Skocz do zawartości

kotek maine coon :)


autorushd

Recommended Posts

Wiec wczoraj udałem się do architektów, i tam zobaczyłem takiego kota. Powiem szczerze byłem w szoku icon_smile.gif I to tym z tych cięższych. Zawsze marzyłem o takim kocie , mój kot dachowiec zginął ok 2mies temu, dostałem małą kicię 3 mies. Ale skubanej się ciągle nudzi. I myślałem nad kumplem dla niej.

Podam trochę fotek icon_smile.gif

Brak obrazka

large-maine-coon-cat-1s.jpg

Napisałem do hodowcy który właśnie sprzedaje 5 miesięcznego kotka. Waży 2,8kg icon_smile.gif

Ogólnie z tego co czytałem to spokojne bydle, waży do 10kg. Wygląda przecudnie. Naprawdę kawał kota i to dosłownie icon_smile.gif

Autorushd

Edytowano przez autorushd (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gadaj tu z jednym naszym.
On miał pieknego - ale ze względów rodzinno-zdrowotnych musiał spuścić.
Nawet szukał chętnego jakiś czas.
Mnie sie podoba bardzo - bo żaden gryzoń mu nie groźny, sąsiedzki kocur ominie a i mniejszy pies sie zastanowi nim kły wywali otwarcie -icon_smile.gif

PS:
saszetką Kite Kata to pewnie go ie zadowolisz na śniadanie - niestety -icon_smile.gif
Link do komentarza
rozmawiam z jednym z hodowców z pod wawy, kite kate odpada do jedzenia icon_sad.gif Zawartość mięsa jak w wędlinach z constaru icon_smile.gif Musze pojechać do zoologicznego zobaczyć ceny karm dla takich wyrostków. Do tej pory swojemu kotu kupowałem właśnie suchy kitekate za ok 15zł/2kg
a tu widzę ze dla tej bestyi pokarm 2kg to już 50zł icon_sad.gif Edytowano przez autorushd (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Najlepiej jest po prostu dawac normalne, surowe mieso. Najzdrowiej i pewnie i najtaniej wychodzi. Wprawdzie trzeba sie troche pobawiac z suplementami, ale warto. icon_wink.gif



Proszę napisać coś jeszcze icon_smile.gif Może być na priv icon_smile.gif Dziś odbieram moją kocurkę icon_smile.gif I każda wiadomość na wagę złota icon_smile.gif
Hodowca proponował mi sucha karmę firmy sanabell jako najtańszą z tych lepszych.
Link do komentarza
Cytat

Proszę napisać coś jeszcze.



Lubię koty piękna ta bestia ile kosztuje taki 5 miesiczniak .Miałem pięknego dachowca żaden mutant normalny rodzimy  kot , po około 2 latach ważył 5 kg ,najbardziej mu smakowała sucha  karma dla psów .Sąsiad niestety otruł go  twierdził że przypadkowo  ,wyłożył zabitego gołębia nafaszerowanego "specjałami" na jakiegoś dzikiego kota .Teraz ne mam ,obawiam się że sytuacja może się powtórzyć. 
Link do komentarza
Cytat

Proszę napisać coś jeszcze icon_smile.gif Może być na priv icon_smile.gif Dziś odbieram moją kocurkę icon_smile.gif I każda wiadomość na wagę złota icon_smile.gif
Hodowca proponował mi sucha karmę firmy sanabell jako najtańszą z tych lepszych.



Tu jest skarbnica wiedzy na temat BARF, czyli zywienia surowizna. http://chatul.pl/viewforum.php?f=52 Kazdy, kto przeczyta kilka postow, szczegolnie dagnes nie bedzie chcial zywic kota sucha karma. W Sanabelle tez jest zboze, wiec moim zdaniem odpada, chociaz ichnie chrupki na zeby bardzo kotom smakuja. Jesli sucha karma to tylko ktoras z bezzbozowych - Orijen, Acana, Applaws, Taste of the Wild, Porta Feline 21... - im lepsza, tym mniej jej jedza, wiec nie wychodzi wcale drozej, natomiast ja jednak wzielabym pod uwage surowe mieso, bo po suchej karmie murowane problemy z nerkami. Milej lektury. icon_wink.gif
Link do komentarza
Wrzuć parę fotek. Na pewno przefajny z niego kotek icon_biggrin.gif
Mam w domu kotkę syberyjską. Też jest z niej kawał futra, i już waży ponad 6kg (ani grama tłuszczu).
O koty z sierścią długą i półdługą trzeba nieco inaczej dbać. Powinny dostawać odpowiednio zbilansowaną karmę i co najmniej raz, dwa razy w tygodniu szczotkować sierść. O zaletach i wadach poszczególnych rodzajów karm warto najpierw poczytać na specjalistycznych portalach (forach), a dopiero później się na coś decydować.
Link do komentarza
Cytat

Mój maine coon właśnie łazi po łóżku icon_smile.gif Normalnie taki przytulak ze szok icon_smile.gif Wieczorem dałem mu wątróbkę, ciekawe czy zjadł?



daj foty .... chętnie pooglądam .... icon_biggrin.gif
Widziałam na fotach - w różnych stadiach wzrostu ..... piękne zwierzę.... gratuluję..... icon_smile.gif
acha .... nie zazdroszczę dwóch rzeczy: sprzątania kuwety po takim ogromniastym zwierzu i karmienia .... to już nie jest 3 kilowy dachowiec ... karma musi być niestety odpowiednia , do tanich nie należy .... icon_rolleyes.gif
to będzie wychodzący kotek? coby jak dorośnie ktoś Ci go nie pomylił z dzikim drapieżnikiem i nie odstrzelił .... pilnuj sobie - ludziom różne głupie rzeczy przychodzą do głowy ... icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...
Cytat

tygrysek ma cieczkę. Ponieważ jest to pierwsza moja kotka jest to dla mnie nowość. Co ona wyprawia m icon_eek.gif , ale ogólnie miauczy raczej spokojnie.


Kotki maja ruję icon_smile.gif.
Pilnuj jej, żeby Ci nie zwiała, bo mimo, że do tej pory niewychodząca może mieć ciągoty do pójścia za instynktem.
Planujesz ją rozmnażać? Bo jak nie - wysterylizują ją i będziesz miał spokój. I z jej jękami, i z rozwalającym zapaszkiem absztyfikantów podchodzących pod dom...
Poza tym z kotkami to nie jest tak, jak z sukami - suka ma cieczkę dwa razy w roku i poza tym - jest spokój. Niektóre kotki - jeżeli nie zaciążą - mogą mieć kolejną ruję za kilka tygodni. Oczywiście mogą, ale wcale nie muszą. Ja przezyłam raz pełna rujkę i to była masakra! Nigdy więcej!
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 10 miesiące temu...
Cytat

Witam , wiec najnowsze fotki. Kotkę nazwaliśmy Patrysia icon_smile.gif

pat2.JPG




Mam takiego samego icon_smile.gif Tyle, ze kota i wabi się Paździoch albo od końcówki nazwy Zdzisiek. Mój jest przybłędą z miejskiego targowiska. Człowiek miał do oddania 6 maluszków w pudełku, żona wsadziła palec i najsilniejszy z miotu czepił sie pazurami palca i już został.
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
Wiec tak, moja kocica spi na desce do prasowania, co irytuje moja zone bo wiadomo kudły zostawia. Tego zonie nie mów icon_smile.gif Ale ona ma tam punkt obserwacyjny na mnie. Jak tylko się poruszę w wyrku kot do mnie wskakuje i chce żebym go drapał. Wie tez ze jest pora karmienia.

Kot to typowy kanapowiec, dostojny, spokojny , normalnie idealny. Totalnie zro agresji. Nawet na myszy polował swego czasu, ale irytowało mnie bo tak: złapał mysz a potem się nia bawił. No i w tych zabawach często gęsto ta mysz mu zwiała pod jakiś mebel i czasem musiałem interweniować.

Kot je tylko sucha karmę i wodę. Jak każdy kot łazi po wszystkim, tego się zmienić nie da. Wiec jak zapomnę i zostawię kanapki, schabowego lub obojętnie co, nie ruszy. Najwyżej powącha.

Nie alej jak wczoraj mówiłem zonie że gdyby nasza kocica kipnęła to ja od razu kupie takiego samego kota. Byle z charakterem utrafić.

Co mógłbym poradzić, koniecznie sterylizować. Wiele kłopotów które przezywałem by mi odpadło.









Autorus Edytowano przez autorushd (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ja polecam też koty brytyjskie, jeśli komuś zależy na przyjaznej i domowej razie. Poza tym mają łagodne usposobienie i sympatyczny wygląd icon_smile.gif
[attachment=16585:bryt.jpg]


Z reguły są łagodne ale wyjątki od reguły też się zdarzają.
Sympatyczny wygląd a w środki SZATAN icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat




pięknyyy.... mój dachowiec rasy europejskiej icon_mrgreen.gif Rychu, ma też takie umaszczenie rolleyes.gif



Cytat

Ja polecam też koty brytyjskie, jeśli komuś zależy na przyjaznej i domowej razie. Poza tym mają łagodne usposobienie i sympatyczny wygląd icon_smile.gif
[attachment=16585:bryt.jpg]



moje jeszcze na razie niespełnione marzenie... rolleyes.gif ale się doczekam w końcu... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Z reguły są łagodne ale wyjątki od reguły też się zdarzają.
Sympatyczny wygląd a w środki SZATAN icon_lol.gif



E tam, ta rasa to typowy flegmatyczny Brytyjczyk. Choć każdy kot czasem musi się wyszaleć, ten powinien robić to rzadko. Mój na ogół jest tak leniwy, że to ja biegam wszędzie z zabawką, a on się patrzy. Choć "akcja mucha" pokazuje, że to jednak prawdziwy drapieżnik. Aż dziw bierze, że to leniwe bydlę jest w stanie złapać owada.


Cytat

moje jeszcze na razie niespełnione marzenie... rolleyes.gif ale się doczekam w końcu... icon_biggrin.gif



Marzenia są po to, aby je spełniać. A tu do wyboru do koloru. ;)
Link do komentarza
Cytat

weeeeeeeź. ja nie wiem jak w Szwecji, ale w Danii, to koty wielkie jak tygrysy biegają. pojęcia nie mam, czym oni je tu pasą icon_wink.gif




W Szwecji dzikie Norweskie koty lesne nie biegaja... i generalnie nie zauwazylem aby byly jakos nad reprezentowana rasa...
Do niedawna rodzicie mieli takiego... de facto odemnie, spory byl to fakt.... ale ta siersc... icon_lol.gif
Moze gdzies znajde zdjecia na jakims dysku... dzikus troche, ale fajny...
icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...