Skocz do zawartości

płyta grzewcza Legalett-kto ma?


Recommended Posts

Jak w temacie - kto ma Legalett i moze opisac czy jest zadowolony lub jak bardzo jest zadowolony icon_wink.gif

Fundamentowa plyta grzewcza kosztuje okolo 50 tys /100m2 domu (prawdopodobnie)- w to wchodzi rozlozenie takze kanalizacji oraz wypuszczenie wody. Czyli inwestor podlacza tylko piec i moze sie grzac nawet bez domu...

Bardzo jestem ciekawa jak wydajne jest to ogrzewanie. Czy cieplo nie "idzie" w ziemie? Czy ma ktos domek drewniany na takiej plycie?

Link do komentarza
Jeśli cena Ci odpowiada to montuj. System jest bardzo fajny, daje dużo ciepła w domu ogólnie i przede wszystkim podłoga jest cieplutka. Np. dzieci w zimie mogą się spokojnie bawić. Jeśli chodzi o mnie to główną wadą Legalettu jest jego cena, a jeśli to nie jest problemem to jest jak najbardziej za.

Gdzieś już tu był bardzo długi temat o Legalecie.
Link do komentarza
Cytat

Jak w temacie - kto ma Legalett i moze opisac czy jest zadowolony lub jak bardzo jest zadowolony

Fundamentowa plyta grzewcza kosztuje okolo 50 tys /100m2 domu (prawdopodobnie)- w to wchodzi rozlozenie takze kanalizacji oraz wypuszczenie wody. Czyli inwestor podlacza tylko piec i moze sie grzac nawet bez domu...

Bardzo jestem ciekawa jak wydajne jest to ogrzewanie. Czy cieplo nie "idzie" w ziemie? Czy ma ktos domek drewniany na takiej plycie?

Płyta fundamentowa to przyszłość ,  Legalett to przeszłość za duża bezwładność cieplna  .
Link do komentarza
Cytat

Płyta fundamentowa to przyszłość ,  Legalett to przeszłość za duża bezwładność cieplna  .



A moze duza bezwladnosc cieplna to wlasnie zaleta? - mam co do tego mieszane uczucia. Wydaje mi sie, ze dzieki temu latwiej bedzie utrzymac stala temperature. Wolno sie nagrzewa ale i wolno sie wyziebia. Nie jestem pewna co jest wazniejsze. W zasadzie w zime sie pali naokraglo wiec dzieki tej plycie nie grozi wyziebienie w razie wygasniecia pieca podczas nieobecnosci. Moglabym sie pokusic o stwierdzenie, ze bezwladnosc cieplna jest bardziej komfortowa. A jesli jest potrzeba szybkiego rozgrzania sie np. po powrocie z pracy to mozna rozpalic w kominku.

Tak, ze wracam do pytania odnosnie wydajnosci. Chodzi mi o to czy na jeden metr szescienny objetosci ogrzewanej tym sposobem bedziemy potrzebowali takiej samej ilosci opalu jak w przypadku grzejnikow sciennych lub ogrzewania podlogowego wodnego? Zakladam tutaj, ze liczymy od momentu ustalonej temperatury poczatkowej np. 20 stopni i zamierzamy utrzymac ja przez okres np. jednego miesiaca (zalozmy styczen lub luty - jako ze sa najzimniejsze).

Czy ktos cos takiego mierzyl?
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

A moze duza bezwladnosc cieplna to wlasnie zaleta? - mam co do tego mieszane uczucia.


Bardziej ekonomicznym rozwiązaniem od Legalettu jest płyta fundamentowa z zatopioną podłogówką lub dla mniej odważnych podłogówka bezpośrednio na płycie bez izolacji.
Duża bezwładność to dla mnie jednak wielka zaleta,zwłaszcza,że zamierzam wykorzystywać II taryfę icon_wink.gif
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

ile zaoszczedzisz na tej II taryfie, az takiej roznicy duzej nie ma!


Prąd w taryfie całodobowej ok.0,50zł za 1kWh a w godz.22-6 i 13-15 ok.0,30zł
Roczne zużycie na co+cwu ok.10tys.kWh=2tys.zł
To nie jest duża różnica ?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...