Skocz do zawartości

jaka grubość ściany i współczynnik U?


Recommended Posts

Uzupełniając swoje pytanie dotyczące sensu WM dodam, że przede wszystkim właśnie kieruję się komfortem. Najważniejsze jest, żeby to miało sens i nie generowało niepotrzebnych kosztów (instalacja WM, prąd, wymiany filtrów).
U siebie zastosuję ogrzewanie gazowe (gaz ziemny), do tego kominek w salonie, wykorzystywany wiosna/ jesień.

Zastanawiałem się jednak czy potrzebne jest większe docieplenie ścian zewnętrznych. Projekt to ten:
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom...7278463e3d,2598

Na zatrzymaniu ciepła też mi zależy i m.in. dlatego zostaną zlikwidowane boczne okna w salonie.
Pytałem o sens zastosowania WM, bo może są jakieś minimalne wymagania, jeśli chodzi o grubość ścian (U) w przypadku WM?
Link do komentarza
Cytat

Ja zamierzam mieć Porotherm 25 i 15 cm styro. Współczynnik U wynosi ok 0,22. Choć jak tak czytam to nie wiem czy nie dołożyć z kilka cm tego styropianu. icon_rolleyes.gif



jeżeli masz styro o gorszym współczynniku to zamiast dokładać parę cm można wziąć z lepszym współczynnikiem
z tego co zauważyłem po budowach
większość domów jest ocieplana styro o wsp 0,040
ja na początku zmieniłem 15 na 20 o wsp 0,040
finalnie został położony styro 20 cm o wsp 0,032
Link do komentarza
Cytat

Nie no ja chyba oszaleję. To styro też ma jakieś współczynniki? icon_lol.gif

Porwała się baba z motyką ... icon_lol.gif Tego tematu po prostu nie da się ogarnąć. icon_lol.gif



ja jak zacząłem myśleć o budowie również nie miałem pojęcia o wielu rzeczach związanych z budową domu
miał być dom za 200k
teraz mam nadzieję zmieścić się w 300k
z czasem dużo o budowie się dowiesz
Link do komentarza
Cytat

No ale takie podstawy to chyba już teraz muszę wiedzieć żeby projekt zrobić. No bo materiał na ściany, dach to chyba musi być ujęte w projekcie. Tym bardziej, że robimy projekt indywidualny.



materiał na ściany to żaden problem zmienić....
Link do komentarza
Cytat

No ale takie podstawy to chyba już teraz muszę wiedzieć żeby projekt zrobić. No bo materiał na ściany, dach to chyba musi być ujęte w projekcie. Tym bardziej, że robimy projekt indywidualny.



ja w projekcie mam gont bitumiczny na dachu w realu dachówka
styro w projekcie 12 albo 15 na ścianie jest 20 cm
nawet w ścianach mam przygotowane otwory pod WG
Link do komentarza
Cytat

nie za wcześnie myślisz o oknach
ja za późno o nich zacząłem myśleć i budowa ma dwu miesięczny poślizg



ale twój przypadek jest szczególny, bo budujesz z prefabrykatów, czyli bardzo szybko
Link do komentarza
Cytat

No ale takie podstawy to chyba już teraz muszę wiedzieć żeby projekt zrobić. No bo materiał na ściany, dach to chyba musi być ujęte w projekcie. Tym bardziej, że robimy projekt indywidualny.


Ja tak miałem, zanim ruszyłem do architekta to wszystko miałem ocykane, ba nawet porobiłem wycenę taką wstępną na pustaki, pokrycie dachowe, okna itd abym wiedział na ile mogę liczyć i jaki dom wybudować.
Link do komentarza
A skąd wiedziałeś jakie cegły są potrzebne? Ja dopiero niedawno dowiedziałam się, że ściany zewnętrzne i wewnętrzne muruje się z innych materiałów. Do tego jeszcze fundamenty ... O konstrukcji dachu nie mówiąc bo to dla mnie póki co czarna magia. Nawet nie wiem co to tak dokładnie jest "więźba" icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

A skąd wiedziałeś jakie cegły są potrzebne? Ja dopiero niedawno dowiedziałam się, że ściany zewnętrzne i wewnętrzne muruje się z innych materiałów. Do tego jeszcze fundamenty ... O konstrukcji dachu nie mówiąc bo to dla mnie póki co czarna magia. Nawet nie wiem co to tak dokładnie jest "więźba" icon_lol.gif


Dużo, bardzo dużo czytałem icon_biggrin.gif A tak na serio to od mając naście lat latało się po budowach do pomocy i coś niecoś się liznęło a czytać to zacząłem jak zapadła decyzja,że będziemy się budować.A więźba to tak dokładnie to tylko drewno icon_biggrin.gif
Powolutku wszystko ogarniesz,jak nie sama to z naszą pomocą icon_lol.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...