Skocz do zawartości

Jaka oczyszczalnia przydomowa?


Recommended Posts

Witam.

Przymierzam się do budowy niewielkiego (ok. 92 m2 pow. użytkowej), energooszczędnego (technologia isowood, współczynnik U=0,155) domku jednorodzinnego z poddaszem użytkowym (projekt Z71 autorstwa pracowni Z500).
Proszę o poradę jaką oczyszczalnię przydomową wybrać (na ok. 5 osób), aby było ekologicznie i ekonomicznie.
Czy do takiej oczyszczalni przysługuje dofinansowanie i gdzie się o nie ubiegać?
Czy domy energooszczędne również są dofinansowywane?

Pozdrawiam
Józef

Z71.pdf

Z71.pdf

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
kubik oczyszczalnia nie zalezy od wielkości domu ale własnie od liczby mieszkańców. Ja mam takiego sotralentza bio-duo do 6 osób. Koszt oczyszczalni w 2009 roku wyniósł około 10 tysięcy ze wszystkim. Dofinansowania nie było u nas i załatwic papiery to był horror (opisywałam to gdzieś) Oczyszczoną wode odprowadzamy do rowu który jest przy działce. Koszty utrzymania- praktycznie zerowe. (napowietrzanie ma jakies tam malutkie zuzycie prądu) Raz byli panowie z firmy i coś tam sprawdzali. Czasami czuje się na działce troszkę zapaszek jak wiatr zawieje od oczyszczalni, ale nie tak żeby to bylo czeste czy uciązliwe. Jest taki wysoki, nie za ładny kominek wiec obsadziłam ją iglakami. Ale możesz wyprowadzić napowietrzenie przez komin domu, i to byłoby lepsze, wtedy nie bedzie ci nic śmierdziec.
taką mam http://www.sotralentz.pl/bio-duo/opis-oczy...zyszczania.html
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...