Skocz do zawartości

Jak zrobić łuki z profili


Recommended Posts

Próbowałem zrobić łuk z profilu dostosowanego te tego typu rozwiązań, przynajmniej tak mówił sprzedawca. Czy są akcesoria pomocnicze do tego, bo w jaką bym stronę profilu nie wyginał, to nic to nie daje. W końcu zrobiłem łuk własnym "domowym" sposobem.
Czy ktoś zna sposób na łuki, lub wie jak posługiwać się kupnymi rozwiązaniami.

Sławek
Link do komentarza
jak jeszcze tego nie robiłeś to właśnie najlepiej domowym sposobem i sporo myślenia, i przewidywania późniejszych kroków. Profile do łuków są ok, jeśli niewielki promień to płyta 2x6mm (droga), można kupić płytę ponacinaną lub samemu ją ponacinać - potrzebna wprawa. Najlepiej we dwie osoby - samemu to raczej sobie nie wyobrażam.
Jak zrobić - krok po kroku - to tak opisowo raczej trudno wytłumaczyć.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
icon_smile.gif
Cytat

Próbowałem zrobić łuk z profilu dostosowanego te tego typu rozwiązań, przynajmniej tak mówił sprzedawca. Czy są akcesoria pomocnicze do tego, bo w jaką bym stronę profilu nie wyginał, to nic to nie daje. W końcu zrobiłem łuk własnym "domowym" sposobem.
Czy ktoś zna sposób na łuki, lub wie jak posługiwać się kupnymi rozwiązaniami.
Sławek


Są w sprzedaży specjalne profile U przygotowane do nacięcia nożycami , można z nich wygiąć dowolny łuk.Do krycia dużych promieni może być k-g 6 mm,do małych nacinana 12mm,do średnich 6mm z dodatkiem włokna szklanego.W zależności od promienia słupki C dajemy np co 15cm.Płyty 6 mm dobrze jest dać podwójnie.Można tak robić piękne wielopoziomowe sufity i falowane ściany.Zrobiłem kiedyś okrągłą sypialnię usytuowaną pośrodku apartamentu z wielopoziomowym sufitem wewnątrz i na zewnątrz. Bob
Link do komentarza
Cytat

Próbowałem zrobić łuk z profilu dostosowanego te tego typu rozwiązań, przynajmniej tak mówił sprzedawca. Czy są akcesoria pomocnicze do tego, bo w jaką bym stronę profilu nie wyginał, to nic to nie daje. W końcu zrobiłem łuk własnym "domowym" sposobem.
Czy ktoś zna sposób na łuki, lub wie jak posługiwać się kupnymi rozwiązaniami.
Sławek



witam
Rozumiem, że łuk ma być wykonany na suficie podwieszanym. TRZEBA ZAPOMNIEć O PROFILU, który będzie szedł po tym łuku. Budując stelaż zewnętrzny profil idzie prosto( on trzyma całą płytę) a od niego do końca łuku płyty idą prostopadle poziome profile zakończone pionową poprzeczką,do której później mocuje się pasek płyty G-K odcinający w pionie płaszczyznę zamykającą łuk. W zależności od promienia tego łuku daje się więcej lub mniej tych poprzeczek a każda poprzeczka mocowana jest do sufitu. Do krawędzi są specjalne plastikowe naroża nacinane. pozdr. piotrekk
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...