Skocz do zawartości

Lampki halogenowe w płycie gk i wełnie mineralnej


jm

Recommended Posts

mam dylemat z osadzeniem halogenów w płycie gk i wełnie na poddaszu, nie mogę znaleźć puszek, które ograniczyłyby emisję ciepła wgłąb wełny mineralnej. są podobno halogeny emitujące ciepło do przodu (15 zł za sztukę), ale mimo wszystko chyba lepiej byłoby to zabezpieczyc .
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Byliśmy na szkoleniu w Rigipsie i tam podpowiedzieli świetny pomysł, otóż od góry na płytę K-G daje się doniczkę ceramiczną, oddziela od wełny, żarówki nie przegrzewają się i nie trzeba dawać jakichś drogich wymysłów. Czasem trudno wpaść na bardzo proste rozwiązanie. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 10 miesiące temu...
Cytat

mam dylemat z osadzeniem halogenów w płycie gk i wełnie na poddaszu, nie mogę znaleźć puszek, które ograniczyłyby emisję ciepła wgłąb wełny mineralnej. są podobno halogeny emitujące ciepło do przodu (15 zł za sztukę), ale mimo wszystko chyba lepiej byłoby to zabezpieczyc .


Mąż mówi że jedynym rozwiązaniem są ledy nie emitujące ciepła,pozostałe patenty to kiks.Zarówka halogenowa wymaga przestrzeni ponad sobą do chłodzenia,dziura w wełnie z osłoną to mostek zimna /cieńsza izolacja/,lepiej zastosować inny rodzaj oświetlenia.:icon_surprised:

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Podstawową zaletą lamp halogenowych są niewielkie rozmiary, a także niewielkie straty strumienia świetlnego w okresie eksploatacji. Wadą jest mała trwałość w porównaniu do lamp wyładowczych - czyli takich jak: świetlówka, świetlówka kompaktowa, lampa rtęciowa, lampa sodowa, lampa metalohalogenkowa. Moim zdaniem przy wyborze oświetlenia (i nie tylko wtedy) musimy zwracać uwagę przede wszystkim na walory użytkowe, estetyczne powinny zleźć na drugim miejscu.
Link do komentarza
Cytat

Podstawową zaletą lamp halogenowych są niewielkie rozmiary, a także niewielkie straty strumienia świetlnego w okresie eksploatacji. Wadą jest mała trwałość w porównaniu do lamp wyładowczych - czyli takich jak: świetlówka, świetlówka kompaktowa, lampa rtęciowa, lampa sodowa, lampa metalohalogenkowa. Moim zdaniem przy wyborze oświetlenia (i nie tylko wtedy) musimy zwracać uwagę przede wszystkim na walory użytkowe, estetyczne powinny zleźć na drugim miejscu.



Co masz na myśli, pisząc, że lampy halogenowe maj małą trwałość??? Przecież powszechnie wiadomo, że lampy halogenowe posiadają od 2 do 4 razy większa trwałość w porównaniu z żarówkami tradycyjnymi......... Mimo że są od nich droższe, ale efektywne i efektowne zarazem w eksploatacji. Poza tym pozwalają osiągnąć wyższe poziomy oświetlenia.
Wyjaśnij o co Ci chodziło????????????????
Link do komentarza
Cytat

Co masz na myśli, pisząc, że lampy halogenowe maj małą trwałość??? Przecież powszechnie wiadomo, że lampy halogenowe posiadają od 2 do 4 razy większa trwałość w porównaniu z żarówkami tradycyjnymi......... Mimo że są od nich droższe, ale efektywne i efektowne zarazem w eksploatacji. Poza tym pozwalają osiągnąć wyższe poziomy oświetlenia.
Wyjaśnij o co Ci chodziło????????????????



Gdybyś czytał uważnie, to wiedziałbyś o co mi chodziło!!!
Pisałam, ze halogeny są mniej trwałe niż poszczególne odmiany lamp wyładowczych: śWIETLóWKA na przykład. Ty natomiast mówisz o lampach tradycyjnych, do których zalicza się żarówka - która świeci dzięki rozżarzonemu przewodowi - i rzeczywiście nie jest tak trwała jak halogeny. natomiast świetlówki, w których światło emituje związek chemiczny (luminofor) i te lampy są ZNACZNIE trwalsze od halogenowych - PO PROSTU WARTO TO WZIąć POD UWAGę - BO MOżNA DUżO ZAOSZCZęDZIć.
zalecam uważne czytanie wypowiedzi uczestników forum!
Link do komentarza
Cytat

Podstawową zaletą lamp halogenowych są niewielkie rozmiary, a także niewielkie straty strumienia świetlnego w okresie eksploatacji. Wadą jest mała trwałość w porównaniu do lamp wyładowczych - czyli takich jak: świetlówka, świetlówka kompaktowa, lampa rtęciowa, lampa sodowa, lampa metalohalogenkowa. Moim zdaniem przy wyborze oświetlenia (i nie tylko wtedy) musimy zwracać uwagę przede wszystkim na walory użytkowe, estetyczne powinny zleźć na drugim miejscu.


Siemka.Dla mnie estetyka jest nadrzędna,mało która kobieta kładzie nacisk na użytkowość.Ma wyglądać żeby kopara opadła.Całuski
Link do komentarza
Cytat

Siemka.Dla mnie estetyka jest nadrzędna,mało która kobieta kładzie nacisk na użytkowość.Ma wyglądać żeby kopara opadła.Całuski


No właśnie - mało która - i bardzo źle, że tak się dzieje. Kobiety (nie wszystkie na szczęście) zapominają lub w ogóle nie mają tej świadomości, że - powtarzając za Tobą kolokwialne sformułowanie - "kopara może opaść" wtedy, gdy względy pragmatyczne połączymy z estetyką, bo coś dobrze wygląda jeśli spełnia swoje zadanie, DODATKOWO może zdobić (chyba, że jest to stricte element dekoracyjny, którego jedyną funkcją jest dekorowanie). Pożądany efekt uzyskuję się wówczas, gdy dany przedmiot spełnia SWOJE ZADANIE - odpowiednio doświetla na przykład. Estetyka - piękno to pojęcie względne i nie wykluczone, że halogeny dla większości będą odznaczały się także dekoracyjnością. Skończmy zatem z mitem kobiety, która nie potrafi logicznie myśleć!
A tak w ogóle nie chodzi o to żeby komuś "kopara opadała", tylko o to żeby nam żyło sie wygodnie.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
Cytat

No właśnie - mało która - i bardzo źle, że tak się dzieje. Kobiety (nie wszystkie na szczęście) zapominają lub w ogóle nie mają tej świadomości, że - powtarzając za Tobą kolokwialne sformułowanie - "kopara może opaść" wtedy, gdy względy pragmatyczne połączymy z estetyką, bo coś dobrze wygląda jeśli spełnia swoje zadanie, DODATKOWO może zdobić (chyba, że jest to stricte element dekoracyjny, którego jedyną funkcją jest dekorowanie). Pożądany efekt uzyskuję się wówczas, gdy dany przedmiot spełnia SWOJE ZADANIE - odpowiednio doświetla na przykład. Estetyka - piękno to pojęcie względne i nie wykluczone, że halogeny dla większości będą odznaczały się także dekoracyjnością. Skończmy zatem z mitem kobiety, która nie potrafi logicznie myśleć!
A tak w ogóle nie chodzi o to żeby komuś "kopara opadała", tylko o to żeby nam żyło sie wygodnie.


Proponuję wyskoczyć ze szpilek bo nie są chyba wygodne?Po co je zakładać ?-Chyba znam odpowiedż-żeby kopara opadła koleżance,koledze.Bob icon_biggrin.gif
Link do komentarza
W celu ozdobnym dobrze wypadają ledy ,są bardzo trendy/np światła pozycyjne w nowych samochodach/,świetnie wyglądają w podłodze,nie wymagają chłodzenia/bez problemów w suficie/.Pobór prądu 1W ,plus praktycznie wieczność świecenia.Minusy to cena i konieczność doświetlania np lustra/prawdopodobnie i tak 100% inwestorów każe montować mocne oświetlenie przy lustrze/Bob icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Oczywiscie, bo mocne oświetlenie przy lustrze jest konieczne, aby móc zrobić sobie ładny makijaż.



Hmm.. ciekawy punkt widzenia. (I to jeszcze powtórzony). Na szczęście ponad połowa populacji nie musi wybierać oświetlenia ze względu na makijaż. Nam się lapki halogenowe przydają do bardziej rozsądnych celów.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
  • 4 tygodnie temu...
Na allegro po 16zł 80ledów 240lumenów i po 38zł SMD 350lumenów światło naturalne.
Dla mnie rewelacja.
Wymieniłem wszystkie halogeny - czyli salon z wielkiego plafonu 8x35W= 280W zrobiło się 8x4,6W =36,8W !
a łazienka z 4x35W=140W mam 4x4W=16W + 5W na listwy podświetleniowe = 21W!
Nie przejmuje spalonymi żarówkami, ciepłem emitowanym przez nie - no i pobór prądu jest fantastycznie niski.
Polecam każdemu - to już jest ten moment kiedy na prawdę ledy zastąpiły żarówki.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...