Skocz do zawartości

Piec gazowy piszczy


jimt

Recommended Posts

Mam piec gazowy Domina firmy Ferolli. Piec z zamknieta komora spalania.
Piec czasem jak sie włacza to piszczy. Jest to taki dzwięk jakby wentylatorek wpadał w wibracje, wzzziiiuuu icon_biggrin.gif
Dzieje się to przy niższych temperaturach, choć nie zawsze. Fachowiec ,który był pokazywał mi ten wentylatorek i stwierdził ze nic nigdzie się nie ociera i nie ma prawa piszczec a jak na złość przy nim nic sie nie działo.
Czy w tym piecu sa jeszcze jakieś częsci co moga piszczeć?
Miałem instrukcje ale bebechów nie pokazują i jest po "ichniemu". Piszcenie mi nie przeszkadza, ale boje się, że coś sie psuje a fachowiec nie wie co.
Gdzie szukać i co sprawdzać?



Ps. fachowiec powiedział, że takie piece powieszone w kuchni, niszcza się od oparów tłuszczu. Co zrobic, żeby mniej sie niszczył, jak go zabezpieczyć? Czy to może byc przyczyna piszczenia?
Piec jest ukryty w półotwartej szafce. Góra i dół dziury+ boki i drzwi.
Link do komentarza
Mój ma 7lat icon_eek.gif Szybko to mineło.
Woda raczej nie piszczy. Ale poddałeś mi myśl. Muszę sprawdzić czy piszczy tylko jak grzeje wode do kaloryferów czy cwu też. Nie zwróciłem uwagi. Jak nie piszczy w jednym przypadku a w drugim tak to da jakąś drogę szukania. Wentylator działa w każdym z tych dwu przypadków.
Link do komentarza
W zasadzie pompa powinna wytrzymać całe życie kotła! Bywają jednak wadliwe egzemplarze(bardzo rzadko). Możlwe, że kamień sobie urósł! Czy pompa pracuje cały rok? Rozumiem, że jest to kocioł 2-funkcyjny? Koniecznie sprawdź ten wentylator! Po bardzo wymownym icon_biggrin.gif opisie przez Ciebie piszczenia wykluczam dyszę choć nie mogę być tego pewny na 100% bo nie słyszę osobiście!
PS
Zajmuję się energetyką na codzień-w mojej firmie pracuje duż instalatorów mających sporo do czynienia z małymi kotłami wieć postaram się rozeznać co może jeszcze powodować piszczenie!
Pozdrawiam!
Daniel
Link do komentarza
A nie wiesz gdzie kupić wentylator? Zaznaczam, że nie zamierzam wymieniać go sam(wariatem nie jestem!) tylko ostatnio na części czekałem tydzień w zimnym mieszkaniu. Wole kupić wentylator a potem wezwać speca.

Tak- to był kamień i kocioł pracuje cały rok, 2 funkcyjny. W sam raz dla żony zmarzlucha-puszcza go od razu jak tylko temperatura spada i cieszy sie ze u nas jest tak ciepło bo w gościach( u znajomych) z centralnym miejskim zmnica i musza czekać na włączenie.
Link do komentarza
Cytat

A nie wiesz gdzie kupić wentylator? Zaznaczam, że nie zamierzam wymieniać go sam(wariatem nie jestem!) tylko ostatnio na części czekałem tydzień w zimnym mieszkaniu. Wole kupić wentylator a potem wezwać speca.

Tak- to był kamień i kocioł pracuje cały rok, 2 funkcyjny. W sam raz dla żony zmarzlucha-puszcza go od razu jak tylko temperatura spada i cieszy sie ze u nas jest tak ciepło bo w gościach( u znajomych) z centralnym miejskim zmnica i musza czekać na włączenie.


Zobacz na Allegro!
Z tą siecią miejska to tak do końca nie jest! Większość ludzi marudzi, że na gazówce jest im ciągle zimno i to prawda! Ty po prostu chcesz mieć ciepło a nie ogrzewać ekonomicznie!
Pozdrawiam!
Link do komentarza

Na Allegro nie znalazłem.

Ekonomicznie to średnio u mnie jest. Wczoraj liczyłem, wyszło miesięcznie 180zł(grzanie cwo i co plus gotowanie). Płace tyle przez cały rok niezależnie od zużycia( latem i zimą) Zimą z letniej nadpłaty się wyrównuje. Ogrzewam 40m2: 3 pomieszczenia(dwa kaloryfery + drabinka w łazience), wymienione okna, wymieniona polepa w podłodze na styropian, nieocieplone ściany(zimne- trzeba przez tydzień grzać mocno w kominku, żeby ciepło sie zakumulowało i nie było "zimnej ściany").
Wychodzi 2160 na rok. Z kominkiem mniej ale juz mi się nie chce palić w nim i w zeszłej zimie był odpalony ze dwa! razy-po 5latach palenie się znudziło.
Link do komentarza
Cytat

Na Allegro nie znalazłem.

Ekonomicznie to średnio u mnie jest. Wczoraj liczyłem, wyszło miesięcznie 180zł(grzanie cwo i co plus gotowanie). Płace tyle przez cały rok niezależnie od zużycia( latem i zimą) Zimą z letniej nadpłaty się wyrównuje. Ogrzewam 40m2: 3 pomieszczenia(dwa kaloryfery + drabinka w łazience), wymienione okna, wymieniona polepa w podłodze na styropian, nieocieplone ściany(zimne- trzeba przez tydzień grzać mocno w kominku, żeby ciepło sie zakumulowało i nie było "zimnej ściany").
Wychodzi 2160 na rok. Z kominkiem mniej ale juz mi się nie chce palić w nim i w zeszłej zimie był odpalony ze dwa! razy-po 5latach palenie się znudziło.


180 zł na miesiąc to jeszcze tragedii nie ma!
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...