Skocz do zawartości

budowa z gotowych elementów keramzytowych


Recommended Posts

witam serdecznie

przymierzam się do budowy domu ok.170 m2 i zastanawiam się nad tą techologią. Na stronach firm wykonujących te elementy piszą że jest to szybka, tania metoda budowy i że przez to że gotowe elementy są robione dom nie musi "wyschnąć" tylko od razu można go użytkować. Ale wiadomo że producent zachwala a jakie wy macie doświadczenia z takimi domami, z tą technologią lub z takimi firmami które budują takie domy.

Chciałam bym budowac jak najwięcej systemem gospodarczym ale wiadomo że to też pochłania duzo czasu dlatego ta oferta jest o tyle kusząca że oni wszystko robią i to szybko.
Czekam na dyskusje i porady:))
Link do komentarza
Cytat

witam serdecznie

przymierzam się do budowy domu ok.170 m2 i zastanawiam się nad tą techologią. Na stronach firm wykonujących te elementy piszą że jest to szybka, tania metoda budowy i że przez to że gotowe elementy są robione dom nie musi "wyschnąć" tylko od razu można go użytkować. Ale wiadomo że producent zachwala a jakie wy macie doświadczenia z takimi domami, z tą technologią lub z takimi firmami które budują takie domy.

Chciałam bym budowac jak najwięcej systemem gospodarczym ale wiadomo że to też pochłania duzo czasu dlatego ta oferta jest o tyle kusząca że oni wszystko robią i to szybko.
Czekam na dyskusje i porady:))




Wydaje mi się, że wiem nawet o jakiej firmie mowa, ale głośno mówić nie będzie. Powiem tylko, że bardzo często jest tak, że takie firmy chcą za swoje usługi dużo pieniędzy i często budując np. z BK, budowa wcale nie trwa dużo dłużej.
Wiadomo, że wszystko ma swoje wady i zalety, o zaletach już niewątpliwe wiesz po rozmowach z firmą, ale o wadach pewnie nie wspomnieli. Np., że materiał na ściany ma słabe właściwości cieplne, albo, że są zupełnie nie-elastyczni podczas budowy i po niej w szczególności.
Link do komentarza
jakoś nikt się nie chce udzielić w tym temacie a szkoda, bo na innych stronach forum dyskusje na temat budowy z pustaków,betonu komórkowego albo nawet słomy są burzliwe a tu nawet tego nie ma icon_sad.gif

Ja ostatnio spotkałam osobę, która zbudowała już dom w tym systemie i sobie to chwali, firma jest tutaj ze śląska nie wiem czy mogę podać nazwę. Znajomy sobie chwali tą metodę póki co, firma przyjechała zrobiła wszystko szybko i sprawnie. Teraz będzie chciał kłaść gładzie i tu się zastanawiam czy na ten tłusty beton będzie się to dobrze kładło, no on twierdzi że jak odtłuści to będzie git. Zobaczymy, chcemy się w tym tygodniu wybrać z mężem żeby obejrzeć ten domek, ale ciekawi mnie najbardziej jak będzie już z użytkowaniem i jakie mają parametry cieplne te domki.
Link do komentarza
Cytat

temat tego systemu lata w sieci, nic specjalnego, nawet na najbardziej poczytnym forum z tej branzy nie zostawili na nich suchej nitki!
jak za taka cene i brak skonkretyzowanych wlasciwosci cieplnych scian odpuscil bym temat!
chyba ze jestes krolikiem doswiadczalnym - to co innego icon_biggrin.gif






a mogłabym prosić jakieś namiary na te strony, bo szukam w necie ale jakoś nie ma sensownych opinii. będę wdzięczna...
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

w tej technologii wiekszosc scian domkow jednorodzinnych ma gr.150mm a nie jak w wiekszosci projektow 240 mm co daje w tym przypadku 0,9m2 na 10mb sciany zewn icon_smile.gif

magia?

pozdrawiam



Cytat

Tyle bardziej jest wytrzymały? Może cegła czy granit będzie jeszcze parę centymetrów.



Ja jestem bardziej radykalny - szkielet stalowy i obić blachą - magia ? icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

widze ze temat lekko stanal w miejscu ..

dlaczego ludzie nie doceniaja zwiekszenia powierzchni uzytkowej w przypadku wyboru elementow Praefy?


Na FM reklama nie wyszła,Praefa się zbłaźniła to próbuje tutaj icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...