Skocz do zawartości

Kominek a wentylacja


Recommended Posts

Buduję nowy dom i w planie mam zamiar instalację mechanicznej wentylacji nawiewno-wywiewna. Czy w tym przypadku nie muszę doprowadzać dodatkowego powietrza do kominka rurą? Czy muszę zakladać kratkę wentylacyjna do wentylacji grawitacyjnej?.
Link do komentarza
Cytat

Buduję nowy dom i w planie mam zamiar instalację mechanicznej wentylacji nawiewno-wywiewna. Czy w tym przypadku nie muszę doprowadzać dodatkowego powietrza do kominka rurą?
Czy muszę zakladać kratkę wentylacyjna do wentylacji grawitacyjnej?.


Są centrale z "biegiem kominkowym" wentylator nawiewny podaje więcej. Stosujemy je do kominków tradycyjnych. W kominkach "za szybą" można doprowadzać powietrze z wewnątrz. Wyklucza się też łączenie wentylacji konwekcyjnej z mechaniczną.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Niestety nie rozumiem komentarzy, którwe nie odpowiedzialy na moje pytania. Buduję nowy dom i w planie mam zamiar instalację mechanicznej wentylacji nawiewno-wywiewna. Czy w tym przypadku nie muszę doprowadzać dodatkowego powietrza do kominka rurą? Czy muszę zakladać kratkę wentylacyjna do wentylacji grawitacyjnej?..
Link do komentarza
Cytat

Niestety nie rozumiem komentarzy, którwe nie odpowiedzialy na moje pytania. Buduję nowy dom i w planie mam zamiar instalację mechanicznej wentylacji nawiewno-wywiewna. Czy w tym przypadku nie muszę doprowadzać dodatkowego powietrza do kominka rurą? Czy muszę zakladać kratkę wentylacyjna do wentylacji grawitacyjnej?..



Powietrze jeśli to tylko mozliwe trzeba doprowadzić zawsze, a kratkę w kanale went grawit salonu załóż taką, którą możesz zamknąć.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...