jaki jest grunt na działce?
3. Wysokość wód gruntowych?
4. Czy są jakieś studnie w pobliżu?
5. Powierzchnia działki i na ile osób ma być zaprojektowana oczyszczalnia.
Jak odpowiesz na te pytania, to będzie można Ci pomóc wybrać odpowiednie rozwiązanie.

Pozdrawiam,
Ziemba9




Witam
Wystąpiłem do Wydziału Kształtowania Środowiska o opinię także pierwsze koty za płoty i już niebawem dowiem się czy będę mógł kontynuować to co zacząłem.
Jeśli chodzi o wysokość wód gruntowych to są niskie a najbliższa studnia z której zresztą się nie korzysta jest w odległości około 100 metrów a lustro wody jest na głębokości około 4 metrów.
Co do gruntu to gleby są ciężkie i szybko woda nie wsiąka ale głębiej na poziomie 2-3 metrów są już piaski a biorąc pod uwagę ze we wspomnianej studni lustro wody jest na około 4 metrach to teoretycznie pole do popisu jest.
Ale
Moje pytanie bardziej dotyczy czy wybraną już oczyszczalnie mozna samemu zamontować.
Jeszcze nie wiem czy ktoś to musi odebrać, czy sprawdzane jest czy robi to firma a jeśli tak to czy firma musi być "fachową" jesli tak to kto to sprawdza albo weryfikuje .
Link do komentarza
Cytat

Moje pytanie bardziej dotyczy czy wybraną już oczyszczalnie mozna samemu zamontować.
Jeszcze nie wiem czy ktoś to musi odebrać, czy sprawdzane jest czy robi to firma a jeśli tak to czy firma musi być "fachową" jesli tak to kto to sprawdza albo weryfikuje .


Te rozsączkowe myślę że możesz samemu zamontować, ale czeka Cię wtedy dużo kopania szczególnie że warstwę chłonną masz dopiero na 2m, a jak Ci będzie śmierdziało ze zbiornika, to pretensje będziesz mógł mieć tylko do siebie. Ja wolę jak takie rzeczy robi fachowiec i mam na nie gwarancję.
Poza tym musisz mieć kogoś kto Ci się podbije pod planami budowlanymi i odbierze inwestycje.

Pozdrawiam,
Ziemba9 Edytowano przez Ziemba9 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Te rozsączkowe myślę że możesz samemu zamontować, ale czeka Cię wtedy dużo kopania szczególnie że warstwę chłonną masz dopiero na 2m, a jak Ci będzie śmierdziało ze zbiornika, to pretensje będziesz mógł mieć tylko do siebie. Ja wolę jak takie rzeczy robi fachowiec i mam na nie gwarancję.
Poza tym musisz mieć kogoś kto Ci się podbije pod planami budowlanymi i odbierze inwestycje.

Pozdrawiam,
Ziemba9




Witam
Szukam osób które instalowały oczyszczalnię sami.
Wydaje mi się że skoro można budować dom systemem gospodarczym to chyba oczyszczalnię też mozna...
Pozdrawiam forumowiczów
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...