Skocz do zawartości

wrzosy


kropeczka_ns

Recommended Posts

Cytat

Przykrywacie wrzosy na zimę? Jak? czym? I czy już?



Nie przykrywam wrzosów, nie słyszałam o tym żeby ktoś je przykrywał, ale teraz są różne odmiany i typy, wrzosy, wrzośce.
Te które naturalnie rosną obok w lesie jakoś zawsze dają radę. Myślę, że temperatura musiałaby jeszcze spaść, ale może okryj gałązkami lekko żeby się nie zdusiły ale były ochronione od wiatru i mrozu. Zbytnie okrywanie przy takim ciepełku może im nie służyć. ja swoje podlewam, jak pamiętam przed zimą
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 lata temu...
  • 5 miesiące temu...
Cytat

A ja sądziłem, że to przebiśniegi są zwiastunami wiosny, wrzosy to jesień. icon_biggrin.gif
Ale ta przyroda się zmienia icon_lol.gif



W lutym jako pierwsze zaczynają kwitnąć wrzośce np.wrzosiec krwisty . Marzec,kwiecień i maj to czas kwitnienia większości wrzośców. Można tak dobrać wrzosy i wrzośce by zachować ciągłość kwitnienia od lutego do listopada . Lubię tą odmianę roślin. Za poświęconą uwagę rewanżują się pięknym kwitnieniem dodatkowo stanowią urocze wykończenie ogrodu. icon_biggrin.gif Edytowano przez smoaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Drugi rok próbuję u siebie zaaklimatyzować - i ddoooopaa zbita.
Na wiosnę wszystkie zeszłoroczne suche i brązowe.
W tym roku w donicach zostawiłem w tunelu foliowym, podlane - i też zbrązowiały.
Czy ja mam je obciąc (to suche) i liczyc że rośliny żyją i będa odrosty?



Jeśli są suche to znaczy, ze są martwe! Najlepiej je wyrzucić i założyć wrzosowisko od nowa.
Wrzosy i wrzośce lubią stanowiska słoneczne, suche i osłonięte od wiatru. Idealnym podłożem jest gleba lekka, próchniczna, nieco piaszczysta, przepuszczalna, o kwaśnym odczynie pH 3,5-5,5. Warto zastosować ściółkę z kory sosnowej i dodatkowo szczepionki mikoryzowe do roślin wrzosowatych.
Link do komentarza
Problemem musi być gleba i jej kwasowość.
U siebie wrzosy wsadzam w najróżniejszych skupiskach, nieraz w cieniu i do tego w gliniastej ziemii i one tam po prostu rosną.

Może warto by sądzić rośliny w grupach tematycznych?
Wrzosy z azaliami, iglakami, piersiami, różanecznikami itp.?
Łatwiej wtedy taką ziemię zakwasić, a później nawozić.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...