Skocz do zawartości

warunki zabudowy


Recommended Posts

Witam ! Kupiłem działkę z ustalonymi warunkami zabudowy (planu zagospodarowania przestrzennego jeszcze nie ma) w których podane są wymiary budynku mieszkalnego: 12m na 10m .12m to elewacja frontowa . Mam dwa pytania : czy jest jakaś tolerancja tych wymiarów oraz jaka jest definicja elewacji frontowej .Chodzi mi o to czy brać wymiar samej ściany frontowej czy całego domu widzianego od frontu ( cofnięty wykusz).Wybrałem projekt gotowy o wymiarach 12,40m +wykusz 0.90m na 10,10m.W starostwie panienka poinformowała mnie,że jak jest 12m na 10 to ma być 12m na 10 a nie 12,40m na 10,10 ! icon_eek.gif .Co robić zmieniać warunki czy projekt czy jest jakieś inne wyjście ?

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Kolejny problem związany z interpretacją urzędników, na ile odstępstwa od wymagań są dopuszczalne. Niestety korzystne rozwiazanie tej sprawy zależy od dobrej woli urzędnika, gdyż przepisy nie określają jasno jak duże mogą być przekroczenia wymiarów. Warto jednak wiedzieć, że wymiary budynku nie obejmują okładzin zewnetrznych (tynku, ocieplenia) zatem można przyjąć, że "głębokość" domu nie będzie przekroczona. Trudniej uzasadnić będzie zwiększenie szerokości budynku mimo, że jego front mieści się w dopuszczalnych wymiarach. Pomocna może okazać się analiza dosłownego okreslenia w warunkach zabudowy czy szerokość dotyczy frontu domu czyteż jego szerokości. W przypadku uporu urzędników pozostaje tylko wystąpienie o zmianę warunków zabudowy lub przynajmniej "papierowa " zmiana projektu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...