Skocz do zawartości

GAZOBETON


Recommended Posts

MAm prosbę do osób które mieszkają w gazobetonie.

Możecie napisać, czy Wam się w nim dobrze mieszka - np. latem chłodno, zimą ciepło, czy nie pękają ściany (słyszałem, że czasami pękają), jakiej klasy macie gazobeton, jakiej grubości ściana + jakie ocieplenie (słyszałem, że styropian powodować może pojawienie się wilgoci w domu).

icon_confused.gif
Z góry serdeczne dzieki.
Link do komentarza
Tak jak piszesz- latem uczucie chłodu, zimą ciepło. Wilgoć może się pojawić jeśli ocieplenie (ściana jednowarstwowa) zaczniesz wykonywać zbyt wcześnie, przed wysezonowaniem murów i całego budynku. Trzeba dać czas na wyschnięcie tynków wewnętrznych jak i wylewek (nie śpieszyć się z montażem stolarki okiennej). Problemy z wilgocią mogą pojawić się także przy nieodpowiednim doborze grubości pustaków BK a także grubości ocieplenia zewnętrznego w stosunku do grubości ściany. No i oczywiście pozostaje sprawa wentylacji- tutaj nie ma wątpliwości- niezależnie z czego budujemy wentylacja musi być i działać poprawnie.
U mnie jest 24cm BK + 12cm styropian frezowany (ściana jednowarstwowa).
Link do komentarza
Mieszkam w domu z gazobetonu od 7 miesięcy i mogę powiedzieć, że jedyną wadą, którą zaobserwowałem jest zbytnia miękkość i podatność na kruszenie tego materiału. Przejawia się to np. w tym, że wszęedzie tam gdzie zrobiłem dziury pod kołki rozporowe; np. wieszając firany, montując poręcz do schodów na murze, miałem problemy. Kołki wypadały, a gazobeton tak się wykruszał, że praktycznie niemożliwe było zamocowanie porządne, na sztywno, danego kołka. Jest to dość uciażliwe; ale poza tym jest ok.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...