Skocz do zawartości

Wanny z hydromasażem, prysznic czy zwykła wanna ?


Kama3

Recommended Posts

W dzisiejszych czasach wybór wanny wcale nie jest taki prosty, wynikiem tego jest duża ilość nie tylko kształtów ale i kolorów.

Wybór między prysznicem a wanną również bierzesz pod uwagę.

Bo jak zwykła wanna, to bez prysznica, jak z hydromasażem to prysznic.

Podczas wyboru pojawiają się kolejne pytania w celu najwłaściwszego wyboru.

Co bierzecie pod uwagę podczas takiego wyboru?
Link do komentarza
Ja też ostatnio stałam przed takim dylematem i wybrałam jedną z wanien RAVAK, a dokładniej Rosę. Wanna asymetryczna, narożna i super wygodna. A dodatkowo kupiłam ją z bardzo ładnym parawanem i dzięki temu ja biorę kapiel, a mąż korzysta z prysznica. Dodatkowo dodam, że wannę można kupić w koncepcie z super umywalką i szafkami.

Zdjęcia tej wanny możecie znaleźć na stronie http://www.ravak.pl/?page=koncept_rosa
Do drugiej łazienki kupiłam drzwi prysznicowe Rapier też RAVAK i mam prysznic dwuosobowy:)))




Link do komentarza
W trakcie wyposażenia łazienki zdecydowaliśmy się na zakup wanny z hydromasażem i dodatkowo zainstalowaliśmy dwuosobową kabinę prysznicową korzystając ze sklepu e- inclusive.
Jednak wcześniej mieliśmy sporo dylematów związanych z zakupem szczególnie wanny z hydromasażem, ponieważ sam relaks to nie wszystko taka wanna wymaga odpowiedniej dezynfekcji i odpowiednich do tego środków.
Również sposób czyszczenia takiej wanny nie jest obojętny. Edytowano przez Kama3 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
to zalezy ile masz łazienek icon_biggrin.gif
Nasze doświadczenia- w bloku- jedna średnia niezbyt duża łazienka- wybraliśmy wannę 140x90 gównie ze względu na małe dzieci, gdyby były duże może bym wolała prysznic. Wanna z obudowanym prysznicem to niezłe rozwiązanie do bloku.
Natomiast nie polecam w domu, gdzie są prawie zawsze dwie łazienki rozwiązań jakie mają niektórzy moi znajomi, tzn w mniejszej łazience prysznic, w większej prysznic i wanna. Dużo sprzatania, dwie kabiny do mycia, a naparwdę to już za dużo. Duże dzieci raczej nie będą kąpać się równocześnie, a małe wkłada się razem do wanny:) Ja mam na dole w małej łazience kabinę prysznicową a na górze fajną, wygodną, dużą wannę 150x 150. Jestem z tej wanny bardzo zadowolona bo ona jest naparwdę dwuosobowa:) Oczywiście nie jest to wanna z hydromasażem bo wogóle nie rozważaliśmy takiego wydatku poza tym mam takie niezbyt dobre doświadczenia. MOja teściowa kupiła wannę z hydromasażem i to z takich naprawde drogich bo w cenie ponad 10 tysięcy parę lat temu. I... wogóle nie korzysta... Ta wanna pracuje bardzo głośno (raz włączyliśmy dzieciom i się bały tego hałasu) i nie jest to taki masaż jak na jaccuzi na basenach- dużo słabszy. Ogólnie jak dla mnie bardzo drogi bajer. Ja bym się nie zdecydowała. Poleżeć w piance przy świecach mogę sobie w mojej wielkiej wannie za 1500 złicon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

W dzisiejszych czasach wybór wanny wcale nie jest taki prosty, wynikiem tego jest duża ilość nie tylko kształtów ale i kolorów.

Wybór między prysznicem a wanną również bierzesz pod uwagę.

Bo jak zwykła wanna, to bez prysznica, jak z hydromasażem to prysznic.

Podczas wyboru pojawiają się kolejne pytania w celu najwłaściwszego wyboru.

Co bierzecie pod uwagę podczas takiego wyboru?



Na pewno przy wyborze produktu mającego nam służyć do kąpieli, trzeba wziąć pod uwagę ilość osób w rodzinie, czy są małe dzieci, preferencje rodziny oraz oczywiście przestrzeń do zagospodarowania. Dalej producenta, który oferuje produkty ładne, solidne i dobrej jakości. Z oferty producenta wybieramy zaś konkretny model kąpielowy, który będzie szukamy produktu dobrej jakości, bowiem ma on służyc nam przez lata. Ze względu na to, że mieszkamy z teściami wybraliśmy wannę ze specjalnie wyprofilowanym siedziskiem, które ułatwia wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych i jest wygodne dla starszych osób czy dzieci.
Link do komentarza
Cytat

Na pewno przy wyborze produktu mającego nam służyć do kąpieli, trzeba wziąć pod uwagę ilość osób w rodzinie, czy są małe dzieci, preferencje rodziny oraz oczywiście przestrzeń do zagospodarowania. Dalej producenta, który oferuje produkty ładne, solidne i dobrej jakości. Z oferty producenta wybieramy zaś konkretny model kąpielowy, który będzie szukamy produktu dobrej jakości, bowiem ma on służyc nam przez lata. Ze względu na to, że mieszkamy z teściami wybraliśmy wannę ze specjalnie wyprofilowanym siedziskiem, które ułatwia wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych i jest wygodne dla starszych osób czy dzieci.




Sam mam taką wanne i mimo że nie mam jeszcze dzieci i nie mieszkam z rodzicami, to muszę przyznać, że jestem z niej zadowolony. Gdybym miał 2 łazienki albo 1, ale dużą, to na pewno postawiłbym jeszcze na kabinę z hydromasażem. Wydaje mi się, że spełnia swoją rolę lepiej niż wanna, ale to kwestia indywidualna.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...