Skocz do zawartości

grzejniki wentylacyjne


Gość

Recommended Posts

Jestem w trakcie budowania domu. Wiem o tym, ze jeśli dom będzie zbyt szczelny to będzie problem z wentylacją grawitacyjną. Otwieranie okien czy mikrowentylacji przy takiej zimie jaką mamy teraz nie bardzo jest ekonomiczne bo niestety rachunki za gaz i tak będą duże. Przeczytałam gdzieś o grzejnikach wentylacyjnych, do których doprowadza się powietrze z zewnątrz a ono przepływając przez nie ogrzewa się i zostaje wpuszczone do pomieszczenia. Pomysł wydaje mi się dość prosty a na pewno tańszy ( w budowie i w eksploatacji) niż rekuperator. Mam tylko wątpliwośći jak to się będzie sprawdzało w działaniu. Pytałam już fachowców w tej branży lecz nikt nie miał z tym do czynienia. Jakie argumenty mielibyście przeciwko takiemu rozwiązaniu?
Link do komentarza
Cytat

Jestem w trakcie budowania domu. Wiem o tym, ze jeśli dom będzie zbyt szczelny to będzie problem z wentylacją grawitacyjną. Otwieranie okien czy mikrowentylacji przy takiej zimie jaką mamy teraz nie bardzo jest ekonomiczne bo niestety rachunki za gaz i tak będą duże. Przeczytałam gdzieś o grzejnikach wentylacyjnych, do których doprowadza się powietrze z zewnątrz a ono przepływając przez nie ogrzewa się i zostaje wpuszczone do pomieszczenia. Pomysł wydaje mi się dość prosty a na pewno tańszy ( w budowie i w eksploatacji) niż rekuperator. Mam tylko wątpliwośći jak to się będzie sprawdzało w działaniu. Pytałam już fachowców w tej branży lecz nikt nie miał z tym do czynienia. Jakie argumenty mielibyście przeciwko takiemu rozwiązaniu?


"Idea działania sytemu jest prosta. Kanałem o średnicy 100mm, umieszczonym za grzejnikiem w ścianie zewnętrznej, powietrze dostaje się do komory filtracyjnej. Po przefiltrowaniu powietrze to ogrzewa się przepływając przez grzejnik. Czyste i ogrzane, bezgłośnie wpływa do pomieszczenia. System wentylacyjny Purmo Air nie powoduje dodatkowego zużycia energii "

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Cytat

Jestem w trakcie budowania domu. Wiem o tym, ze jeśli dom będzie zbyt szczelny to będzie problem z wentylacją grawitacyjną.



"Czyste i ogrzane, bezgłośnie wpływa do pomieszczenia."



A czy przy -20 na dworze to da rade ogrzac te powietrze?? No i czy to rozwiaze problem wentylacji grawitacyjnej tzn. wydajnego odprowadzania schlodzonego wilgotnego powietrza z pomieszczen? Zeby woda nie lała sie po oknach i scianach.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Danfoss wprowadził ostatnio grzejnik Convec Panel, któru można montować zarówno w pionie (w ścianie) jak i w poziomie (np. w podłodze przed przeszkloną ścianą, w przejściach). W grzejniku tym powietrze ogrzewane jest przez spiralne rury grzewcze, a przepływ powietrza wymuszany jest przez wentylator. Ogrzewane jednak jest powietrze znajdujące się wewnątrz budynku. Rewelacyjny grzejnik schowany w podłogę lub w ścianę nie szpeci wnętrza. icon_mrgreen.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...