Skocz do zawartości

Kredyt w EURO, czy PLN?


sepoy

Recommended Posts

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Nie jest tak dokładnie do końca jak wyżej koledzy piszą. Biorąc kredyt hipoteczny jest wiele czynników mających wpływ na sumę jak i walutę kredytu. Biorąc kredyt "rodzina na swoim"jesteśmy z góry skazani na złotówki. Dziwne jest ale prawdziwe, że przy takich samych dochodach w jednym banku można otrzymać zaledwie 90000 zł a drugim prawie 180000 zł. Nie będę wymieniał nazw banków bo nie widzę w tym sensu , ale powiem że pierwszy bank to nie nasz rodzimy a drugi tak. I teraz pytanie - ile zarabiają zagraniczne banki a raczej grabią. Opisany przykład doświadczyłem na własnej skórze na początku 2010 gdy brałem kredyt.
Link do komentarza
Cytat

Myslalem o franku lub euro... kilkaset zł taniej mimo wszystko



ja mam działkę w euro
kredyt na dom będę brał w zł RnS
niestety na euro nas już nie stać
w tamtym roku dostalibyśmy bez problemu w euro
teraz po zaostrzeniu polityki kredytowej zostają nam tylko złotówki
za osiem lat będziemy mogli wziąć kredyt konsolidacyjny w euro
zamiast spłacać dwa, jeden w euro, drugi w zł
Link do komentarza
Cytat

A co sadzicie o open finance lub expander ?
Mnie dobre warunki w sumie w zł dał ing slaski - ale mam u nich konto..
Myslalem o franku lub euro... kilkaset zł taniej mimo wszystko



Też myślałem o ING, ale oni dają tylko w zł. To by było jeszcze do przejśćia ale maja głupie zasady odnośnie budowy domu z działalnością. Tzn może być max 30% na działalność. A to dla mnie nie do przeskoczenia. Inne banki dają spokojnie 50%.
Link do komentarza
Cytat

A co sadzicie o open finance lub expander ?
Mnie dobre warunki w sumie w zł dał ing slaski - ale mam u nich konto..
Myslalem o franku lub euro... kilkaset zł taniej mimo wszystko


Polecam open finans. Byłem u nich i to co powiedział (w jakich bankach mam zdolność kredytową) i wyliczył (kredyt i inne tam) mi doradca sprawdziło się na 100%. Dla potwierdzenia pochodziłem po bankach i dlatego napisałem że sprawdziło się w 100%. Jeżeli chodzi o kredyty w obcej walucie to słyszałem, że dobre warunki ma eurobank. A konto możesz zawsze założyć w tym banku w którym weźmiesz kredyt. Ja tak zrobiłem bo pani powiedziała ,że mile jest widziane gdy kredytobiorca ma konto tym banku
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...