Skocz do zawartości

odkurzacz centralny


katee

Recommended Posts

Witam. Właśnie zastanawiamy się czy warto zamontować w domu 145 m2 odkurzacz centralny, jakie to niesie za sobą korzyści, czy jest sens wydawać co najmniej kilka tysięcy złotych. Jak ktoś już wcześniej napisał przy domu 130 m2 daje sobie dobrze radę bez takiego odkurzacza. W temacie tym jednak jest kilka informacji przemawiajacych za. Czy osoby mające taki odkurzacz budując sie drugi raz zdecydowali by sie na to rozwiązanie, jeśli tak to dlaczego.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Witam,
gdybym kiedyś budował drugi dom to tylko z odkurzaczem centralnym. Pewnie, że można dać sobie radę bez niego, tak samo jak można mieszkać bez spiżarni, garażu, piwnicy, dwóch samochodów... ale ja już nie chcę bez CO i już (dołożyłbym tylko dodatkową szufelkę automatyczną w okolicy kominka).

Edytowano przez Sig (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam,
gdybym kiedyś budował drugi dom to tylko z odkurzaczem centralnym. Pewnie, że można dać sobie radę bez niego, tak samo jak można mieszkać bez spiżarni, garażu, piwnicy, dwóch samochodów... ale ja już nie chcę bez CO i już (dołożyłbym tylko dodatkową szufelkę automatyczną w okolicy kominka).


Czyli jednak CO sprawdza się!
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Zastanów sie co wolisz.
1. Węże 7,5 m i częste przełączanie z gniazda do gniazda czy węże 9m i wygodne użytkowanie. Pamiętaj że rzeczywista użytkowa długość węża jest o ok. 1.5m krótsza. Musisz przecież ominąć ościeżnicę, krzesła, fotele itp. W innym przypadku będziesz odkurzając najdalsze punkty będziesz szorował wężem po innych sprzętach i je uszkadzał jednocześnie przecierając wąż. Jedynym wyjątkiem od tej zasady jest korytaż z łazienka swoim końcu oraz schody.
Link do komentarza
JA nie widzę różnicy w odkurzaniu 9 metrowym i 7 metrowym. I dziwię się, że twoja zona stawia taki warunek icon_smile.gif Ja górę spokojnie odkurzam z 2 gniazd góra to samo. Żona, Mama, Siostra odkurza 9 metrowym i nic żadnych problemów. Gaweł z forum też odkurzał i żadnych problemów. Uparła się na ten 7 metrowy i musisz teraz spełniać te zachcianki

Co do odkurzaczy BEAM to ja takiego posiadam i jestem zadowolony. Działa już 86 godzin (jest licznik) i żadnych problemów.
Brak obrazka

SC 385 LCD Jednostka centralna BEAM PLATINUM Model 2010 Edytowano przez coolibeer (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

JA nie widzę różnicy w odkurzaniu 9 metrowym i 7 metrowym. I dziwię się, że twoja zona stawia taki warunek icon_smile.gif Ja górę spokojnie odkurzam z 2 gniazd góra to samo. Żona, Mama, Siostra odkurza 9 metrowym i nic żadnych problemów. Gaweł z forum też odkurzał i żadnych problemów. Uparła się na ten 7 metrowy i musisz teraz spełniać te zachcianki

Co do odkurzaczy BEAM to ja takiego posiadam i jestem zadowolony. Działa już 86 godzin (jest licznik) i żadnych problemów.
Brak obrazka

SC 385 LCD Jednostka centralna BEAM PLATINUM Model 2010




Te kolanka 90° napawają mnie lękiem icon_smile.gif Powietrze przejdzie, pył przejdzie, ale jakieś "grubsze rzeczy" to już mam wątpliwości.
Link do komentarza
Cytat

Grubsze ? tzn jakie?

Bo ja nie wciągam szmat, ubrań, nakrętek i dużych przedmiotów.

Jedynie kurz i brud icon_smile.gif




Miałem raczej na myśli popiół i ewentualnie drobny gruz - ale do tego sa specjalne przystawki. Żart o szmatach podsunał mi jedno pytanie, które wiąże się z taka sytuacją:

Odkurzanie tradycyjnym odkurzaczem i zassanie np. klocka- zabawki dla dzieci, jakiegoś śmiecia pod szafą, kawałka czegoś większego, no nawet skarpetki, kończy się zapchaniem odkurzacza - "patroszymy" worek lub pojemniczek i mamy "zgubę". A co w przypadku odkurzacza centralnego???? Lecimy na dół - o ile przeszło przez rury czy.....????

A jeśli nie przeszło do jednostki tylko gdzieś tkwi????
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Ja zrezygnowałam z hide-a-hose z racji na wysoki koszt już samego I etapu icon_confused.gif
Ekipa wykonała juz I etap.Zapłaciłam 800zł (robocizna +materiał).Mam 2 gniazda i 2 wyjścia na vroom.Na Allegro 1 sztuka Vroom'a już jest dostepna za około 650zł,więc kiedys tam uzbieram, a szufelki u mnie odpadają bo i tak trzebaby latać z miotłą a nie o to mi chodzi icon_cool.gif
Tylko się troche wrobiłam bo myślałam że wiekszość jednostek ma gniazdo zintegrowane w korpusie a tu zonk icon_eek.gif
Te modele które mnie zainteresowały (Vacuflo True Cyklon) nie mają....albo takowych nie znalazłam...No i nie wiem do końca jak kierować się tą mocą ssącą-wiadomo -chciałabym jaknajwiększą a różne firmy mają te moce różne-ogólnie Vacuflo ma mniejsze moce od Beama a i Beam tańszy.Beam ma gniazdo w korpusie(i tu duzy plus)Czy moc jest równa mocy???Nie wiem....
No i jeszcze czym się różni TrueCyklon formy Vacuflo od Cyklonu Beam'a???Czy działają na tej samej zasadzie...???
Może mi ktoś rozjaśni ... icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
Cytat

JA nie widzę różnicy w odkurzaniu 9 metrowym i 7 metrowym. I dziwię się, że twoja zona stawia taki warunek icon_smile.gif Ja górę spokojnie odkurzam z 2 gniazd góra to samo. Żona, Mama, Siostra odkurza 9 metrowym i nic żadnych problemów. Gaweł z forum też odkurzał i żadnych problemów. Uparła się na ten 7 metrowy i musisz teraz spełniać te zachcianki

Co do odkurzaczy BEAM to ja takiego posiadam i jestem zadowolony. Działa już 86 godzin (jest licznik) i żadnych problemów.


SC 385 LCD Jednostka centralna BEAM PLATINUM Model 2010



Dzień dobry
Mam pytania:
1) co to za kabelki (poza zasilaniem) które dochodzą do odkurzacza po lewej stronie ?
2) czy rurę "wlotową" da się zamocować zarówno z lewej jak i z prawej strony odkurzacz (beam 385 lcd)?
3) jak w punkcie "2)" tylko dla rury "wylotowej"

pzd
tomasz
Link do komentarza
Cytat

Dzień dobry
Mam pytania:
1) co to za kabelki (poza zasilaniem) które dochodzą do odkurzacza po lewej stronie ?
2) czy rurę "wlotową" da się zamocować zarówno z lewej jak i z prawej strony odkurzacz (beam 385 lcd)?
3) jak w punkcie "2)" tylko dla rury "wylotowej"

pzd
tomasz


1. Zalaczanie jednostki z gniazda innymi słowem sterowanie.
2. Z tego co pamiętam to pierwsze tak.
3 Nie

P. S.

Tak na marginesie to na zdjęciu jeśli mnie wzrok nie myli jest założony zły trójnik. Jest TY90, a powinien być 2x90 lub TY powinien być założony w taki sposób aby przelot był skierowany w dół. Ponadto nie rozumiem dlaczego instalator zastosował dwa luki 90 złączone razem, zamiast dwóch kolan 45 połączonych odcinkiem rury. Znacznie by to zredukowalo opory.

Zapraszam do skorzystania z moich usług.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam
planuję zakup odkurzacza centralnego, skłaniam się do jednego z trzech odkurzaczy, jeden z cyklonem firmy Vacuflo, drugi z filtrem Vacuflo a trzeci z cyklonem i filtrem samoczyszczącym się Beam.

Czy to prawda, że przy odkurzaczach, bez żadnych filtrów trzeba uważać na to co się odkurza np. kłębek włosów, który może zapchać silnik itp.?

Który z poniższych odkurzaczy wybralibyście?
Będę wdzięczna za porady:)

Beam SC 385 EMERALD - http://beam.pl/index.php?strona=sklep&...53&idkat=14

Vacuflo 488Q - http://www.vacuflo.pl/index.php/produkty,true-cyclonic

Vacuflo FC 670 - http://www.vacuflo.pl/index.php/produkty,filtred-cyclonic
Link do komentarza
Z trzech powyższych odkurzaczy wybrałbym TC488Q. Opowieści o sierści nalezy włożyć między bajki. Posiadam poprzedni model TC480, przez cały okres uzytkowania są w domu 2 psy (Owczarek i Akita Amerykańska) i nigdy nie miałem z tym problemu. Nalezy pamietać że jest to naprawdę cyklon, a nie powietrze puszczone po ścianie odkurzacza. W związku z tym wszystkie elementy zostaja w pojemniku i nie docieraja do turbiny. Ponadto turbina jest zabezpieczona metalowaą siatką o oczkach o przekroju ok 2-3mm co skitecznie zabezpiecza przed wszelkimi włosami, nićmi itp.

Jednostka bezfiltrowa ma ponadto kilka zalet w stosunku do odkurzaczy z filtrem. Poniżej wymieniam kilka z nich.
1. Zawsze stała moc ssąca i nie zmienny przepływ powietrza. (brak zapychających sie filtrów)
2. Nie szkodzi jej woda. ( w jednostakach z filtrami woda połaczona z kirzem skutecznie blokuje przepływ powietrza co może doprowadzić do uszkodzenia silnika)
3. Obsługa ograniczona do minimum.

Przy wyborze odkurzacza dobrze zwróćić także uwage na hałas generowany przez jednostkę. Choć producenci podają że wynosi on z regułu 60-61 db, to jest mierzony w różny sposób. (na obudowie, 1m od jednostki itp) Jeśli więc mieszkasz w obszarze gęsto zabudowanym lub odkurzacz ma byc zamontowany w środku domu to warto zastanowic sie nad Husky lub Duovac.

Proszą o kontakt, a na pewno wspólnie dobierzemy jednostkę zgodna z Twoimi oczekiwaniami i na atrakcyjnych warunkach.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam, ja kupowałem jakieś 2 lata temu odkurzacz centralny
Namówili mnie na model aerovaca Vacu Maid split z rozdzielonym silnikiem i zbiornikiem na brudy, zakupiłem też u nich zestaw montażowy na 3 gniazda i sam zrobiłem instalację (z pomocą szwagra ;) poki co jestem bardzo zadowolony, wszystko śmiga jak ta lala ;) Zastanawiam się teraz nad separatorem do popiołu i widziałem ze mają całą ofertę w internecie. Namawiam też ojca na centralke bo jest w trakcie budowania. Czy miał ktoś styczność z AEG Oxygen i może mi powiedzieć czy warto się tym zainteresować?
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam, ja kupowałem jakieś 2 lata temu odkurzacz centralny
Namówili mnie na model aerovaca Vacu Maid split z rozdzielonym silnikiem i zbiornikiem na brudy, zakupiłem też u nich zestaw montażowy na 3 gniazda i sam zrobiłem instalację (z pomocą szwagra ;) poki co jestem bardzo zadowolony, wszystko śmiga jak ta lala ;) Zastanawiam się teraz nad separatorem do popiołu i widziałem ze mają całą ofertę w internecie. Namawiam też ojca na centralke bo jest w trakcie budowania. Czy miał ktoś styczność z AEG Oxygen i może mi powiedzieć czy warto się tym zainteresować?




No to ja się również przyłączę. Sąsiad ma odkurzacz centralny i jest bardzo zadowolony. Woda jest dozowana w takim stopniu że zbiornik opróżniany jest przy przechodzeniu z gniazda do gniazda a dodatkowo odpływ otwiera się na tyle że nie ma szans żeby coś większego się nie dostało w razie by wciągnął jakieś skarpety czy coś Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

No to ja się również przyłączę. Sąsiad ma odkurzacz i jest bardzo zadowolony. Woda jest dozowana w takim stopniu że zbiornik opróżniany jest przy przechodzeniu z gniazda do gniazda a dodatkowo odpływ otwiera się na tyle że nie ma szans żeby coś większego się nie dostało w razie by wciągnął jakieś skarpety czy coś


Nie bardzo rozumiem jaki związek ma dozowanie wody z VacuMaidem, jak sądzę sąsiad ma odkurzacz automatyczny na przykład HUSKY z serii PRO automatik
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Cytat

Powoli rozglądamy się za odkurzaczem centralnym. Zewsząd atakuje nas reklamami Bean. Czy rzeczywiście warto pomyśleć nad tą firmą? Jeśli tak - który model polecacie.



zeby cos polecic to trzeba bylo by przede wszystkim znac metraz domu i ilosc planowanych gniazd. Co do marki, marka znana i lubiana ale wedlug mnie znacznie taniej mozna kupic model o porownywalnych parametrach lub nawet wyzszych.
Link do komentarza
Cytat

zeby cos polecic to trzeba bylo by przede wszystkim znac metraz domu i ilosc planowanych gniazd. Co do marki, marka znana i lubiana ale wedlug mnie znacznie taniej mozna kupic model o porownywalnych parametrach lub nawet wyzszych.


Ilość gniazd, czy powierzchnia domu ma znaczenie drugorzędne. Ma to na celu tylko ustalenie z grubsza długości instalacji. Odkurzacz powinniśmy dobierać do długości instalacji, oraz do rodzaju sprzątanych powierzchni. Należy również zwrócić uwagę na system filtracji, komfort użytkowania, jakość materiałów, gwarancję itd.
Link do komentarza
Cytat

Ilość gniazd, czy powierzchnia domu ma znaczenie drugorzędne. Ma to na celu tylko ustalenie z grubsza długości instalacji. Odkurzacz powinniśmy dobierać do długości instalacji, oraz do rodzaju sprzątanych powierzchni. Należy również zwrócić uwagę na system filtracji, komfort użytkowania, jakość materiałów, gwarancję itd.



ilosc gniazd i powierzchnia jak najbardziej nie ma drugorzednego znaczenia poniewaz te parametry sa przypisane do danej jednostki centralnej. Tak wiec dobierajac konkretny model jednostki centralnej do konkretnego domu w 1 kolejnosci powinno sie zwrocic uwage na powierzchnie i ilosc gniazd oraz tak jak wspomniales max dlugosc instalacji "obslugiwana" przez dana jednostke centralna.
Link do komentarza
Cytat

ilosc gniazd i powierzchnia jak najbardziej nie ma drugorzednego znaczenia poniewaz te parametry sa przypisane do danej jednostki centralnej. Tak wiec dobierajac konkretny model jednostki centralnej do konkretnego domu w 1 kolejnosci powinno sie zwrocic uwage na powierzchnie i ilosc gniazd oraz tak jak wspomniales max dlugosc instalacji "obslugiwana" przez dana jednostke centralna.


Bardzo interesujące spostrzeżenie icon_eek.gif
Wyobraź sobie że zakładamy na 20-o metrową rurę 40 gniazd, jaki odkurzacz polecisz?
Link do komentarza
Cytat

Bardzo interesujące spostrzeżenie icon_eek.gif
Wyobraź sobie że zakładamy na 20-o metrową rurę 40 gniazd, jaki odkurzacz polecisz?



Jesli na 20 metrowa rure zakladsz 40 gniazd to musisz wybrac model o silniku, który temu sprosta, na podstawie tylko tych danych pod dlugosc instalacji. Mi chodzi tylko o toze jesli producent podaje jakies parmetry maxymalne to warto je porownywac i analizowac. To tak samo jakbys powiedzial ze kupujesz samochod z silnikiem 2.0L ale nie patrzysz ile on ma koni bo zwykle maja tyle i tyle, a jednak to dosc istotny element dynamiki jazdy i komfortu uzytkowania icon_smile.gif
Parametry instalacji i dobor jednostki maja bezposredni wplyw na przeplyw w calej instalacji.
Jak dla mnie to mowimy o jednym i tym samym ale ok - bo zwykle powierzchnia do sprzatania, ilosc gniazd i max dlugosc instalacji wzrastaja wraz z moca silnika jednostki, ale wedlug mnie warto na to spojzec. Wydajnosc dobiera sie do gniazda polozonego najdalej (najmniej koszystnie) i to jesttez kluczow ainformacja i podstawowe dzialanie ale uwazam ze warto spojzec na inne parametry jednostki niz tylko dlugosc instalacji icon_smile.gif Edytowano przez centralne_odkurzacze (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Jesli na 20 metrowa rure zakladsz 40 gniazd podczas gdy odkurzacz teo gypu zwykle obsluguje max 8 to nie jest to zgodne z parametrami jednostki centralnej, chyba ze wybierasz ta o znacznie wiekszej mocy ktora jest przystosowana do wiekszych instalacji. PRawda jest taka ze zwykle moc, max ilosc gniazd i dlugos cinstalacji ida w parze i im wiekszy silnik i moc tym wieksza ilosc gniazd i dlugosc instalacji - zwykle. NAtomiast ja wychodze z zalozenia ze jesli producent podaje jakies parmetry to trzeba je porownywac i analizowac. To tak samo jakbys powiedzial ze kupujesz samochod z silnikiem 2.0L ale nie patrzysz ile on ma koni mechanicznych w parametrach, a jednak to dosc istotny element dynamiki jazdy i komfortu uzytkowania icon_smile.gif


Owszem, producenci jednostek centralnych podają zalecaną maksymalną ilość gniazd celem doboru odkurzacza do instalacji.
Na podstawie ilości gniazd można z grubsza obliczyć długość instalacji oraz powierzchnię do sprzątania. Zakładamy że przy 9-o metrowym wężu sprzątniemy ok 70 mkw powierzchni. Jeżeli instalacja została wykonana pod wąż 7-o metrowy w takim samym budynku gniazd będzie odpowiednio więcej, co wcale nie musi oznaczać większej jednostki. Największe opory powietrza powstają właśnie w wężu ssącym. Zauważ że na amerykańskich czy kanadyjskich stronach nie podaje się ilości zalecanych gniazd, podobnie w systemach przemysłowych. Zapamiętaj, rodzaj i wielkość sprzątanej powierzchni oraz długość instalacji, na tej podstawie dobieramy jednostkę, nie ilość gniazd.
Jeszcze było by miło gdybyś używał polskich znaków
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Owszem, producenci jednostek centralnych podają zalecaną maksymalną ilość gniazd celem doboru odkurzacza do instalacji.
Na podstawie ilości gniazd można z grubsza obliczyć długość instalacji oraz powierzchnię do sprzątania. Zakładamy że przy 9-o metrowym wężu sprzątniemy ok 70 mkw powierzchni. Jeżeli instalacja została wykonana pod wąż 7-o metrowy w takim samym budynku gniazd będzie odpowiednio więcej, co wcale nie musi oznaczać większej jednostki. Największe opory powietrza powstają właśnie w wężu ssącym. Zauważ że na amerykańskich czy kanadyjskich stronach nie podaje się ilości zalecanych gniazd, podobnie w systemach przemysłowych. Zapamiętaj, rodzaj i wielkość sprzątanej powierzchni oraz długość instalacji, na tej podstawie dobieramy jednostkę, nie ilość gniazd.
Jeszcze było by miło gdybyś używał polskich znaków
Pozdrawiam



specjalnie dla Ciebie:
MiŁego dnia icon_smile.gif

Zauwaz ze edytowalem swoj post zaraz po napisaniu pierwszego bo rzeczywiscie napisalem to w pospiechu icon_smile.gif

Co do ostatniego postu zgadzam się i również pozdrawiam icon_smile.gif Edytowano przez centralne_odkurzacze (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Gość mhtyl
Cytat

Wygląda na to, że Grupa Wolff raczej zajmuje się rozwiązaniami dla przemysłu a nie w domkach ?


Jesteś tu nowy więc nie zauważyłeś, że wpisy kolegi marekracewicz to czysty spam, znaczy się nieudana reklama.
Link do komentarza
Cytat

Ano jestem nowy, ale przynajmniej nie kryje się z tym, że prowadzę działalność związaną z systemami centralnego odkurzania.

Pozdrawiam


Też zajmuję się wyżej wymienionymi systemami, dlatego trochę mnie ten post (spam) rozbawił.
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
Cytat

Też zajmuję się wyżej wymienionymi systemami, dlatego trochę mnie ten post (spam) rozbawił.



O to już jest kilku monterów/instalatorów czyli zrobi się wybitnie profesjonalnie. Czy nie najważniejsze jest prawidłowe ułożenie instalacji, a marka jednostki centralnej to już temat poboczny???
Link do komentarza
Cytat

O to już jest kilku monterów/instalatorów czyli zrobi się wybitnie profesjonalnie. Czy nie najważniejsze jest prawidłowe ułożenie instalacji, a marka jednostki centralnej to już temat poboczny???



Jest w tym część prawdy ale Odkurzanie centralne postrzegamy jako system tak jak i centralne ogrzewanie.

Prawidłowo zaprojektowana i ułożona instalacja to jedno, natomiast jednostka centralna to drugie. Jedno i drugie musi działać poprawnie. W innym przypadku odkurzacz nie wykorzystuje pełnej mocy a w końcu, tak zgaduję, ulegnie awarii i cień padnie na odkurzacz a raczej na markę. O montażu pewno nikt w tym całym zamieszaniu nie wspomni.

Pisząc to stawiam się oczywiście w roli niedoinformowanego inwestora.
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
Cytat

Zastanawiam się jeszcze nad kosztem takiego odkurzacza centralnego. Bo jakoś nie widzę ekonomicznych podstaw do jego zakupu, montażu.



Równie dobrze można się zastanawiać, czy myjka ciśnieniowa samochodowa ma rację bytu skoro są myjnie samochodowe i raz na 2 tygodnie można podjechać za 10 PLN umyć.

Cóż - niektórzy nie wyobrażają sobie życia bez tzw. wyższego standardu. Równie dobrze możesz kupić odkurzacz piorący przenośny za 10 tysięcy (bo i takie też są na rynku w ofercie domokrążców) i wtedy już masz punkt odniesienia icon_cool.gif Edytowano przez nokia (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Ale kto powiedział, że odkurzacze centralne to wyższy standard?
Gdy wchodziły one do stosowania, to alternatywą były tylko duże i nieporęczne kablowe odkurzacze elektryczne.

Teraz nie dość, że odkurzacze kablowe są mocniejsze i bardziej ekonomiczne, to coraz sprawniejsze są odkurzacze akumulatorowe.
Koszt dobrego odkurzacza akumulatorowego to nie więcej niż 1000zł.
Jeśli w domu nie ma jakiś kudłatych dywanów, czy wykładzin, to takim odkurzaczem bez problemu można obsłużyć cały dom.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Ale kto powiedział, że odkurzacze centralne to wyższy standard?
Gdy wchodziły one do stosowania, to alternatywą były tylko duże i nieporęczne kablowe odkurzacze elektryczne.

Teraz nie dość, że odkurzacze kablowe są mocniejsze i bardziej ekonomiczne, to coraz sprawniejsze są odkurzacze akumulatorowe.
Koszt dobrego odkurzacza akumulatorowego to nie więcej niż 1000zł.
Jeśli w domu nie ma jakiś kudłatych dywanów, czy wykładzin, to takim odkurzaczem bez problemu można obsłużyć cały dom.



OK, dlatego ułatwiając sobie życie, każdy to robi na Swój sposób. Skoro ktoś lubi biegać z odkurzaczem po piętrach, to biega.
Podejrzewam jednak, że Użytkownicy zaczynają traktować OC jako niezbędne wyposażenie dużego domu, w którym utrzymanie czystości wiąże się z dużym nakładem pracy, a zatem trzeba postawić na komfort pracy.
Tu są 2 opcje:
instalacja OC lub firma sprzątająca.
Ja bym wybrał OC.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...