Skocz do zawartości

Meble kuchenne jakiej firmy?


Recommended Posts

Jakiej firmy meble kuchenne byście polecali? Na co zwrócić uwagę. Czy standardowe szafki, czy dołożyć i szuflady? Ja mam dwuletnią kuchnie, zawiasy co chwila muszę podkręcać, bo drzwiczki opadają. Aż mnie dreszcz przechodzi gdybym miała szuflady? Parę innych wad też mogłabym wymienić. Ale skupmy się na pożądnych meblach.
Link do komentarza
A skąd masz takie dwuletnie meble, w których jest tyle wad???
Same standardowe szafki to podstawa mebli kuchennych icon_exclaim.gif dopiero przemyślane użycie szuflad większych i mniejszych, różnych elementów typu cargo, koszy i innych akcesoriów DOBREJ jakości spowoduje, że Twoja kuchnia będzie wygodna i dostosowana do Twoich potrzeb icon_biggrin.gif
Firma nie musi być światowa - jest wielu lokalnych producentów mebli kuchennych, którzy potrafią myśleć i wydobyć od gospodyni jej oczekiwania, pomysły i zrealizować je tak, aby zawiasy trzymały co trzeba i szuflady nie straszyły icon_rolleyes.gif
Trzeba popytać znajomych już "urządzonych" u kogo nie robić kuchni, jakich "wynalazków" nie stosować - bo drogie i nieużyteczne - i dopiero wtedy zrobić odpowiednie mebelki...
A skąd takie dwuletnie meble icon_eek.gif icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
kajaok najlepiej znajdź w swoim regionie wykonawce robiącego kuchnie na zamówienie u którego ktoś już robił i może ci go polecić. Napewno nie kupuj kuchni Black Red White (!!!) . MIałam w bloku, to był poporstu dramat jesli chodzi o trwałość, nigdy więcej nic z tej firmy. Mnie robiła kuchnię w domu firma stolpol http://www.stolpol.com.pl/ i po 1,5 roku jestem bardzo zadowolona icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Jakiej firmy meble kuchenne byście polecali? Na co zwrócić uwagę. Czy standardowe szafki, czy dołożyć i szuflady? Ja mam dwuletnią kuchnie, zawiasy co chwila muszę podkręcać, bo drzwiczki opadają. Aż mnie dreszcz przechodzi gdybym miała szuflady? Parę innych wad też mogłabym wymienić. Ale skupmy się na pożądnych meblach.


Aż tak Ci nie odpowiadają te dwuletnie meble, że je wymieniasz? Nie masz wcale szuflad?

Wypaczone zawiasy mogą być efektem złego wykonania, albo użycia tanich materiałów.
Rada? Jak w poście powyżej. Zobacz jak wykonane są u kogoś innego. Porównuj przede wszystkim pod kątem materiałów, które będą użyte u Ciebie. Zwykle sprzedawca demonstruje najbardziej wypasione meble. Później tnie się koszty aż dojdzie do sumy, jaką klient jest w stanie zapłacić.
Na końcu klient zastanawia się dlaczego to co ma w domu nie przypomina mebli z wystawy zapominając, że zapłacił 2x mniej niż w katalogu.
Link do komentarza
Montuję wiele lat meble różnych firm i niestety na dzień dzisiejszy Ikea bije wszystkich na głowę. A dla oponentów prosta odpowiedź na wcześniejszy post. Po dwóch latach będzie istniała. Na dzień dzisiejszy dają 25 lat gwarancji na kuchnie, i psioczyć na jakość mebli Ikea będą tylko nasi producenci bo im nie dorównują. icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Montuję wiele lat meble różnych firm i niestety na dzień dzisiejszy Ikea bije wszystkich na głowę. A dla oponentów prosta odpowiedź na wcześniejszy post. Po dwóch latach będzie istniała. Na dzień dzisiejszy dają 25 lat gwarancji na kuchnie, i psioczyć na jakość mebli Ikea będą tylko nasi producenci bo im nie dorównują. icon_smile.gif



O,k...wa IKEA to najwiekszy syf jaki mozna sobie w swoim wlasnym domu zamontowac(jesli chodzi o kuchnie-innych doswiadczen brak) te wiorowe "mebelki" nadaja sie tylko do ogladania a na pewno nie do uzywania,Ty to montujesz czy ludziom kit wciskasz...Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

O,k...wa IKEA to najwiekszy syf jaki mozna sobie w swoim wlasnym domu zamontowac(jesli chodzi o kuchnie-innych doswiadczen brak) te wiorowe "mebelki" nadaja sie tylko do ogladania a na pewno nie do uzywania,Ty to montujesz czy ludziom kit wciskasz...Pozdrawiam



O meblach kuchennych IKEA słyszałam wiele sprzecznych opinii.Choć sama w salonie oglądałam meble nie tylko kuchenne i miałam mieszane uczucia-kilka sypialni było ładnych ale po bliższm przyjrzeniu-lipa totalna,powyginane półki i luzujące sie wkręty...Natomiast kuchnię widziałam dość solidną i tez zastanawiałam się nad ew. kupnem.Znajomi mają i polecali.Tak więc ilu użytkowników tyle opinii.No i kusząca jest jeszcze ta gwarancja..
Moim zdaniem najlepiej zrobić mały wywiad wśród znajomych i pooglądać samemu meble.
Link do komentarza
ja mam złą opinię na temat mebli tapicerowanych ikea (bo widziałam jaka wybita i wypłowiała była sofa u kolezanki po 3- 4 latach), ale ogólnie bardzo lubię różne dodatki z ikei i można tam nakupić w dobrych cenach fajne rzeczy. Co do kuchni- nie wiem. Ale myślę że trzeba porównać cenę, warto wycenić kuchnię u "kuchniarza" icon_smile.gif może wyjdzie to samo a będzie dokładnie pod wymiar i wg życzeń klienta? Tak jak się orientuję u mnie w mieście metr zabudowy kuchni z mdf to koszt rzedu 800-1000 zł tak orientacyjnie. Ja mam 8,5 metra i kuchnia była wyceniona w mdf na 7500, w drewnie na 13 tys. W tej cenie mam 7 szuflad na dobrych jakościowo prowadnicach ale bez "stopów" (czy jak się nazywa to coś), dwa wkłady cargo (podblatowe) wszystkie szafki u góry na tych teleskopowych samounoszących się, i bez koszy wewn do szafek narożnych (nie chciałam ich traci się przez nie częsc miejsca w szafce)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Dziwne, że po dwóch latach szwankują Pani meble. Nieważne. Meble kuchenne na wymiar robią lokalne firmy i to całkiem dobrze. Proszę zwrócić uwagę na zawiasy, prowadnice, aby były z dobrej firmy. Na tym nie ma co oszczędzać. Przy dobrych prowadnicach szafki, szuflady, cargo posłużą wiele lat. Moje mają 7 lat i nic się z nimi nie dzieje.
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Cytat

Dziwne, że po dwóch latach szwankują Pani meble. Nieważne. Meble kuchenne na wymiar robią lokalne firmy i to całkiem dobrze. Proszę zwrócić uwagę na zawiasy, prowadnice, aby były z dobrej firmy. Na tym nie ma co oszczędzać. Przy dobrych prowadnicach szafki, szuflady, cargo posłużą wiele lat. Moje mają 7 lat i nic się z nimi nie dzieje.





Jaką firmę Pani poleca, chodzi oczywiście o zawiasy wszelkiego rodzaju.
Link do komentarza
Ja mam meble z firmy ABJA (Lublin). Podobają się. Mam w sumie 5 szafek na zawiasy i kupę szuflad. Wszystko z takimi "spowalniaczami" zamykania, żeby dzieci nie trzaskały ^^ Fronty mam drewniane, reszta z płyty. Zapłaciłam ani mało ani dużo, ale przynajmniej takie w 100% jakie sobie wymyśliłam, bo wszystko na zamówienie.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Kuchnię w 90 % przypadków robi się na wymiar. Ja polecam niewielki zakład z wieloletnim doświadczeniem, albo salon kuchni na wymiar z którymi mam przyjemność współpracować. Jeżeli zależy nam na dobrych meblach to polecam ich. Oszczędzić 4 tyś żeby co chwila podkręcać na zawiasach - bezsensu a wydać 4 tyś i mieć spokój - bezcenne. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Tak naprawdę, to fronty robią firmy "fronciarskie" a materiał na skrzynki mebli (cięcie płyt, okleinowanie, frezowanie otworów pod zawiasy, itp.) robią duże stolarnie. Tzw. firmy meblarskie składają to tylko (albo aż...) "do kupy" i montują u klienta (pomijam tu naprawdę duże firmy mające własne stolarnie). Teoretycznie każdy, kto nie ma dwóch lewych rąk może to wszystko sobie sam rozrysować, pozamawiać, poskładać i zamontować. Jest tylko małe "ale":
Przedstawiciel dobrej firmy najpierw wysłucha dokładnie klienta (czego oczekuje), potem dla konkretnej przestrzeni zaproponuje najkorzystniejsze rozwiązanie i uzgodni je z klientem. Następnie dobór kolorów, okuć, uchwytów, koszy, szuflad, cargo, itp. To już jest 3/4 całej roboty. Potem zostaje czyste rzemiosło: pomiary, rozrysowanie materiału, zamówienie, poskładanie (to już zupełnie proste - jak meble z paczki z IKEI czy tym podobnej firmy) i montaż u klienta.
Dlatego ważna jest, alby można było sprawdzić dotychczasowe prace lub mieć taką firmę poleconą przez kogoś zaufanego. Nie ma tu innego klucza, bo nawet mała dwuosobowa firemka może robić meble wyższej jakości niż jakiś "kombinat". Wynika to z faktu, że materiały tworzą się "gdzie indziej", a tu jest ważny jest "zmysł artystyczny", żeby coś sensownego zaprojektować, jakość poskładania i montażu, regulacja okuć, nie porysowanie wszystkiego przy transporcie, itp.

PS. Jeśli chodzi o okucia (zawiasy, prowadnice, "ciche domykanie", itp.) to liderem jest firma BLUM. Nie Dajcie sobie tylko wmówić, że z powodu "bluma" meble muszą być dużo droższe. Nie muszą! Wystrczy sprawdzić ceny np. na Allegro. U mnie np. firma wyceniła sobie teleskopy Aventos na 250 zł dopłaty do ceny standardowej zawierającej już przecież w sobie cenę telesokopu "nie blumowego". Jak pokazałem, ze takiego Aventosa można kupić za 170 zł i to w detalu, to troche zmienili podejście icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Jeżeli szukasz mebli na wymiar w okolicach Krakowa to jedź do Kalwarii tam jest prawdziwe zagłębie meblarskie. Praktycznie w każdym domu jest firma meblarska produkująca meble na zamówienie. Dodatkowo w znakomitej większości są to firmy z wielopokoleniowymi tradycjami.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Kalwaria, Sucha, Maków i okolice, to rzeczywiście "zagłębie" meblarskie Polski, jeśli chodzi o meble z litego drewna zdecydowanie jest to najlepsze miejsce do zakupu tego typu produktów(zwłaszcza jeśli chodzi o fornir).
Odradzam jednak podróż w ciemno, większość produktów nie jest dostępna na wystawie, jedynie w katalogach, więc tak naprawdę nie ma sensu się tłuc wiele kilometrów. Szansą na zobaczenie towaru na miejscu jest targ w Suchej, chociaż nie odwiedza go już tak wielu producentów jak kiedyś.


Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Własnie stoje przed wyborem mebli kuchennych.Bardyo podobaj mi sie kuchnie y BRW robione na wzmiar z serii capital.Moze ktos robił i ma takie meble w domu i móglby mi doradzić czy warte są swojej ceny?


Czy jedynym kryterium, wg którego oceniasz te meble, to ich uroda? Czy nie jesteś bardziej zauroczona ceną "takich ładnych mebli" icon_rolleyes.gif ? Przeczytaj jakie userzy tego forum mają opinie na temat producenta i jego produktów...
Na "wejście" kuchnia może być przeurocza, ale jak będzie z jej eksploatacją i trwałością - możesz być zaskoczona icon_confused.gif
Ja osobiście uważam, że lepiej zamówić meble w firmie, w której zamawiali meble sąsiedzi, jacyś znajomi i są zadowoleni z jakości wykonania - są one na pewno droższe, ale dłużej będziesz z nich zadowolona...
Link do komentarza
Cytat

Czy jedynym kryterium, wg którego oceniasz te meble, to ich uroda? Czy nie jesteś bardziej zauroczona ceną "takich ładnych mebli" icon_rolleyes.gif ? Przeczytaj jakie userzy tego forum mają opinie na temat producenta i jego produktów...
Na "wejście" kuchnia może być przeurocza, ale jak będzie z jej eksploatacją i trwałością - możesz być zaskoczona icon_confused.gif
Ja osobiście uważam, że lepiej zamówić meble w firmie, w której zamawiali meble sąsiedzi, jacyś znajomi i są zadowoleni z jakości wykonania - są one na pewno droższe, ale dłużej będziesz z nich zadowolona...





Dziekuje za odpowiedz.Własnie nie spotkalam opinii na temat mebli robionych na zamowienie w BRW.Koszt takich mebli wcale nie jest tez i taki mały,bo z rzędu ok 20 -30 tyś.Nie tylko urok mnie zachwycil,ale rowniez zamkniecie,zawiasy(tak to sie chyba fachowo nazywa) jak i sam blat.Dzisiaj nawiązalam kontakt własnie ze stolarzem ktory w rozmowie powiedział,ze jest w stanie zrobic podobne meble o ok 30% taniej z płyty mdf 19 i systemie zamykania Blum.Zobacze jutro co to jest,bo oglądalam juz kilku producentow mebli ktorzy wcale nie byli tańsi ,a wykonanie bylo tandetne!Masakra jednym słowem.Dzieki Stach,ze sie odezwales:)
Link do komentarza
Aleś jej poradził icon_wink.gif
Ona się zastanawia czy BRW są warte swojej ceny, a Ty ją namawiasz na zakup jeszcze droższych icon_biggrin.gif

Płyta meblowa jak płyta meblowa... ale cała reszta (zawiasy, prowadnice, wyposażenie wewnętrzne, fronty, uchwyty, blaty i montaż) robi cenę i świadczy o jakości i standardzie produktu finalnego.

Sugestia o rozpytanie znajomych jak najbardziej słuszna... chyba że ktoś sam potrafi wyłapać te niuanse icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Aleś jej poradził icon_wink.gif
Ona się zastanawia czy BRW są warte swojej ceny, a Ty ją namawiasz na zakup jeszcze droższych icon_biggrin.gif

Płyta meblowa jak płyta meblowa... ale cała reszta (zawiasy, prowadnice, wyposażenie wewnętrzne, fronty, uchwyty, blaty i montaż) robi cenę i świadczy o jakości i standardzie produktu finalnego.

Sugestia o rozpytanie znajomych jak najbardziej słuszna... chyba że ktoś sam potrafi wyłapać te niuanse icon_smile.gif





Tutaj gdzie mieszkam znajomi polecaja meble za 2-3 tys na wymiar i sa zadowoleni:) ja jednak byle jakie meble juz mialam,a chce zainwestowac kwote ok 10tys na kuchnie 4.5/3 m bez sprzetu.Jak dla mnie taka kuchnia bedzie wystarczająca,bo jak moja mama kiedy mowila,nie wazne jakiej firmy są meble czy kuchenka,wazne ,zeby mozna bylo zjesc dobrze i poczuc sie jak w domu:) dlatego tak wybieram i przebieram:)
Link do komentarza
I słusznie, słusznie.
Poczytaj w necie o tych niuansach o których pisałem. Im lepiej się przygotujesz przed samym zamawianiem, tym więcej będziesz wiedziała co chcesz i ile to może być warte kosztowo i użytkowo dla Ciebie.
Przede wszystkim dobrze rozplanuj sobie rozmieszczenie i funkcje poszczególnych szafek.
Tu warto się skupić na własnych przyzwyczajeniach, np mokre naczynia zawsze odstawiam lewą ręką... i już wiesz po której stronie zlewozmywaka ma się znaleźć ociekacz i zmywarka icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
o właśnie, Atlas Kuchnie to podobno bardzo dobra firma, brat kupil teraz drugą od nich do nowo wybudowanego domu, pierwszą miał w mieszkaniu przez kilka lat i jak sie wyprowadzal to ciagle wyglądała jak nowa. Oglądałem zabudowy na ich stronie i prezentują sie naprawde swietnie, design z wysokiej pólki. Podobają mi sie te w minimalistycznym, nowoczesnym stylu z ostatniej kolekcji, chociaz moja zona wolałaby bardziej przytulne i tradycyjne z jasnego drewna. minimalistyczne. Ta jest ciekawa: ttp://www.atlas-kuchnie.com.pl/pl/oferta/OKTAWIA_JABLON/
Link do komentarza
Cytat

Jeszcze dodam 3 grosze w temacie mebli wolsztyńskich. Oglądając ich kuchnie byłem zachwycony jakością wykonania i wyposażeniem. Jedyną wadą są ceny - ale wiadomo, za jakość się płaci.



hmmm... a my na pewno o tych samych wolsztynskich kuchniach rozmawiamy? unsure.gif no dobra, ja ostatnio ogladalam je z dwa lata temu i moje wrazenie: wior, wszedzie wior oklejony kiepskim materialem. moze podniesli standardy od tamtego czasu :bezradny:
Link do komentarza
Cytat

Ja w swoim domu mam meble od "stolarza" i jestem zdecydowanie zadowolony. I żeby nie było- nie użytkuję ich od 2 lat, ale znacznie dłużej. Słyszałem też od znajomych, że całkiem niezłą jakość oferuje ikea. Sam jednak na ten temat wypowiedzieć się nie mogę


Mam kuzynkę ktora pracuje na produkcji mebli w Ikea no i hahaha szczerze odradzala te meble icon_biggrin.gif,Co do stolarza to też ze sweiczką szukac takiego.Wplacilam 7 tys zaliczki i kontakt zaczal sie urywac,a moje telefony zaczęly byc uciązliwe dla niego.Nie mam mebli i pieniedzy:)
Link do komentarza
Cytat

Ja w swoim domu mam meble od "stolarza" i jestem zdecydowanie zadowolony. I żeby nie było- nie użytkuję ich od 2 lat, ale znacznie dłużej. Słyszałem też od znajomych, że całkiem niezłą jakość oferuje ikea. Sam jednak na ten temat wypowiedzieć się nie mogę



ikea... hmmm. no ladnie wyglada, ale bardzo szybko sie zuzywa. moja kolezanka jest pomoca domowa i strasznie przeklina te meble. ma kilka domow z ikeowska kuchnia do posprzatania i dobrego slowa o tych meblach nie powiedziala. ja z ikei mam tylko dodatki i sa w porzadku (ale bez rewelacji).

Cytat

Mam kuzynkę ktora pracuje na produkcji mebli w Ikea no i hahaha szczerze odradzala te meble icon_biggrin.gif,Co do stolarza to też ze sweiczką szukac takiego.Wplacilam 7 tys zaliczki i kontakt zaczal sie urywac,a moje telefony zaczęly byc uciązliwe dla niego.Nie mam mebli i pieniedzy:)



nauczka na przyszlosc, zeby podpisywac umowy, a pieniadze wplacac, po wykonanej pracy.
Link do komentarza
Cytat

Mam kuzynkę ktora pracuje na produkcji mebli w Ikea no i hahaha szczerze odradzala te meble icon_biggrin.gif,Co do stolarza to też ze sweiczką szukac takiego.Wplacilam 7 tys zaliczki i kontakt zaczal sie urywac,a moje telefony zaczęly byc uciązliwe dla niego.Nie mam mebli i pieniedzy:)


Bo prawdziwy ,sumienny ,porządny fachowiec zaliczki nie bierze. Biorą zaliczkę tylko pijaki i oszuści.
Ja na Twoim miejscu wybrał bym się do niego w odwiedziny z kilkoma porządnie zbudowanymi chłopakami i zapytać się gościa kiedy odda pieniążki. Chłopaki nie muszą nic robić wystarczy ,że pochodzą sobie po jego posiadłości czy nawet przed bramą tak aby on ich widział powinno to dać gościowi do myślenia icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Bo prawdziwy ,sumienny ,porządny fachowiec zaliczki nie bierze. Biorą zaliczkę tylko pijaki i oszuści.
Ja na Twoim miejscu wybrał bym się do niego w odwiedziny z kilkoma porządnie zbudowanymi chłopakami i zapytać się gościa kiedy odda pieniążki. Chłopaki nie muszą nic robić wystarczy ,że pochodzą sobie po jego posiadłości czy nawet przed bramą tak aby on ich widział powinno to dać gościowi do myślenia icon_biggrin.gif



Łatwo powiedziec to wszystko.Firma której zlecilam wykonanie mebli była z polecenia znajomej osoby,to ktoś spokrewniony z nią.Co do zaliczki to nieprawdą jest,że tylko pijaki i oszusci biorą,w kazdej firmie przy takiej inwestycji jest potrzebna zaliczka.Nie ma praktycznie studia kuchennego w ktorym by zaliczki nie wymagali.Meble pod zamownienie robi sie na czyjeś konkretne zlecenie i w jaki sposob ma producent takich mebli zaufać zleceniodawcy,ze np nie wycofie sie z umowy,albo w ogóle nie zapłaci.To wszystko jest prosto mowic,ale inaczej zrobić
Link do komentarza
Cytat

Łatwo powiedziec to wszystko.Firma której zlecilam wykonanie mebli była z polecenia znajomej osoby,to ktoś spokrewniony z nią.



mhm czyli zadne polecenie

Cytat

Co do zaliczki to nieprawdą jest,że tylko pijaki i oszusci biorą,w kazdej firmie przy takiej inwestycji jest potrzebna zaliczka.Nie ma praktycznie studia kuchennego w ktorym by zaliczki nie wymagali.Meble pod zamownienie robi sie na czyjeś konkretne zlecenie i w jaki sposob ma producent takich mebli zaufać zleceniodawcy,ze np nie wycofie sie z umowy,albo w ogóle nie zapłaci.To wszystko jest prosto mowic,ale inaczej zrobić



pozwole sie nie zgodzic. owszem, robisz sobie kuchnie wedlug wlasnego zyczenia, ale 95% mebli ma standardowe wymiary (60, 90itd.), ewentualnie jakas ostatnia szafka, w zaleznosci od wymiarow kuchni, moze byc robiona specjalnie, na niestandardowy wymiar i tylko na niej firma bylaby stratna. no i sie powtorze, ale przed zaplaceniem czegokolwiek podpisujesz stosowna umowe, ktora zobowiazuje obie strony, do wypelnienia postanowien w niej zawartych.

no i jak dla mnie 7000 zl, to kosmiczna zaliczka (chyba, ze za calosc mialas zaplacic kolo 50 000 zl). przewaznie w tym sektorze uslug zaliczka (jesli w ogole) wynosi okolo 10- 15%.
Link do komentarza
Cytat

mhm czyli zadne polecenie



pozwole sie nie zgodzic. owszem, robisz sobie kuchnie wedlug wlasnego zyczenia, ale 95% mebli ma standardowe wymiary (60, 90itd.), ewentualnie jakas ostatnia szafka, w zaleznosci od wymiarow kuchni, moze byc robiona specjalnie, na niestandardowy wymiar i tylko na niej firma bylaby stratna. no i sie powtorze, ale przed zaplaceniem czegokolwiek podpisujesz stosowna umowe, ktora zobowiazuje obie strony, do wypelnienia postanowien w niej zawartych.

no i jak dla mnie 7000 zl, to kosmiczna zaliczka (chyba, ze za calosc mialas zaplacic kolo 50 000 zl). przewaznie w tym sektorze uslug zaliczka (jesli w ogole) wynosi okolo 10- 15%.



Umowa spisana,potwierdzenie wpłaty mam no i co z tego?jak dowiedzialam się,że do tej osoby fizycznie nic nie nalezy tylko wszystko jest na zonę ,a z zoną maja rozdzielnośc majątkową.Zaliczki wpłacilam 50 % i to moj błąd,BRW bierze 30 % zaliczki na wykonanie mebli.Zresztą nie wazne co powinnam ,a czego nie ,bo w tym momencie jest już zapóźno.Mądry Polak po szkodzie
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...