Skocz do zawartości

dodatkowe wejście na poddasze


Recommended Posts

Witam wszystkich,

Planuję przekształcenie poddasza w użytkowe i dobudowanie osobnego wejścia bezpośrednio na poddasze w domu. Niestety nie widzę dobrego rozwiązania, w którym miejscu można by umieścić takie wejście.
Na pewno odpada wejście od strony wschodniej, bo jest to przód budynku i już z samych względów estetycznych nie wchodzi to w grę. Co do strony zachodniej też nie widzę za bardzo możliwości zrobienia wejścia, tak by nie kolidowało z tarasem. Ponadto biorąc pod uwagę planowane rozmieszczenie pokojów pasuje mi jedynie umieszczenie wejścia między aneksem kuchennym a sypialnią (zaznaczone X na planie), ale to z kolei sprawi, że schody będą umieszczone jakby w oknie, które mieści się na parterze. Wchodzi jeszcze w grę umieszczenie wejścia od strony południowej - w miejscu w którym znajduje się lukarna, ale wówczas trzeba by przenieść salon w inne miejsce, bo wejście zrobione w środku salonu też nie jest dobrym rozwiązaniem.
Postanowiłam tutaj napisać, ponieważ żaden z moich pomysłów nie zadowala mnie do końca i mam nadzieję, że osoby zajmujące się architekturą na co dzień będą potrafiły znaleźć inne, znacznie lepsze rozwiązania
Zastanawiam się też, czy można zlikwidować jeden z kominów wentylacyjnych, który znajduje się po środku planowanego salonu?
Czekam na wasze propozycje icon_biggrin.gif
Poniżej wrzucam linki z rzutem poddasza oraz elewacją domu:

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...