Skocz do zawartości

Dom pasywny, kopuła Autorus


Recommended Posts

Cytat

ale może być jeden duży minus otwierania bramy światłami drogowymi
drogówka
za ich nadużywanie jest mandat
a jak się trafi taki, który nie wyrobił normy w miesiącu to może czatować wieczorami
zwłaszcza jesień/zima


ale On ich nie będzie nadużywał
tylko żądłem błyśnie Edytowano przez MTW Orle - osuszanie budynków (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
I znów zaczyna sie praca, drzwi obrobione, teraz będą ściany i sufity podwieszane.
Jak macie rozwiązane gniazdka sufitowe? Myślałem o wstawieniu normalnych gniazdek jak w domu tylko białych żeby nie rzucały się w oczy. Romkon podrzucił mi pomysł maskownic. Coś jak przepusty w biurkach na kable.











Przepusty o których mowa:

- są zwykłe plastikowe i metalowe, tylko czy nie będzie problemu z przeciąganiem tych przewodów. Do sufitu ich nie zaprojektowali.





Link do komentarza
Cytat

I znów zaczyna sie praca, drzwi obrobione, teraz będą ściany i sufity podwieszane.
Jak macie rozwiązane gniazdka sufitowe? Myślałem o wstawieniu normalnych gniazdek jak w domu tylko białych żeby nie rzucały się w oczy. Romkon podrzucił mi pomysł maskownic. Coś jak przepusty w biurkach na kable.


Przepusty o których mowa:

- są zwykłe plastikowe i metalowe, tylko czy nie będzie problemu z przeciąganiem tych przewodów. Do sufitu ich nie zaprojektowali.



te przewody mają wisieć czy być podłączane awaryjnie???

awaryjnie to można pomyśleć o czymś takim
przykładowo
Link do komentarza
Przymierzam się do projektu włączników dotykowych. To pierwszy szkic, prawdopodobnie te kółka 3cm będą wymazane i zostaną same ikonki. Szkło będzie grawerowane od środka wiec będzie się świecił tylko grawerunek, ewentualnie po bokach cała tafla szkła. Jak ktoś ma jakieś fajne ikonki które by można wykorzystać w takich przyciskach to się polecam.

Link do komentarza
Przepust metalowy dotarł. jeśli Rom-kon go odpowiednio przyklei/przymocuje to może faktycznie się sprawdzi. Średnica 80mm, wiec moja ręka nie wchodzi. Ale zony i córki a i owszem. I znów będzie, że się kobiety wykorzystuje ;)
Przewody w tym przypadku będą musiały leżeć na karton gipsie i w odpowiednim czasie wyciągnie się je odkrywając dekielek. Może być ciekawie.





Link do komentarza
Łazienka, wczoraj dyskutowaliśmy z Romkonem, bo jest sporo kwestii do przemyślenia. Np. obudowa karton gipsowa lustra podświetlanego LED. Stwierdziliśmy, że najpierw Vadiol połozy płytki a potem dopiero chłopaki zrobią konstrukcje lustra. Konstrukcja w kształcie koła wystaje prawie 9cm. Lustra w kształcie koła o średnicy 120cm.

Była tez dyskusja bo w projekcie moje projektantki dały podświetlenie LED białe. A jest pomysł aby dać RGB, oraz dodatkowo podświetlić dół wanny. Tylko jest problem z listwami w które będziemy ledy wkładali. TZN. promień np 60cm wokół lustra jest dość ciasny i nie wiadomo, czy listwa pozwoli się tak wygiąć.





Link do komentarza
I kolejna relacja z linii frontu icon_smile.gif

Drzwi obrobione, teraz zostało wygładzić i pomalować. Rom kon zamiast bawić się goldbandem, obrabia takie przestrzenie dociętymi płytami karton-gipsowymi co wydaje się bardzie sensowne i na pewno szybsze.





Schody także mają być robione tą metoda, ale dolna ich cześć już taka prosta nie będzie. Albo będzie zrobiona z płyty 6mm i gięta w wodzie aby odwzorować kształt wstęgi, albo cięta ma małe podłużne kawałki. I potem fizelina i gładzenie. Zobaczymy.







Link do komentarza
Szukam uchwytu/windy do projektora który umożliwiłby chowanie projektora w suficie podwieszanym.
Jednak windy elektryczne z racji ceny odpadają. jakby ktoś miał ciekawy pomysł byłbym zobowiązany.
Na razie szukam gotowca. Potem zostanie rzeźbienie.

Znalazłem kilka ciekawych rozwiązań ale nie widzę w nich możliwości zmiany wysokości ręcznie.



Link do komentarza
Pod koniec tygodnia zrobimy test umieszczenia projektora pod sufitem podwieszanym. Rzut obrazu ma być na ścianę kopulasta poniżej lamp.
Zobaczymy jak to wyjdzie i czy z punktu widzenia kinomana będzie akceptowalne.

Znalazłem fajny trigger na 12V,
TRIGGER 12V – niskonapięciowy moduł wzbudzający
Moduł TRIGGER 12V jest urządzeniem przewodowym, sterującym ekranem projekcyjnym lub windą sufitową
(np.V_Ultra Slim KAUBER) z poziomu np. projektora multimedialnego, amplitunera, komputera, PS3 itp. Moduł umożliwia
nam dodatkowo sterowanie ekranem lub windą sufitową za pomocą przełącznika klawiszowego.

Sterowanie modułem odbywa się za pomocą niskiego napięcia z przedziału +5..30VDC.
Podanie napięcia z podanego przedziału na wejście STER w module powoduje rozwinięcie/opuszczenie ekranu/windy.
Bak napięcia na wejściu STER w module powoduje zwinięcie/schowanie ekranu/windy.
W dowolnym momencie mamy również możliwość sterowania ekranem/windą za pomocą przełącznika klawiszowego bez
lub z podtrzymaniem.
W przypadku podłączenia przycisku z podtrzymaniem - ekran/winda będzie zwijać się bądź rozwijać do czasu jego
zwolnienia. W tym czasie urządzenie nie reaguje na inne komendy sterujące. Wyboru sposobu działania wejścia
przycisku klawiszowego dokonujemy programowo w procedurze opisanej w punkcie „Programowanie modułu”.
Poszczególne kierunki ruchu ekranu/windy załączane są na czas 80sekund .

Link do komentarza
W trakcie Romkon przygotowywał samochód do ostatniej wyprawy na złomowisko. I wieczne dylematy, co jeszcze wyciągnąć bo może się przyda icon_smile.gif Z tego wszystkiego ja dostałem kanisterek a Adi oponę z felgą, ale w dobrym stanie.





Sufity podwieszane także ruszyły, ciekawie kształtują się ceny kabli 5x1,5mm linki, który będzie wykorzystany do RGB-W.
W Liroy koszt to ok 7, 5zł/mb, w hurtowni Bargo 3,5zł/mb











Link do komentarza
W końcu musiał się wziąć za sondę do szamba. Ale nie chciałem żadnych bajerów w stylu wifi, sms itp.
Priorytet to bezawaryjność i pewność działania. Bez żadnej sygnalizacji, sygnalizację sam sobie ogarnę icon_smile.gif
Koszt każdej z nich to około 100zł + dodatkowe metry przewodu.

No i znalazłem sondy pływakowe:







http://www.elstat.pl/download/sonda%20MAC3_1.pdf
http://www.elstat.com.pl/czujniki_plywakowe.html

Link do komentarza
Gość stach
Pięknie te lampki doświetlają, tylko ja widzę jeden minus icon_confused.gif - nie wymkniesz się po cichu z domku, tylko będziesz wychodził w pełnym świetle icon_rolleyes.gif ... No chyba, że zainstalujesz sobie tylko znany "ściemniacz" icon_mrgreen.gif .

A co do projektora - masz mieć ekran (może coś przeoczyłem icon_redface.gif )?
Bo chyba nie na kinkietach będziesz oglądał to, co masz oglądać... Chyba, że w oglądanych obrazach te kinkiety są integralną częścią tychże obrazów....
Link do komentarza
Następne testy projektora, maksymalny rozmiar obrazu w trybie panoramicznym wysokość 150cm, szerokość 330cm. Odległość projektora do ekranu 4,7m.
Kawał obrazu.
Jednak sklepienie ma ciekawe właściwość. W związku z tym, że nie wszystkie punkty obrazu są oddalone od projektora o tą sama odległość, środkowy plan jest mocniej wyostrzony, natomiast dalszy plan jest rozmyty. Daje to niezamierzony efekt 3D.





Link do komentarza
Do przeciągnięcia kabli audio w podłodze wymyśliłem ( z rana) korytka. Tak naprawdę chodziło o przeciągnięcie jednego przewodu, konkretnie optycznego, ale za to na odległości 6m. Ale skoro przydałoby się przeciągną jeden przewód to czemu nie 5? A jak można 5 to .... lepiej nie przesadzać ;)

I zlazłem puszki podłogowe, czyli takie węzły które połączyłbym korytkiem instalacyjnym zatopionym w podłodze i przykryty płytkami. Fajnie, że płytek jeszcze nie położyłem. Fajnie, że mam bardzo gruba wylewkę betonową. Bez problemu mogę wejść w wylewkę nawet 10cm.

Znalazłem takie puszki, dwie by załatwiły sprawę. Jedna schowałbym za kanapa, druga niestety będzie w okolicy kominka.





Link do komentarza
Cytat

Od samego rana na budowie nic mi nie szło. Zrobiłem jakieś zwarcie w alarmie i w ogóle musiałem sobie odpuścić.




Cytat

Chocim, Zbaraż, Lwów..........piękna trasa. Gratuluję i zazdroszczę lekko!



E tam, przesada. Przede wszystkim Bar nie został wzięty. No i losach Heleny Kurrr...cewiczówny nic nie wiadomo.

PS. A na moście w Kamieńcu zapłaciłeś daninę? Czy go wyremontowali już?
Link do komentarza
Cytat

Oczywiście, że zapłaciliśmy za przejazd, dało się przejechać wiec wnoszę że jest wyremontowany icon_smile.gif



Ja byłem tam z piętnaście lat temu, a może i wiecej. Na moście obowiązywało ograniczenie do 20 km/godzinę, a ja jechałem ze trzydzieści trzy, chociaż zawieszenie w aucie bardzo protestowało, takie były dziury. No i na radar mnie wzięli!
Znajomi Ukraińcy przepraszali że zapomnieli mnie uprzedzić, iż każdy, kto poważy się pojechać szybciej, musi zapłacić. Ponoć stali tam z suszarką "krugłosutoczno".
Link do komentarza
Niezły kosmos, trochę kojarzy mi się właśnie z stacjami kosmicznymi :( Na pewno projekt odważny icon_smile.gif Montujesz w dachu wyłaz dachowy czy jak? Od zawsze podobały mi się łuki, ale u siebie tylko mam przy wejściu do salonu, kuchni... Pięknie to wygląda icon_smile.gif
Link do komentarza
Coulignon dostarczył nam farbę icon_smile.gif



A Vadiol buduje półkę pod umywalkę.





Cytat

Niezły kosmos, trochę kojarzy mi się właśnie z stacjami kosmicznymi :( Na pewno projekt odważny icon_smile.gif Montujesz w dachu wyłaz dachowy czy jak? Od zawsze podobały mi się łuki, ale u siebie tylko mam przy wejściu do salonu, kuchni... Pięknie to wygląda icon_smile.gif



Włazy dachowe już oczywiście są. Inaczej by nam się lało. Ale zastanawiam sie czy ten właz w garażu nie wymienić na większy, w znaczeniu dłuższy. Mam 80x80 i zrobienie tam sensownego wyjścia schodowego graniczy z cudem.
Ale jak by było 80x100, albo jeszcze lepiej 80ox120 byłoby interesująco.


Znalazłem taki świetlik, napisałem do sprzedawcy. Niestety ale mój 80c80 nie pozwoli normalnie wychodzić na dach na czym mi zależy odkąd dach stał się użytkowy i praktycznie każdy chce tam wejść.

W tej chwili nie wchodzi sie ale raczej wdrapuje, mając świadomość , że za chwilę zahaczę plecami o rant.




Link do komentarza
Cytat

Czy ktoś ma pomysł jak nakleić lustro na płytki?
Nie chodzi o to aby w płytkach wyciąć odpowiednie miejsce dla lustra ale zamontować / przykleić je powierzchniowo. Bez mocowań.




Przykleisz na zwykły uniwersalny silikon i będzie trzymać.
Ale lepiej jest kupić np w markecie klej do szkła/luster w cenie kilkunatu złotych za tubkę
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...